USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Українців переводять на нові газові тарифи: хто заплатить на 50% більше і кому вимкнуть блакитне паливо

21 Вересня 2021 09:43
Українців почали переводити на новий тариф на газ, який на 50% дорожчий. І що важливо, споживачів про це не повідомляють. А тим, хто за 60 днів не змінить постачальника, просто вимкнуть блакитне паливо.

Про те, як працює постачальник «останньої надії» і для кого витрати на опалення можуть злетіти на тисячі гривень на місяць, пише OBOZREVATEL.

Кого переводять на послуги постачальника «останньої надії»?

На послуги ППН автоматично перейде будь-який українець, постачальник якого відмовився виконувати свої зобов’язання (не має можливості постачати газ за вказаним тарифом або ж вирішив, що йому це невигідно).

Згідно з даними Української енергетичної біржі, ринкова ціна в жовтні становитиме 24,9 грн за куб (умови передоплати), і 29,1 грн за куб за умовами післяплати. Водночас більшість постачальників блакитного палива зобов’язалася продавати українцям куб за ціною 8 грн. Крім того, традиційно українці ще й затримують платежі.

У цій ситуації вижити можуть тільки ті компанії, які підписали з «Нафтогазом» контракт і будуть купувати блакитне паливо не за ринковою ціною, а за 7,96 грн за куб.

А ось у дрібних і середніх компаній можуть виникнути великі проблеми, що вже відбувається. Наприклад, відмовився працювати постачальник, послугами якого користувався глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко. В результаті експерта у сфері ЖКП перевели на послуги ППН, але про це не повідомили.

«Навіть на сайті мого постачальника немає цієї інформації. Добре, що мені подзвонили і почали вимагати сплатити борг, так би я міг і не дізнатися про те, що вже є клієнтом ППН», – розповів він.

Скільки доведеться платити і кому вимкнуть газ?

Взимку на опалення будинку в середньому може йти до 500 кубів газу, говорить Попенко. В середньому звичайні постачальники продають кожен куб за 8 грн, а ось «останній» постачальник – за 12 грн. І враховуючи, що ніхто не повідомляє про перехід до нової компанії, цілком може виявитися, що величезній кількості сімей після «банкрутства» постачальника замість звичних 4 тис. грн доведеться віддати за газ уже 6 тис. грн.

Тобто без будь-якої причини доведеться заплатити на 2 тис. грн більше. Але й це не все. Як пояснюють у «Нафтогазі» (компанії доручили стати ППН), послуги надаються тільки протягом 60 днів, а потім газ повинні вимкнути.

За ці 60 днів клієнт повинен знайти іншого постачальника і укласти з ним договір, а паралельно погасити заборгованість перед ППН. Але ось у разі, коли особа не знає, що стала клієнтом «останньої» компанії, ці 60 днів можна легко пропустити.

Газовики можуть прийти додому і вимкнути газ. Важливо тут відзначити, що припинити подачу блакитного палива в окремій квартирі вкрай складно, а ось у приватному будинку куди простіше. Блакитне паливо, додає Попенко, вимикали навіть у період карантину, коли було заборонено будь-яким чином обмежувати надання комунальних послуг.

«До мене зверталися з Чернігівської області, з Ірпеня. Приходили газовики і говорили: у вас, наприклад, витік газу, ми повинні від’єднати вас. А коли людина через деякий час зверталась із проханням відновити газопостачання, вимагали спочатку сплатити борг», – розповідає голова Громадської ради КМДА з питань ЖКП.

Правила потрібно міняти, а українці повинні бути більш пильними

Зараз повідомляти про те, що постачальник більше не надає послуг, повинен сам постачальник. Але компанія, яка перестала отримувати гроші від клієнтів і більше не працює в цій сфері, не зацікавлена витрачати гроші на інформування українців.

ППН в особі «Нафтогазу» має всі ресурси для того, щоб повідомити всіх своїх клієнтів. Проте й самі українці повинні більш уважно ставитись до того, хто їм надає комунальні послуги і чи вчасно вони отримують платіжки.

Якщо платіжки не надходять, то варто подзвонити своєму постачальнику і дізнатися, що сталося. Також можна заздалегідь вивчити інформацію про компанію, яка продає вам газ: хоча би дізнатися, чи підписали вони контракт для закупівлі блакитного палива за ціною в 7,96 грн.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 7
Василь Показати IP 21 Вересня 2021 10:39
Те,що ціна газу буде постійно зростати.було відомо з самого початку використання викопного джерела енергії.На хабі в Німеччині спекулянти нагнали ціну вже до 800 доларів.Ціна може впасти.але не досить сильно.Тому вартість газу в 7,42 є досить нестійкою для населення і може в любий момент піднятися як мін. в 2 рази,а то і більше.Тому зменшення споживання газу на опалення стає досить великою проблемою для м.Луцька.особливо для застарілих і віддалених котелень на Карбишева і Боженка.Будинки розбалансовані,утеплення пінопластом і примінення залежних АІТП є тех. порушенням.
Українець Показати IP 21 Вересня 2021 10:58
Ставимо палатку в кімнаті і тоді реально вижити і не замерзнути.
скептик Показати IP 21 Вересня 2021 11:50
Куме, що ви палите ? "Львів". А як не буде "Львова", що будете палити " Буду палити "Ватру". А як "Ватри" не буде? Піду палити сільраду
Пенсіонер Показати IP 21 Вересня 2021 12:58
Вам українці,перед виборами,людина яка йшла в президенти з своєю політичною силою,представила по пунктах свою програму виходу України із кризи,ні ви вибрали людину, яка нічогісінького не розуміє в управлінні державою,тому замість того що б вас лікував лікар,вас буде лікувати санітарка.А людина яка виставила програму виходу із кризи була лиш третьою.Постійно наступаєте на тіж граблі,між яником і юлею,вибрали бандита,між кучмою і чорноволом,вибрали чучму,тому й не мудруйте і не жалійтеся,самі винуваті і думайте головою вона вам дана не тільки для того щоб їсти.
ВІРУС Показати IP 21 Вересня 2021 13:10
Щось все дуже запутано...
Дідо Показати IP 21 Вересня 2021 15:00
Де ж ваш славний "ринок газу"? Як це постачальнику не вигідно? Знову назад до монополіста? Гигиги, приїхали телепні, туди ж звідки виїхали, правда ціни тепер "поліпшили"
читач Показати IP 21 Вересня 2021 19:48
Собівартість видобутку українського газу 1 грн. за 1кубічний метр.Продають по 8 грн і ще їм цього мало.Хочеться свій газ продати за кордон по 26,а люди нехай мерзнуть.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus