USD 39.60 40.00
  • USD 39.60 40.00
  • EUR 39.70 39.95
  • PLN 9.70 9.90

Для ФОПів-надавачів послуг хочуть підняти податок до 20%, – Гетманцев

21 Вересня 2023 12:01
Для фізичних осіб підприємців, які надають послуги, хочуть підняти податок до 20%. Зокрема, в Україні розглядають модель оподаткування ФОПів за прикладом Польщі.

Про це в інтерв’ю Новини.LIVE розповів голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передають Українські Новини.

Польська модель оподаткування підприємців передбачає більший ліміт за операціями – 2 млн євро, тоді як в Україні ліміт становить 7,8 млн гривень.

При цьому різні види діяльності обкладаються різними ставками податку.

Наприклад, торгівля обкладається податком 3%. Низьким податком обкладається виробництво. А податки на послуги становлять від 12% до 20%.

«Так, ми зараз розглядаємо цю модель. Часто ми чуємо від бізнесу та експертів пропозиції запровадити оподаткування, як в Європі. Вивчивши приклади кількох країн ми взяли за зразок польську модель, яка є для нас найбільш близькою. Зараз розглядаємо можливість її імплементації в Україні. Той таки МВФ вимагає від нас змін в системі єдиного податку, який – давайте будемо відвертими – перетворився в Україні з інструмента підтримки малого бізнесу на систему ухилення від оподаткування великого і середнього бізнесу», – сказав депутат.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
Андрій Показати IP 21 Вересня 2023 13:24
відповідно візит до лікаря (оскільки це теж сфера послуг) буде на відсотків 15 дорожчим....
Артур до Андрій Показати IP 21 Вересня 2023 16:47
Дуже не факт. Бо по-перше, там за приватну медицини готують компенсації, а по друге ви багато лікарів ФОпів знаєте прям от третя група всі? Ну камон.
Андрій до Артур Показати IP 21 Вересня 2023 21:39
90% Сімейних це ФОпи на 2 групі які після переміщення на загальну + збільшення податку точно піднімуть ціни "кемон"
Александр - 1 Показати IP 21 Вересня 2023 13:45
Можна було б побажати Гетманцеву здоров'я .. Але не буду.
Капець Показати IP 21 Вересня 2023 13:47
Вони просто хочуть перестати підтримувати малий бізнес, а оподатковувати його як і всі інші.
Че Показати IP 21 Вересня 2023 15:15
Хотіли по приколу? Жріть!
Анонім до Че Показати IP 21 Вересня 2023 15:42
шо так то так. але його передвиборна агітація яка проходила в фільмі Слуга народу така була справедлива.
Зінаїда Показати IP 21 Вересня 2023 16:29
Зрозуміло, що приємного від цього мало. Але зрозуміти можна. Країна на військовиї рейках. Недостача бюджету - 50%!!!
Лілі Показати IP 21 Вересня 2023 16:44
Ну так це не в цьому році і не в наступному. А через рік мінімум. А там ми вже може і частиною ЄС будемо, все одно податки збільшувати.
Анна Показати IP 22 Вересня 2023 09:15
Якщо відкинути емоції і подивитись реальності в очі, то бачимо, що раз - в Європі високі податки і просто подивіться на їх рівень життя. І два - в нас в країні війна. Тому краще я вже зараз заплачу ці податки й вони підуть на оборону, ніж зажму і завтра в моє місто прийдуть москалі! Вже після перемоги будемо вносити корективи.
Іванко до Анна Показати IP 23 Вересня 2023 00:01
Якщо відкинути всі емоції, то щоб стати багатими треба робити те що робили багаті коли були бідними щоб стати багатими, а не те що роблять багаті коли вони вже багаті. А розбагатіла Європа завдяки ринковій економіці з мінімальними податками, створився фундамент приватної економіки який зараз сплачує ці всі податки і грається в бюрократію з державою. У нас в ті часи був совок, він і зараз толком нікуди не дівся, у нас до сих пір значна частина економіки це державні підприємства. Якщо у вас є зайві кошти ви краще задонатьте їх напряму на армію, а не гетманцеву який витратить їх десь на новий стадіон, перекладання бруківки тощо.
Олег до Анна Показати IP 23 Вересня 2023 19:37
Вам ніхто не заважає гроші передати волонтерам і підтримати армію, а от податки збільшувати в державі де поліція чинить беззаконня, де з корупцією майже ніхто не бореться, то досить дивно.
Іванко Показати IP 23 Вересня 2023 00:07
Гетманцев це агент ФСБ який веде підривну діяльність на території України. Після шуфрича СБУ (чи хто там цим займається) має прийти за ним. Така фіскальна політика в бідній країні, особливо у війну це гра на руку москви, люди і так тікають з країни і будуть тікати ще більше. Його завдання розвалити економіку України. І не треба казати щось там про армію, армію спонсурують західні партнери і волонтери. Якщо у вас є зайва копійка краще задонатьте напряму на армію, тільки не злодіям накшталт гетманцева.
Юрій Показати IP 23 Вересня 2023 09:49
Правильно, нема чого малим бізнесом займатися. Їм не потрібні вільні, незалежні люди які самі на себе заробляють. На роботу до великого бізнесу. "Рабів на галери!"
Ага Показати IP 23 Вересня 2023 13:38
А поляки подивилисяна нас і знизили до 8%. Отак... спочатку глянемо вашідекл
Валерій Показати IP 23 Вересня 2023 14:25
Наразі таки зловживання великого бізнесу (в дроблені на ФОПи) допускається у торгівлі, а не в сфері послуг!!!
Олег Харків Показати IP 23 Вересня 2023 19:38
Це так щоб точно жоден ITшник тут не залишився? Ганьба!