USD 39.73 40.00
  • USD 39.73 40.00

Українка Костевич завоювала на Олімпіаді в Токіо четверте місце в кульовій стрільбі

25 Липня 2021 09:25
У неділю, 25 липня, відбувся фінал кульової стрільби з пневматичного пістолета на Олімпіаді-2020 у Токіо. Українка Олена Костевич зайняла прикре 4 місце.

Про це повідомляє 24 канал.

Досвідчена 36-річна Олена Костевич із шостим результатом пробилась у фінал. Українка отримала можливість поборотись за четверту нагороду Олімпійських ігор у своїй кар’єрі.

У фіналі змагались 8 спортсменів, які виконали дві серії по 5 пострілів. Спортсменка із найгіршим результатом першою покидала змагання. З кожними наступними двома пострілами одна учасниця із найменшими очками зупинялась у боротьбі за медалі.

Після п’яти пострілів Костевич набрала 49.5 очок та посідала 5 місце серед восьми учасниць. Після першої серії українка підійнялась на третю призову позицію із результатом 99.2. Лідерство захопила представниця ОКР.

У середині змагань наша спортсменка зробила не найкращі дві спроби, які відразу опустили її на 5 місце – 137.8 балів. Однак вже у наступній спробі вибила 10.8 та перестрибнула на одну сходинку вище. Лідеркою стала болгарська представниця Антуанетта Костадінова.

Головну боротьбу наша досвідчена українка вела з китаянкою Лін, яка невдало використала два постріли та посіла 5 місце. Українка пробилась у топ-4. Олена з результатом 197.6 очок зупинилась за крок від медалей.

Спортсменка ОКР Віталіна Бацарашкіна завдяки провалу в останньому пострілі суперниці стала олімпійською чемпіонкою (240.3). За її спиною розташувалась болгариня Антуанетта Костадінова. «Бронзу» здобула китаянка Ранксін Ян.

Результати

Віталіна Бацагашкіна (ОКР) – 240.3 (олімпійський рекорд)

Антоанета Костадінова – 239.4

Ранксін Ян (Китай) – 218.0

Олена Костевич (Україна) – 197.6

Виступи на Олімпійських іграх

До Токіо Костевич тричі підіймалась на п’єдестал Олімпіади. У 2004 році українка стала олімпійською чемпіонкою в Афінах.

2012 рік став не менш успішним – дві бронзові нагороди. Костевич здобула нагороди у стрільбі з пневматичного пістолета з 10 метрів та малокаліберного пістолета з 25 метрів.

Нагадаємо, 23 липня в Токіо офіційно відкрилися Олімпійські ігри-2020, які перенесли на рік через коронавірус.

Першу золоту медаль здобула китайська спортсменка Кіан Янь у стрільбі з пневматичної гвинтівки на 10 метрів серед жінок.

Першу медаль для України на Олімпіаді – бронзу – здобула дзюдоїстка Дар’я Білодід.