USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Консультативна місія ЄС обговорила на Волині будівництво та розширення пунктів пропуску

8 Лютого 2023 11:12
Будівництво та розширення пропускних пунктів на Волині сприяє перетину кордону вимушеним переселенцям, доставці гуманітарних вантажів та експорту сільгосппродукції. Тож керівництво ОВА та експерти Консультативної місії ЄС обговорили шляхи співпраці та практичну можливість реалізувати ці завдання.

Про це повідомили в ОВА.

Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС) в Україні провадить свою діяльність з 2014 року. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, представництва місії було евакуйовано, однак вони продовжували надавати допомогу з-за кордону. Наприкінці літа 2022 року офіційні представники КМЄС повернулись на свої робочі місця в Україну у повному складі та з новими завданнями.

Місія співпрацює з усіма правоохоронними органами України, і на національному, і на обласному рівнях, консультує у розслідуваннях злочинів РФ проти України, допомагає митникам і прикордонникам у питаннях перетину кордону. Також КМЄС сприяє біженцям у переміщенні з України до сусідніх країн ЄС, прискореній доставці гуманітарної допомоги до України тощо.

Перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко подякував представникам КМЄС за підтримку, яку отримує Україна та Волинь зокрема.

«Найперше, дякуємо Європі за відкриття кордонів – це справді цінно і дало змогу врятувати безліч життів. Так, у майбутньому між нашими країнами може не бути кордонів, але сьогодні питання розширення транспортних коридорів є пріоритетним для нас усіх, – відзначив Сергій Мовенко. – У нас вже було декілька зустрічей із потенційними партнерами щодо розбудови та відкриття пунктів пропуску. Це не лише шлях до Європи, це бізнес-стосунки, товарообмін, логістичні маршрути та багато іншого. Сподіваємось, що з міжнародною підтримкою та підтримкою наших урядів це стане можливим».
Заступник голови ОДА Юрій Гупало детальніше окреслив проблемні питання, з якими стикається Волинь при перетині кордону. Зокрема, йдеться про затяжну процедуру санепідеміологічного та ветеринарного контролю, якому підлягають вантажі.

«Дієвим рішенням для урегулювання черг на Волині стало запровадження електронної черги для водіїв, – розповів Юрій Гупало. – Однак є нюанси, вирішити які можливо лише за обопільною участю міжнародних партнерів».

Старший радник з питань інтегрованого управління кордонами (Естонія) Аймар Косс впродовж минулого року працював консультантом пункту пропуску «Ягодин – Дорогуськ». Тож фахівець безпосередньо знає проблемні питання, з якими стикається на кордоні українська сторона. «Ми готові надавати усі необхідні стратегічні консультації, адже якщо планується реконструкція або будування нових пунктів пропуску, важливо щоб вони відповідали нормам ЄС», – запевнив Аймар Косс.

Щодо практичної допомоги Місії нашій області розповів старший радник з прикордонних, митних питань та інтегрованого управління кордонами (Фінляндія) Пекка Хіютіайнен.

«Ми координуємо усю нашу діяльність з представництвами ЄС в Україні. Отримавши повну інформацію про потреби і плани для покращення, передамо цю інформацію керівникам відповідних проектів. Так ми зможемо найкраще поєднати ваші знання та зусилля наших експертів для досягнення спільних цілей».
Питання щодо розбудови «Ягодина» неодноразово піднімалось очільником області Юрієм Погуляйком і на державному рівні. Також ведуться роботи із прокладання дороги та відкриття пункту «Адамчуки – Збереже», який дасть змогу розвантажити наявні пункти перетину, підвищити їхню пропускну спроможність, збільшити об’єми експорту агропромислової продукції та імпорту стратегічних товарів.

«Ми разом будемо працювати задля перемоги України», – завірили керівництво ОВА представники Консультативної місії ЄС наприкінці зустрічі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus