USD 39.75 40.04
  • USD 39.75 40.04
  • EUR 39.85 40.10
  • PLN 9.85 10.00

Чорнобильські вовки-мутанти виробили стійкість до раку. Дослідження

12 Лютого 2024 00:36
Вовки-мутанти на території Чорнобильської зони відчуження розвинули стійкість до раку. Це відкриття дає надію, що вчені врешті-решт відкриють спосіб боротися з онкологічними хворобами у людей.

Про це повідомляє SkyNews з посиланням на дослідження, представлене на щорічній зустрічі Товариства інтегративної та порівняльної біології в Сіетлі (штат Вашингтон).

Кара Лав, еволюційний біолог і екотоксиколог з Прінстонського університету в США, вивчала, як чорнобильські вовки виживають, незважаючи на те, що після катастрофи на ЧАЕС у 1986 році покоління цих тварин постійно перебувають під впливом радіоактивних частинок.

Очолювана науковицею команда дослідників відвідали Чорнобильську зону в 2014 році, одягнувши на вовків радіонашийники, щоб можна було контролювати їхні пересування. За її словами, нашийники дають команді можливість в режимі реального часу вимірювати, де перебувають вовки і якій дозі радіації вони піддаються.

Тоді ж американські науковці взяли зразки крові у тварин в Чорнобильській зоні, щоб зрозуміти, як організм вовків реагує на радіацію.

Читати ще: «Вічні хімікати», які є в багатьох повсякденних речах, пов'язані з розвитком раку, – науковці

Дослідники виявили, що чорнобильські вовки піддаються впливу радіації понад 11,28 мілірем щодня протягом усього свого життя, що в понад шість разів перевищує безпечну дозу для людини.

При цьому вони відзначили, що у вовків змінена імунна система, подібно до пацієнтів, які проходять променеву терапію від раку. Крім того, генетичний аналіз показує, що конкретні частини генома вовків розвинули певну стійкість до розвитку раку.

Кара Лав сподівається використати отримані дані для виявлення захисних мутацій, які підвищують шанси людей вижити від раку.

На жаль, пандемія COVID-19 і війна з Росією не дозволили науковцям повернутися до Чорнобильської зони і продовжити дослідження.

Читати ще: ШІ може бути надійним інструментом для діагностики раку шкіри. Дослідження
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Анонім Показати IP 12 Лютого 2024 06:54
Про природній добір під впливом антропогенних факторів автору теж відомо?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus