USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Корупційний скандал спровокував масові протести в Албанії – в офіс прем’єра летіли коктейлі Молотова

23 Грудня 2025 17:52
В албанській столиці Тірані відбувся протест, під час якого демонстранти кидали пляшки із запальною сумішшю в урядову будівлю, де розташований офіс прем'єр-міністра Еді Рами.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Учасники протесту в понеділок увечері вимагали відставки уряду після того, як прокуратура країни висунула звинувачення в корупції віцепрем'єр-міністерці Белінді Баллуку. Разом з кількома чиновниками та приватними компаніями її звинувачують у використанні державних коштів для надання переваги певним компаніям у великих інфраструктурних проєктах.

Минулого місяця в парламенті Баллуку заперечила ці звинувачення та заявила, що вона повністю співпрацюватиме із судовою владою. Однак спеціальна прокуратура із боротьби з корупцією звернулася до парламенту з проханням зняти з неї недоторканність для можливого арешту.

Читати ще: В Албанії суддю застрелили під час засідання

Поки невідомо, коли парламент, в якому правляча партія Рами має більшість, проведе голосування.

Баллуку також очолює Міністерство інфраструктури, яке керує проєктами на сотні мільйонів євро, такими як будівництво доріг, мостів і тунелів.

Протестувальники, які виступають проти корупції, вважають, що звинувачення є частиною великої схеми, в результаті якої державні кошти було вкрадено.

«З нас досить, бо йдеться про десятки і сотні мільйонів євро, які було вкрадено, а вона не йде у відставку. Це ганьба», – заявив один із протестувальників.
Як пише Балканський оглядач, акція протесту в центрі Тірани супроводжувалася сутичками з поліцією. У бік будівлі уряду летіли фаєри, вибухові пристрої та коктейлі Молотова, проте серйозних наслідків вдалося уникнути завдяки посиленим кордонам правоохоронців.

Лідер Демократичної партії Салі Беріша під час виступу перед протестувальниками назвав протест початком тривалої акції громадянської непокори.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus