USD 26.50 26.75
  • USD 26.50 26.75
  • EUR 31.20 31.40
  • PLN 6.75 6.86

Чи була сальмонела у луцьких пончиках?

У редакцію «ВН» звернулася лучанка Марія Синя, яка розповіла, що її дитина захворіла на сальмонельоз після того, як з’їла пончик з кремом, куплений у кіоску в Луцьку. Проте виявилося, що і виробник, і реалізатор впевнені, що такі заяви – не більше ніж своєрідний шантаж з боку лучанки.

Марія Синя стверджує, що 22 квітня року купила у кіоску на проспекті Відродження пончик з кремом. Ввечері того ж дня її 11-річна донька його з’їла, а на ранок їй стало погано: почалися гострі болі, пронос. Викликали швидку. Але оскільки були святкові великодні дні, то у лікарню звернулися лише 26 квітня.

«Пасху перебули, а у вівторок здали аналізи і зразу лягли в лікарню. Нам поставили діагноз: сальмонела», – каже жінка.За словами Синьої, від пончиків, куплених у кіоску того ж самого підприємця постраждало ще троє людей: 10-річна дівчинка, а також дворічна дівчинка зі своєю мамою.
Як розповів тато найменшої постраждалої Віталій Губій, його дружина і донька з’їли пончик ще 21 квітня. Він був куплений у кіоску поблизу торгового центру «Гостинець». Наступного дня відчули себе погано. Але знову ж таки через свята звернулися до медиків тільки 25 квітня
Марія Синя запевняє, що нічого іншого, що могло б бути заражене сальмонелою, того дня її дитина не їла. «Це було перед святом, – розповідає вона. – Ніхто ще не їв нічого такого: ні яєць, ні м’яса».

У походженні зарази впевнений і Віталій Губій. Каже, сам тих пончиків не їв, тож і не постраждав.

Хотіли «зам’яти» конфлікт, – лучанка


Виробником продукції є підприємець з міста Шумська Тернопільської області Валерій Шевчук. Марія Синя розповіла, що у телефонній розмові він пообіцяв їй приїхати і розібратися у ситуації, але потому перестав виходити на зв'язок. Натомість пізніше з лучанкою зв’язалася менеджер підприємця на ім’я Лариса.

«Вона приїжджала в Луцьк і, я так зрозуміла, пробувала відкупитися від нас», – розповідає Марія Синя.

Жінка каже, що з нею також зустрічався місцевий реалізатор продукції – підприємець Орест Пальчук. Хоча також – обіцяв допомогти – і зник, запевняє Марія Синя.

«Зараз написані скарги в прокуратуру, управління у справах захисту прав споживачів, санстанцію», - каже Марія Синя.
Лучанка розповіла, що зараз збирає всі необхідні матеріали, щоб подати до суду – відшкодувати у підприємця витрати на лікування.

«Ми їм виставили умови: 350 гривень – один день лікування. Це найменше. Або давайте путівку, або гроші відшкодовуйте. Порадилися. Сказали: 30 тисяч гривень. Вони кажуть, що це для них забагато», – розповіла мати дитини.

Хочуть видурити гроші, - підприємець

Виробник продукції Валерій Шевчук, який випікає вироби у місті Шумську Тернопільської області, в якості свого товару упевнений. Відтак – не бачить причин, аби відшкодовувати жінці лікування.

«Принцип приготування того продукту абсолютно на 200% виключає цю паличку. Тому що вона гине при температурі 70 градусів, а продукт готується при температурі 180 градусів», - каже підприємець.

«Ми подавали на експертизу інгредієнти, з яких виготовляємо, і саму продукцію. А також ту продукцію, яка лежала три дні не в холодильнику», - розповів Шевчук.
«Ми зробили аналізи, приходила санстанція, повідбирала продукти по різних точках реалізації. Ми свою продукцію возимо не лише в Луцьк, а й по західному регіону, і продукція виготовляється в один день. Такі ситуації могли виникнути і в Львові, і в Рівному, і в Хмельницьку, але чому виникла лише в Луцьку. Тим більше, що діти були в школі, снідали, обідали, ходили в піцерію. З’їли пончик і на вечір їм стало погано», - каже підприємець.

«Приїжджали наші представники до Луцька. Вона (Марія Синя, – «ВН») захотіла певну суму грошей, аби цю справу не розкручували. Їх цікавили лише гроші. 30 тисяч гривень компенсації. Плюс санаторне лікування і те, що вони потратили на медикаменти», - запевняє виробник.
Шевчук каже, що й з іншими лучанами, які перехворіли, аналогічна ситуація. Один з батьків, за його словами, навіть сказав, що потрібно не 30, а 120 тисяч гривень. Виробник пончиків заявляє: за його інформацією, усі постраждалі живуть неподалік один від одного.

Впевненість у тому, що продукція «чиста», висловив і місцевий реалізатор хлібобулочних виробів Орест Пальчук.
«Тільки вона (Марія Синя, - «ВН») звернулася, буквально за 15 хвилин, за скільки там доїхати встигли, взяли зразки, зробили відповідні аналізи, на заводі зробили свої аналізи, в незалежній експертизі робили, і навіть брали не придатну для реалізації продукцію, яка полежала три дні без холодильника, на аналізи, аби подивитися, чи взагалі може в ній розвинутися така інфекція», - каже Пальчук.

Він запевняє: усі результати експертизи – на його користь.

Усе чисто, - санстанція

Шумська районна, Тернопільська обласна та Луцька міськрайонна санстанції брали продукцію для обстеження. Сальмонели в ній вони не виявили. Хоча, як зазначає головний санітарний лікар Луцька та Луцького району Іван Ульчак, для проб санстанція не брала продукцію саме з тієї партії. Адже на момент, коли надійшло звернення, її просто вже не було.На проби взяли тістечка та булочки з кіоску цього ж підприємця, однак вже з того кіоску, що розміщений на Центральному ринку Луцька.

Навіть за таких обставин лікар припускає, що палички сальмонели в продукції не може бути. Каже, що якби була заражена партія – до лікарні звернулися б десятки лучан, оскільки вироби користуються попитом.

«Побрали продукцію, дослідили. Ніякої сальмонели там не було», – заявив Ульчак.

«Де взялася та сальмонела? Аби заразитися тією сальмонелою, не обов’язково акцентувати на якійсь певній продукції. Якщо підняти результати епідемічного розслідування випадків, то ніби вони якісь салати робили, щось з яйцями, а потім оце спихнули на цю продукцію», - каже лікар.

«Це абсурд. Натуральний абсурд, аби в такій продукції, тим більше, що вона герметично запакована, ну де вона візьметься? Я припускаю, що якби була забруднена партія сальмонели – то ми б не один випадок і не два мали. Ми мали би десятки випадки по Луцьку», - каже Ульчак.
Санепідемстанція надала Марії Синій відповідь на її звернення:Кіоск усе ж… закрили

У відповіді СЕС йдеться, що кіоск на проспекті Відродження, 2, після перевірки 29 квітня таки закрили, а саму споруду демонтували. Сказано – за порушення санітарного законодавства (розміщення торгової точки без дозвільних документів луцької міської ради та санітарно-епідеміологічної станції)

Проте, зі слів Марії Синьої, невдовзі він з’явився неподалік - на вулиці Рівненській, поблизу зупинки «Готель «Лучеськ», де й зараз працює.

Репортер «ВН» 3 червня відвідав цей кіоск. Цікаво, що продавець відмовилася показати документи, які засвідчують якість продукції – сказала, що немає. Не захотіла вона й називати, хто є виробником чи реалізатором випічки.

Проте вже за три дні – 6 червня під час перевірки законності діяльності кіоску управлінням муніципальної дружини – документи з’явилися. Підприємець Орест Пальчук, який був у кіоску на момент перевірки, показав угоду на оренду торгового місця, укладену з орендонаймачем території зупинки, та висновки Тернопільської і Шумської СЕС щодо якості продукції.

Висновку Луцької санстанції на місці не виявилося, хоча підприємець обіцяв його показати згодом. Хоча, не зважаючи на неодноразове прохання «ВН» надіслати копію дозволу СЕС, редакція її станом на 14 червня не отримала.

Чи захищені права споживачів?

Не дивлячись на неоднозначність ситуації, стає все ж зрозуміло, що люди мусять бути обачними, коли купують продукти харчування, тим більше – у літню спеку.

Начальник управління захисту прав споживачів Геннадій Кожевніков розповів, що покупець, який сумнівається в якості продукції, має право вимагати документи, які підтверджують її якість.

«Коли людина купує товар продовольчої групи, особливо той, що швидко псується, продавці зобов’язані на вимогу споживача показати походження товару, накладну, звідки отриманий товар, виробник, з адресою», – пояснив Кожевніков.

Кожевніков каже, що якщо продавець починає відмовляти у пред’явлені документів – це вже є порушенням.

«Якщо не дають таких документів – це вже йде всупереч правил торгівлі. Це є адмінправопорушення. Згідно з законом про захист прав споживачів це ще й є економічна санкція 30% від продукції, яка отримана від реалізації», – каже чиновник.

Такі продукти, як білий цукор, алкоголь, тютюнові продукти і дитяче харчування, повинні бути сертифіковані. Усі інші сертифікації не підлягають. Однак споживач має право вимагати маркування товару, накладну, інформацію щодо вмісту ГМО та якісне свідоцтво щодо товару.

Якщо ж покупець виявив, що продукція неякісна, він може написати зауваження до книги скарг і пропозицій, яка має міститися в куточку споживача будь-якої торгової точки. Або ж вислати власнику точки письмову заяву. Протягом трьох днів підприємець повинен дати відповідь на скаргу і вчинити відповідні дії, аби усунути недоліки.

Якщо ж цього не стається – споживач може звернутися безпосередньо до управління у справах захисту прав споживачів – і вимагати перевірку цього місця продажу.

***

Підприємець-виробник хлібобулочних виробів, на боці якого висновки офіційних структур, відшкодовувати будь-які гроші відмовляється, адже не вбачає власної вини. Представники заводу припускають, що справа може бути замовлена конкурентами. Натомість мати дитини, що захворіла на сальмонельоз чекає відповіді від прокуратури щодо цієї справи. Вона переконана у власній правоті та хоче виграти справу у суді.

Тетяна ГРІШИНА
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...
Коментарів: 20
VSC Показати IP 14 Червня 2011 17:00
Пострадавшие 100% аферисты. Приходилось сталкиваться с такими "пострадавшими". Если Ульчак считает, что сальмонеллы не могло быть, значит ее и не было.
ліберал2 Показати IP 14 Червня 2011 19:29
люди надивились дурних передач по "ящику" про всілякі "палички", яких ніколи не чули і створюють підприємцям проблеми.. Це виходить якщо будь копу не сподобався якийсь обїєкт торгівлі, чи його власник, він може своєю заявою накликати на нього всі перевіряючі інстанції і при цьому заробити..
Якунович Показати IP 14 Червня 2011 19:54
Аферисти 100%. Замість того, щоб вимагати закриття торгової точки, покарання для виробника - що вбереже інших людей від захворювання, вирішили тупо заробити бабла. Тобто на здоровя інших людей Синій наплювати, головне щоб вона отримала компенсацію. Пропоную підприємцю подати зустрічну заяву в прокуратуру, за спробу шантажу, про наклеп, внаслідок якого була підірвана репутація виробника, і також вимагати грошову і моральну компенсацію. Впевнений на 100% - він виграє справу
небайдужа Показати IP 15 Червня 2011 08:49
а мені шкода дітей. я б почала розслідування з діток. вони точно скажуть як то було... Але мені хочеться запитати в мами: ХТО ВАМ ДАВ ПРАВО КУПУВАТИ НА ВУЛИЦІ ПИРІЖОК ДИТИНІ?! ви ж самі винні, самі їжте, у вас організм набагато сильніший за дитячий! Не розумію, невже у вас немає доступу до інформації,не чули про кишкову мутовану паличку,не знаєте про холеру?!Гаряче ж як, які пиріжки, особливо з КРЕМОМ!!!!!!з рук, на вулиці....
! до небайдужа Показати IP 15 Червня 2011 13:21
100% підтримую. Мамі - путівку в Ліпини + книжку про здорове дитяче харчування - соь її компенсація. Дитині ВЛІТКУ!! пиріжок з КРЕМОМ!! Точно неполадки з головою
Факт Показати IP 15 Червня 2011 08:50
Хто пояснить п. Ульчаку що таке герметично запакована продукці? Чому клієнтові від ВН не надані документи, що підтверджують якість? Чому кіоск не демонтували, коли у відповіді написано: "споруду демонтовано" Спочатку якість продукції в цих не законних кібітках, які розташувались по всьому місту була на 3-и, а зараз продають фігню з кремом але дешево. Росташувати стільки ларьків у гарних місцях по всьому місту без проплат муніципалітету і санстанції НЕ РЕАЛЬНО!
Ірина Показати IP 15 Червня 2011 09:32
Кожна людина судить про інших по собі . Не дай Боже цим людям, які думають що хтось хоче нажитися, пережити все те що я спостерігала власними очима. Ні, Слава Богу це не моє малятко захворіло, але дітки які захворіли, я бачила їх на власні очі. А особливо, коли нічого не допомагає і спеціальних ліків в Україні немає, а дитина чахне на очах. Яке має право цей підприємець продавати продукцію не якісну, За таке його накормити такими пиріжками і нехай відчує всі радощі життя, а ще краще не його , а когось з рідних. Це звичайно жорстоко , але тоді не потрібно таких злих коментарів. Дуже шкода, що ситуація в нашій країні створила умови жорстокості і несправедливості, що ми боїмося нашим дітям купувати будь що , що не вирощене, чи зроблене нашими руками. Просто цікаво на кого така продукція , як цукерки , всіляки булочки розрахована , як не на дітей. Ганьба всім нам , що тільки себе любимо.
св Показати IP 15 Червня 2011 11:29
розумні мами той непотріб не купують ні собі ні дітям
Р Показати IP 15 Червня 2011 21:58
Недай боже пережити всім вище прокоментувавшим цю біду. А діти дорослі і самі йдуть зі школи і купують цей товар. Недай боже звичайно, я б хотів побачить як ви будете співати як би ваша дитина захворіла цим захворюванням. Говорити легко і судити легко поки це не стосуеться саме вас. Якіб мами розумні не були але застрахувати дитину від купівлі того чи іншого товару неможливо. Вам би тільки язиками молоти. Поки не вас не зачепить незрозуміете. Вас інтелектом не дійшли. В Европі за таке не те щоб закрили та відібрали ліцензію а ще й б усім пострадалим пенсію все життя платили. Умніки читаю ваші коментарі аж тошнить. Европа ми в европу з такими людьми може через років 150-200 дійдемо.
небайдужа Показати IP 15 Червня 2011 23:12
Ірино,сьогодні вся продукція - суцільна хімія!
небайдужа Показати IP 16 Червня 2011 15:02
Я сама не раз лежала в лікарня з отруєннями! нЕ дай боже повторититой гіркий досвід. Але то було колись, коли ще були лікарі не з купленими дипломами, і не ті ліки...То ж я прошу всіх - дивіться щокупуєте, де купуєте, куди (тара)кладете той товар і з чим споживаєте! Крім того,станом на 16.06 в Луцьку зареєстороний випадок отруєння після дня народження! Крім того в Турійську теж лежить 100 чол. А джерелом є - млинчики та риба з іншого району. Смажилося в жару в геть не в санітарних умовах, аби збити бабло!
Кхе Показати IP 16 Червня 2011 15:56
Ммм... Интересно сколько Ульчаку башлянули что он так жо... рвет. "«Де взялася та сальмонела? " - ммм ты ведь главный врач те виднее . Видел раз в каких условиях колбасу вареную делают, с тех пор непокупаю. Нас травят дурят а мы ... Страна дураков.
Внимание Афуристы Показати IP 17 Червня 2011 11:42
http://www.volynnews.com/news/extreme/u_lutsku_ta_turiysku__spalakhy_salmonelozu/ ---- Оо Снова аферисты решили бабла срубить. VSC тя касаеться и еще парочки. Смотрите бойтесь терь кушать сальмонела идет к вам. ггг
irad до Внимание Афуристы Показати IP 17 Червня 2011 14:17
сам ти аферист
Глядач Показати IP 21 Червня 2011 12:47
Зрозуміло, що кожна людина думаю за своє здоров"я і за своїх ближніх! Взагалі цих пп Пупкіних, які продають вибачте на слові таку гидоту((( треба не лише штрафувати, а й свідоцтва Пупкіна відібрати. А про цю хворобу, це ж не мама поставила діагноз, а лікарі. Як взагалі така неякісна шкідливо-отруйна продукція може продаватись?!Служби, які це контролюють де ви?! Р.S/ Дорогі батьки! Дивіться, що ви купуєте своїм дітям, невже Ви не знаєте, що таке не можна діткам їсти!!!!!
VSC Показати IP 21 Червня 2011 13:15
Где доказательства, что ребенок отравился именно этой продукцией? Я сталкивался с такими случаями, и знаю про что говорю. Пострадавшие просто хотят найти самый простой способ возместить свой материальный ущерб. А ребенок мог отравиться совсем другой пищей.
Я Показати IP 22 Червня 2011 10:04
Во первых продукция меняеться. Во вторых узнали о сальмонеле через несколько дней. Той продукции уже нет. В третьих если бы ето был только один случай. А так 4 случая от одной и той же булочки , и в одно и то же время.
П Показати IP 30 Червня 2011 16:38
Я особисто знаю тата однієї дитини (працював багато років разом), тому впевненно можу сказати про його біду. Так саме біду, бо він пережив страшне випробування. Дитину так тяжко лікували. Він не аферист, а хороший працівник(інженер), яких мало в Луьку. А те що нас травлять як мишей то є факт.
П Показати IP 30 Червня 2011 16:39
Я особисто знаю тата однієї дитини (працював багато років разом), тому впевненно можу сказати про його біду. Так саме біду, бо він пережив страшне випробування. Дитину так тяжко лікували. Він не аферист, а хороший працівник(інженер), яких мало в Луьку. А те що нас травлять як мишей то є факт.
Я Показати IP 30 Липня 2011 19:00
Сейчас в стране кризис, вот и решили зароботать...

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus