USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

У луцькому «політесі» презентували дві нові спеціальності

14 Червня 2018 16:14
Спеціальності «081 Право» та «201 Агрономія» презентували у Луцькому національному технічному університеті – таким чином університет хоче посилити власні позиції.

Презентація нових спеціальностей відбулася 14 червня.

Так, бакалаври спеціальності «Право» можуть працювати в усіх сферах суспільного життя, зокрема в органах виконавчої та судової влади, місцевого самоврядування, юрисконсультом на підприємствах та в організаціях усіх форм власності, спеціалістом державної служби, спеціалістом відділу реєстрації актів цивільного стану тощо.

Для того, аби вступити на спеціальність «081 Право», потрібні сертифікати ЗНО з української мови та літератури, історії України, математики або іноземної мови чи географії або іноземної мови.

Як наголосив ректор ЛНТУ Петро Савчук, відкриття спеціальності «Право» університет підсилює власні позиції та юридичну освіченість. Він зауважив, що вартість навчання на платній формі становитиме 16 тисяч 500 гривень за один рік.

«Якщо наберемо хоча б 10 людей, то навчання стартує з 1 вересня, але я сподіваюся, що ліцензія у 50 людей буде заповнена. На жаль, державні місця ми отримаємо лише на початку навчання», - каже Петро Савчук.
Голова Господарського суму Волинської області Микола Шум відмітив, що судові органи завжди раді сприяти освітнім проектам, однак, на жаль, в Україні є правознавство кваліфікація юрист, однак в європейських країнах існує вузька спеціалізація, тому варто звернути на це увагу. З його слів, якщо юрист навчався в Харкові чи Одесі, то це не означає, що він є одразу хорошим спеціалістом, адже для юриста важлива практика.
Своєю чергою, суддя Апеляційного суду Волинської області Андрій Грушицький, що студенти зможуть відвідувати судові засідання, щоб таким чином набути досвіду.
Опісля представили спеціальність «201 Агрономія». Зокрема, для вступу на спеціальність потрібні сертифікати ЗНО з української мови та літератури, біології, хімії або математики. Щодо не бюджетних конкурсних пропозицій, то замість сертифікату з хімії чи математики потрібні сертифікати ЗНО з географії або історії України. Бакалаври цієї спеціальності вмітимуть працювати з ПК в різних програмах, впроваджувати елементи "точного землеробства", вміти проводити розрахунки кількості добрив на запанований урожай тощо. Випускники "Агрономії" зможуть працювати в колективних господарствах бригадиром, меліоратором, рільником, плодівником, виноградарем, помічником агронома та агрономом, а також в районних управліннях та обласних департаментах агропромислового комлексу. Вартість одного року навччання становитиме 13 тисяч 500 гривень.

Петро Савчук розповів, що сьогодні в стінах університету зібралися люди, які, як він сподівається, допоможуть набрати талановитих людей на спеціальність «201 Агрономія», а раніше були відкриті спеціальності «Лісове господарство», а також «Агроінженерія».

«Ми бачимо, що зараз також існує потреба в агрономах, тож ми розуміємо наскільки це важлива спеціальність. Нами була отримана ліцензія на 50 місць. Підготовка до отримання ліцензії тривала 1,6-2 роки», - зазначив ректор та додав, що якщо все буде добре, то невдовзі можуть створити аграрний факультет.
Керівник департаменту агропромислового комплексу Волинської ОДА Юрій Горбенко зауважив, що його вражають амбітні плани ЛНТУ, а відкриття спеціальності – це кроки для того, щоб на Волині з’явилися висококваліфіковані спеціалісти, адже Волинь – це аграрна область. З його слів, сьогодні важливо, щоб агрономія акцентувала свою увагу на традиційні культури.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus