USD 39.73 40.00
  • USD 39.73 40.00
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Абсолютний рекорд. Ціна газу в Європі вперше перевищила позначку $2000 за тисячу кубометрів

21 Грудня 2021 15:19
Спотова ціна газу в Європі досягла позначки $2035 за тисячу кубометрів через інформацію про зупинку та розворот у реверс трансконтинентального газопроводу Ямал-Європа, а також падіння вітрогенерації в регіоні.

Ціна найближчого (січневого) ф’ючерсу на TTF на біржі ICE Futures вдень 21 грудня близько 14 години за Києвом досягла позначки $2035 за тисячу кубометрів. Це абсолютний рекорд за всю історію торгів – попередній був зафіксований на початку жовтня, пише НВ.

У листопаді контракт «на день вперед» торгувався на TTF у середньому по $945, у грудні – $1311 за тисячу кубометрів. З початку року середнє значення контракту досягло $537, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як повідомлялося, Газпром не замовляв на газову добу вівторка, 21 грудня, транзит газопроводом Ямал-Європа. Трубопровід зупинився і перейшов у реверсний режим – газ іде із заходу на схід.

Оновлений прогноз погоди обіцяє на цьому та наступному тижні у Європі кілька досить холодних днів. У середньому груднева температура повітря у регіоні у грудні 2021 року тримається на рівні понад 2 градуси нижче, ніж роком раніше. Проте поточні значення відповідають середнім за останні десять років.

У Європі також значно знизилося виробництво електроенергії з відновлюваних джерел. У понеділок, 20 грудня, внесок вітрової генерації у вироблення електроенергії склав лише 9,4%, тоді як за попередній тиждень (з 13 по 19 грудня) середній показник склав 13,7% за максимуму у неділю – 20%, свідчать дані асоціації WindEurope.

Нинішній рівень запасів газу в підземних сховищах Європи досяг позначки 59,57% від їхньої максимальної місткості (дані на ранок 20 грудня) – це на 16,3 в.п. нижче за середнє значення за останні п’ять років, свідчать дані Gas Infrastructure Europe.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 15
Дідо Показати IP 21 Грудня 2021 15:53
Вчасно с Росією порвали звязки, німчура ніби знала що буде і трубу під себе підлаштували. Молодці, що скажеш. А ми і далі з дурнями вперед у світле майбутнє.
І !!! до Дідо Показати IP 21 Грудня 2021 16:39
І не дай Бог, хтось скаже чи подумає, що газ це рашистська політична зброя!
Дідо до І !!! Показати IP 21 Грудня 2021 21:16
Газ це продукт за словами нашого уряду.
Лучанин Показати IP 21 Грудня 2021 16:14
нам не страшно ми ж скакати вміємо — зігріємось
Иван до Лучанин Показати IP 21 Грудня 2021 16:23
кто не скачет, тот - москаль ) ) )
Иван Показати IP 21 Грудня 2021 16:22
чем холоднее, тем интереснее. Главное: чтобы словацкий газ поступал без перебоев
Ивану д.....ку до Иван Показати IP 21 Грудня 2021 19:41
Який ще словацький газ? Словаччина видобуває газу у два рази менше, ніж Білорусь, та на 10% менше, ніж Афганістан з талібами! А в порівнянні з Україною аж у 180 разів !!!! менше.
Иван до Ивану д.....ку Показати IP 22 Грудня 2021 09:45
Что серьёзно? Вы не правы, прекратите отрицать. Нам говорят что у нас словацкий газ и я верю в это. Словакия добывает для нас этот газ, а для себя - где-то покупает. (извините за глупости, которые я тут написал) ) ) )
Василь Показати IP 21 Грудня 2021 16:55
Про ситуацію з газом було відомо вже з 14 року,що Росія використає його як зброю.Без літніх запасів і збільшення свого видобутку некомпетентний уряд (точніше Квартал-95) отримав проблему.Ну не може шоумен без досвіду політика управляти країною,та ще і без команди професіоналів.Або шоу з весільними фотографами,або реальна робота.Українці захотіли шоу-тепер протирають свої очі.Можливо,до весни протруть..
Не протруть до Василь Показати IP 21 Грудня 2021 17:10
Гага ги хаха Весь газ укр видобутку йде за кордон. По максимальним цінам. Для населення купляється "словацький", воно заплатить нікуди не дінеться
Букмекер Показати IP 21 Грудня 2021 17:07
Приймаю ставки на лютий. 4000 хто більше?
Сакралізація до Букмекер Показати IP 21 Грудня 2021 18:18
Лови ставку, що ботоксну крису придушать свої ж. Наступний або кадирка, або удмурт.
Лучанин до Сакралізація Показати IP 21 Грудня 2021 19:53
Ви вже марш по Кубані і життя по новому пророкували...
Сакралізая до Лучанин Показати IP 21 Грудня 2021 20:32
Марш по Кубані, то не мене і не до нас. А от бункерну моль придушать свої, і ти побіжиш за сакральними соплями і ботоксом. Приймай ставку ватан!!!
Отець Онаній до Сакралізація Показати IP 21 Грудня 2021 20:17
Ти випадково свого змія не роздуши і не відірви, коли будеш рукоблудити на їх портрети.