USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Щоб поклали на полицю – плати: пояснили, як супермаркети роздувають ціни на хліб

6 Грудня 2021 12:08
Ціни на хліб зростають не лише через подорожчання сировини та енергоносіїв. Значне збільшення цін провокують торговельні мережі.

Про це заявив керівник об’єднання «Укрхлібпром» Олександр Васильченко у коментарі Главкому.

З його слів, супермаркети ставлять умови виробникам, які надають свою продукцію для продажу, й змушують платити буквально за все.

«Хочу зазначити, що найбільші витрати після сировини – це все пов’язане з торгівлею, витрати на збут. Це чверть витрат, при цьому нам їх просто нав’язують! З’явився новий продукт, щоб його поклали на полицю – плати. Не хочеш цей бонус платити, не потрібно – у тебе продукцію не візьмуть. Хочеш, щоб товар лежав на вищому місці – плати додатково. Встановили обов’язкові платежі «за обслуговування» – підлоги миють, територію підмітають й так далі», – пояснив Васильченко.

Він зазначив, що всі побори відбиваються на собівартість продукту.

Ціна на хліб в Україні

Ціни на хліб в Україні за рік підскочила на понад 15% і на цьому не зупиняється, незважаючи на рекордні врожаї. За прогнозами, до Нового року ціна може збільшитися ще на 20% через експортну орієнтацію галузі. Зі слів експертів, ціни на хліб найближчим часом ще більше зростуть на 10-15%.

В Україні з початку року істотно зросли ціни на цукор (на 29,9%, до 27,80 грн за кг) і хліб (на 14%, до 31,57 грн за кг). Крім цього, нещодавно експерти прогнозували, що якість хлібобулочних виробів істотно погіршиться попри зростання їхньої вартості.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 14
скептик Показати IP 6 Грудня 2021 12:44
і де дифірамби прихильників сюпермаркетів ?
Правдоруб до скептик Показати IP 6 Грудня 2021 13:19
У дрібних магазинах теж саме, мусиш платити власнику відкат готівкою у вигляді відсотків від розміщених в його магазині товарів, спитайте у будь-якого торгового агента або дистрибютора.
Не байдужий до Правдоруб Показати IP 6 Грудня 2021 13:43
Брехня
Т агент до Не байдужий Показати IP 6 Грудня 2021 14:11
Правда
скептик до Правдоруб Показати IP 6 Грудня 2021 14:31
а послати не пробували ?
Оксана Показати IP 6 Грудня 2021 13:47
Коли років 8 назад Антимонопольний комітет ( в.о. Голови Бараш Микола) розглядав справу щодо змови супермаркетів на навязування додаткових маркетингових послуг виробникам, то мало хто з виробників визнавав існування таких послуг, ніхто не вказав, що вони негативно впливають на роботу. І ми отримали очікувану ситуацію Комітет програв у судах. Тепер починаємо стогнати. А поїзд пішов,
Анонім до Оксана Показати IP 6 Грудня 2021 14:12
Да Ксюха, було таке. Справу спустили на тормозах, а позиція АМКУ була дуже "беззуба".
Радувець Ларіса Показати IP 6 Грудня 2021 13:52
В краї такі дорогі ціни на хліб, давно там не купую
Ау Показати IP 6 Грудня 2021 14:13
Так от через кого не настає кінець епохи бідності... ясно, понятно, кляті супермаркети!!!
Лучанин Показати IP 6 Грудня 2021 14:24
Звичайно таке можливе і скоріш за все це чиста правда, але ж і в палатках виробників хліб коштує не набагато дешевше. То вони самі з себе беруть?
Де розум? до Лучанин Показати IP 6 Грудня 2021 14:45
То ВОНИ САМІ з ТЕБЕ беруть!
Лучанин Показати IP 6 Грудня 2021 16:08
В АТБ ціни на хлібобулочні вироби значно нижчі ніж в кіосках Теремно хліб.
Пекар Шмекар до Лучанин Показати IP 6 Грудня 2021 17:14
Ні в теремно, ні в атб не продається хліб, а субстанція у формі хлібобулочних виробів.
Дідо до Пекар Шмекар Показати IP 6 Грудня 2021 18:22
Не треба гнати, теремнівський хліб не такий вже й поганий, а от те що роблять супермаркети, пухке, то хлібом важко назвати