Вони досі живуть, як 60 тисяч років тому: який вигляд мають ізольовані племена Амазонії
У бразильській Амазонії за допомогою безпілотників зробили унікальні аерознімки корінних народів, які залишаються повністю ізольованими від зовнішнього світу. На відео зафіксовано чоловіків та жінок під лісовим покровом, деякі з яких цілилися в пристрої з луків.
Про це пише ТСН з посиланням на Daily Galaxy.
Як повідомили у глобальній організації з прав корінних народів Survival International та бразильське агентство у справах індіанців (FUNAI), у цьому регіоні проживає щонайменше 100 груп неконтактних народів – це найбільша кількість на планеті.
Найвища концентрація таких громад – у віддаленій долині Джаварі на кордоні з Перу. Серед ідентифікованих груп:
- корубо: відомі як «касетейрос» через використання важких дерев’яних кийків;
- група з території Массако: налічує близько 300 осіб, які використовують гігантські луки завдовжки понад чотири метри;
- ава: кочові мисливці-збирачі, чиє існування опинилося під загрозою через будівництво залізниці та роботу шахти Карахас.Читати ще: У Бразилії на камери зняли плем’я, яке не має контактів із цивілізованим світом
Правозахисники пояснюють: ці народи уникають світу через колишню жорстокість чужинців, які їх поневолювали. Зараз найбільша небезпека для них – звичайні хвороби (грип чи кір), до яких вони не мають імунітету. За даними Survival International, після першого ж контакту може загинути до половини племені всього за рік.
«Якщо ви знищите ліс, ви знищите і народ ава», – зазначив чоловік із племені ава на ім’я Блейд.Найсумнішою є історія «Людини з ями» з Бразилії. Він залишився останнім зі свого племені після того, як фермери знищили всіх його рідних. Чоловік прожив на самоті майже 30 років і до останнього уникав людей. Він помер у 2022 році, забравши із собою в могилу таємницю свого імені та мови.З 1987 року Бразилія офіційно вирішила не нав’язувати контакти диким племенам. Замість того щоб втручатися в їхнє життя, навколо їхніх земель виставляють охорону, яка не пускає туди лісорубів та загарбників. Схожі правила діють і в Індії: там острів племені сентинельців повністю закрили для відвідувачів, щоб люди могли виживати самостійно, як вони це робили останні 60 тисяч років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це пише ТСН з посиланням на Daily Galaxy.
Як повідомили у глобальній організації з прав корінних народів Survival International та бразильське агентство у справах індіанців (FUNAI), у цьому регіоні проживає щонайменше 100 груп неконтактних народів – це найбільша кількість на планеті.
Найвища концентрація таких громад – у віддаленій долині Джаварі на кордоні з Перу. Серед ідентифікованих груп:
- корубо: відомі як «касетейрос» через використання важких дерев’яних кийків;
- група з території Массако: налічує близько 300 осіб, які використовують гігантські луки завдовжки понад чотири метри;
- ава: кочові мисливці-збирачі, чиє існування опинилося під загрозою через будівництво залізниці та роботу шахти Карахас.Читати ще: У Бразилії на камери зняли плем’я, яке не має контактів із цивілізованим світом
Правозахисники пояснюють: ці народи уникають світу через колишню жорстокість чужинців, які їх поневолювали. Зараз найбільша небезпека для них – звичайні хвороби (грип чи кір), до яких вони не мають імунітету. За даними Survival International, після першого ж контакту може загинути до половини племені всього за рік.
«Якщо ви знищите ліс, ви знищите і народ ава», – зазначив чоловік із племені ава на ім’я Блейд.Найсумнішою є історія «Людини з ями» з Бразилії. Він залишився останнім зі свого племені після того, як фермери знищили всіх його рідних. Чоловік прожив на самоті майже 30 років і до останнього уникав людей. Він помер у 2022 році, забравши із собою в могилу таємницю свого імені та мови.З 1987 року Бразилія офіційно вирішила не нав’язувати контакти диким племенам. Замість того щоб втручатися в їхнє життя, навколо їхніх земель виставляють охорону, яка не пускає туди лісорубів та загарбників. Схожі правила діють і в Індії: там острів племені сентинельців повністю закрили для відвідувачів, щоб люди могли виживати самостійно, як вони це робили останні 60 тисяч років.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0
25 червня: свята, події, факти. Всесвітній день панування кішок та День митника в Україні
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
Сонячне затемнення через 50 днів: де і коли його можна побачити
24 Червня 2026 23:46
24 Червня 2026 23:46
У Франції підтвердили перший випадок зараження вірусом Еболи
24 Червня 2026 23:28
24 Червня 2026 23:28
Скільки на Волині людей отримують пенсію за особливі заслуги перед Україною
24 Червня 2026 23:09
24 Червня 2026 23:09
На тлі українських ударів у Кремлі заговорили про перенесення виборів у Думу, – ЗМІ
24 Червня 2026 22:51
24 Червня 2026 22:51
Як війна переформатувала світову україністику: делегація з Волині взяла участь у міжнародній конференції
24 Червня 2026 22:32
24 Червня 2026 22:32
Жителі луцької багатоповерхівки, що була зруйнована внаслідок удару РФ, отримають додаткову підтримку від громади
24 Червня 2026 22:13
24 Червня 2026 22:13
Підвищення зарплат освітянам і соцрацівникам: уряд розподілив ₴6,6 мільярда між регіонами
24 Червня 2026 21:54
24 Червня 2026 21:54
Небезпечна спека: скільки лучан потрапили в лікарню через проблеми з серцем
24 Червня 2026 21:36
24 Червня 2026 21:36




Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.