USD 39.40 39.70
  • USD 39.40 39.70
  • EUR 39.55 40.00
  • PLN 9.75 9.88

Більшість працівників компаній в Україні не проти працювати віддалено. Опитування

3 Вересня 2020 07:40
Після переходу до адаптивного карантину 58% працівників, які раніше перейшли на дистанційну роботу, хотіли б продовжувати працювати віддалено.

Про це свідчать результати опитування «OLX робота», проведеного в серпні 2020 року, пише УНІАН.

Згідно з результатами опитування, під час карантинних обмежень 54% компаній почали працювати віддалено або частково віддалено, а 46% не змінили формат роботи. При цьому 48% малого і 42% середнього бізнесу не змінювали організацію роботи з настанням карантину, тоді як серед великого бізнесу цей відсоток склав 37%.

23% роботодавців хочуть, щоб в їхніх компаніях і надалі працювали віддалено, а 32% прагнуть до поєднання віддаленої та офісної роботи. 45% все ж хочуть повернутися до звичного формату організації праці.

Загалом, за даними опитування, карантин не вплинув на заробітну плату – 57% роботодавців не зменшували оплату своїм працівникам під час карантину, і тільки 7% розповіли, що повинні були скоротити її на понад 50%.

«Найбільшим плюсом у віддаленій роботі власники бізнесу назвали зменшення витрат на оренду офісу та його утримання (53%). Крім того, чимала кількість опитаних відзначають, що їм подобається новий цікавий формат роботи (31%). Ще 19% оцінили переваги наймати співробітників з інших міст для роботи віддалено, а 17% відзначили велику ефективність праці поза звичного формату», – повідомляється в релізі за результатами опитування.

Зазначається, що зі стартом карантинних обмежень формат організації роботи змінився у 60% співробітників, а майже 8% опитаних втратили роботу. З тих, хто змінив формат праці, 28% почали працювати віддалено, ще приблизно 18% – частково віддалено, а 47% продовжили свою роботу на звичному робочому місці.

Якщо ж говорити про заробіток – у 53% він не змінився під час карантину. Майже 44% опитаних заявили про його зменшення, а ще 3% – про збільшення. З тих, у кого зменшилася заробітна плата, у чверті вона стала менше на 50% або більше, ще у чверті – на 20-30%, і ще у чверті – на 10-20%.

За даними опитування, під час адаптивної фази карантину (червень-серпень) тільки 18% респондентів повернулися на своє звичне робоче місце, ще 9% почали частково на ньому працювати. З тих, хто перейшов на віддалений формат, влітку велика частина опитаних (55%) продовжили так працювати, а 29% повернулися на звичне робоче місце. Серед тих, хто тільки частково працював віддалено, це 46% і 31% відповідно.

«Цікаво, що у більшої частини респондентів (56%) перехід на віддалену роботу не вплинув на ефективність; 31% опитаних почали працювати менш ефективно, і лише 13% помітили, що віддалена зайнятість сприяє більшій плідності роботи», – йдеться в релізі.

«OLX робота» – це онлайн-сервіс для пошуку і розміщення вакансій в сегменті робітничих професій. Ресурс входить до трійки лідерів з пошуку персоналу в Україні. Щомісяця платформу відвідують 2,4 мільйона користувачів. Щодня оголошення на платформі розміщують 20 тисяч роботодавців. База сервісу налічує майже 38 тисяч актуальних пропозицій з працевлаштування. 13% всіх вакансій припадає на роботу за кордоном.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus