USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Заняття мистецтвом і культурою сповільнюють старіння

Сьогодні 00:32
Дослідники з Університетського коледжу Лондона (UCL) виявили, що люди, які щотижня займаються мистецькою та культурною діяльністю, старіють повільніше, причому цей ефект можна порівняти з регулярними фізичними вправами.

Про це повідомляє Euronews Culture із посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Innovation in Aging, передає Укрінформ.

Дослідники вивчили відповіді на запитання та результати аналізу крові 3556 дорослих у Великій Британії, а також провели порівняння між залученістю учасників до мистецьких та культурних заходів та хімічними змінами у ДНК, пов’язаними з біологічним старінням.

Вчені виявили, що люди, які частіше займалися мистецтвом та культурними активностями, мали повільніший темп старіння та менший біологічний вік. Люди, які принаймні раз на тиждень брали участь у мистецьких заходах, старіли приблизно на 4% повільніше за тих, хто рідко долучався до такої діяльності.

За словами дослідників, подібна різниця є між людьми, які щотижня займаються фізичними вправами, і тими, хто цього не робить.

«Наше дослідження надає перші докази того, що заняття мистецтвом та культурою пов’язані з уповільненням біологічного старіння. Це доповнює докази щодо впливу мистецтва на здоров’я, адже доведено, що заняття мистецтвом зменшують стрес, знижують запалення та ризик серцево-судинних захворювань, так само як фізичні вправи», – сказав провідний автор дослідження Фейбей Бу.

Найбільш вираженими ці результати були серед дорослих віком від 40 років і більше.

Читати ще: Яке хобі найчастіше обирають люди з високим рівнем інтелекту. Дослідження вчених

Команда вчених дослідила сім різних «епігенетичних годинників» – інструментів, які аналізують хімічні структури у ДНК людини, щоб оцінити, як швидко старіє організм.

Два найновіших, DunedinPoAm та DunedinPACE, оцінюють темпи старіння. Виявилося, що для DunedinPACE участь у мистецьких заходах щонайменше тричі на рік сповільнює старіння на 2%, раз на місяць – на 3%, щотижня – на 4% порівняно із тими, хто займається такою діяльністю рідше, ніж тричі на рік.

За словами вчених, цю різницю можна порівняти з тією, яку виявили між курцями і тими, хто позбувся цієї шкідливої звички.

Під час тесту PhenoAge з’ясувалося, що в людей, які щотижня брали участь у мистецьких та культурних заходах, біологічний вік був у середньому приблизно на 1 рік менший за тих, хто рідко займався такою діяльністю.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus