USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Волинські школярки стали призерками ювілейного «РОЗУМфесту»

Сьогодні 06:48
У Батурині, що на Чернігівщині, підбили підсумки ювілейного Відкритого конкурсу дитячої творчості «РОЗУМфест». Проєкт було започатковано Національним заповідником «Гетьманська столиця» ще у 2017 році з метою допомоги юним талантам вивчати історію через власну творчість.


Про це повідомила наукова співробітниця Національного заповідника «Гетьманська столиця» Анастасія Нікітіна.

За десять років проведення конкурсу зростала кількість учасників та розширювалась географія. Перші конкурси проводили лише для молоді з Батурина та навколишніх населених пунктів. А зараз, у часи війни за Незалежність України, конкурс перейшов в онлайн-формат і охоплює майже всі області України.

Особливістю «РОЗУМфесту» у 2026 році стало те, що він уперше пройшов під егідою Грегора та Наталії Розумовських – родини прямого нащадка українського гетьмана Кирила Розумовського.
Іван Мазепа. Кльок Філофея, 11 років (Прилісне)
Батурин крізь віки. Власюк Діана, 13 років (Прилісне)


Конкурс проводять серед дітей та молоді віком від 6 до 18 років, він має номінації «Слово», «Художнє мистецтво», «Декоративно-прикладне мистецтво». цьогоріч на розгляд журі надійшло 183 роботи з 12 областей України. Лідерами за кількістю поданих заявок стали представники Волинської області, які подали понад 30 робіт.
Тиша. Халамац Мар’яна, 8 років (Прилісне)
Кирило Розумовський. Тарасенко Софія, 12 років (Прилісне)


Найбільш емоційним моментом конкурсу стала участь дітей, які зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях Херсонщини. Попри небезпеку та інформаційну ізоляцію, три учасники змогли дистанційно долучитися до фестивалю.

Читати ще: «Діти – це найщиріші люди, яких я зустрічав»: луцький студент-художник проводить арт-терапевтичні сесії

Спільними зусиллями партнерів та організаторів було визначено 33 переможці, три роботи було відзначено гран-прі. Остаточні підсумки оголошено 31 березня 2026 року.

Серед призерів – Дінара Дубровська та Карина Хаїнська з Волинської області з роботами «Славетне місце» та «Пилип Орлик» відповідно, вихованки Комунальної установи «Школа мистецтв» Прилісненської сільської ради. За перемогою стоїть важка робота наставниці – Анни Макарчук.
Пилип Орлик. Хаїнська Карина, 12 років (Прилісне)
Славетне місто. Дубровська Дінара, 8 років (Прилісне)


Варто зазначити, що Комунальна установа «Школа мистецтв» Прилісненської сільської ради є давнім та відданим другом конкурсу. Заклад уже кілька років поспіль бере активну участь, стабільно демонструючи високий рівень підготовки вихованців та щоразу поповнюючи скарбничку досягнень новими перемогами.
Пилип Орлик. Шевчук Валерія, 9 років (Маневичі)
За столом. Фіц Софія, 13 років (Маневичі)
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus