USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Лише поліщукам і європейцям імпонують торфобрикети?

20 Березня 2009 09:22
Більш ніж третина продукції державного підприємства «Волиньторф» реалізується у Маневицькому районі. Про це під час наради у заступника голови Волинської ОДА Василя Дмитрука 19 березня розповів заступник голови Маневицької райдержадміністрації Сергій Борисюк, – інформує репортер «Волинських Новин».
 
За словами начальника головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Волинської ОДА Миколи Кучеренка, щоб забезпечити річну потребу населення області у торфопелетах, необхідно їх виробити 20 тисяч тон. Проте, як проінформував пан Кучеренко, волинська торфопродукція не відповідає європейським стандартам. Для того, щоб це виправити, планується у торфяне паливо додавати тирсу. «У нас все є, щоб зробити нормальне виробництво», – зазначив посадовець. На його думку на Волині є, як сировинна база, так і обладнання для того, щоб виробляти високоякісне паливо з торфу.
 
Проте, як розповів заступник голови Маневицької РДА Сергій Борисюк, два найбільші в області торфобрикетних заводи – Маневицький і Сойненський 35-40 відсотків своєї продукції реалізують у районі. Собівартість однієї тони торфобрикету – 290 гривень. На заводах державного підприємства «Волиньторф» найбільша на Маневиччині зарплата у середньому 1600 гривень. Як розповів пан Борисюк, 8 тисяч тон торфобрикету з Волині замовили у Швеції.
 
Виконувач обов’язків директора ДП «Волиньторф» Іван Киричик запевнив, що у його підприємства є можливості і транспорт для забезпечення бюджетної сфери Волині торфобрикетами.
 
Директор комунального підприємства «Інформаційно-аналітичний центр «Волиньенергософт» Василь Дутко вважає, що набагато ефективнішим, ніж спалювання торфобрикетів є переробка торфу і сапропелю. Як зазначив пан Дутко, у процесі піролізу цієї сировини можна отримати деревне вугілля, мінеральні добрива, торфяний кокс, рідке паливо, речовини для металургії тощо. За інформацією директора КП «Волиньенергософт», в області планують реалізувати подібний інвестиційний проект.
 
Крім того, під час наради обговорювали впровадження на підприємстві «Сойнеторф» ДП «Волиньторф» когенераційного обладнання з метою, щоб зменшити затрати енергії при виробництві, а отже, і собівартість продукції.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus