USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Мʼясо подорожчало на 5-10%

8 Травня 2012 12:39
Тривалі травневі свята, які традиційно асоціюються з виїздом на природу і приготуванням шашлику, позначилися на вартості мʼясної продукції. За перший тиждень травня вартість мʼяса зросла на 5-10%.
Про це пише «Дело».

В Україні зросла вартість мʼяса. Дельта приросту склала 5-10% залежно від виду мʼяса, а також місця продажу ‒ ринки, в тому числі стихійні, виявилися більш чутливими до тенденції, в супермаркетах зростання цін було менше помітним.

Зростання цін на мʼясо напередодні та протягом травневих свят ‒ традиційне для України явище, повʼязане із закінченням Великого посту і традиціями святкування маївки. Виїзд на природу, який, за звичаєм, супроводжується приготуванням шашлику, підвищує попит на мʼясну продукцію, в першу чергу свинину.
Вартість свинини в роздріб до подорожчання становила від 70 гривень за кілограм. За оцінками експертів, в перші півтора тижні травня попит на мʼясо ‒ приблизно на 20% вищий від середнього показника.
У цьому році зростання попиту було підсилене хорошою погодою.

Відзначимо, що вартість мʼяса штовхає вгору не тільки сезонне зростання попиту. Виробництво мʼяса в Україні падає ‒ за три місяці 2012 року обсяги знизилися на 2% ‒ до 731,4 тисячі тонн. Паралельно знижується і поголівʼя ‒ кількість ВРХ з початку року знизилося на 0,3%, свиней ‒ на 4,4%. Причому в останньому випадку тенденція продовжує посилюватися.
Започатковане скорочення чисельності з другого кварталу 2011 року триває й досі. Так, на 1 березня 2012 поголівʼя свиней у всіх категоріях господарств України скоротилося на 5,9% в порівнянні з торішнім показником до 7424 мільйонів голів. Найбільш помітно поголівʼя зменшилося в сільськогосподарських підприємствах ‒ на 7,8% до 3357 мільйона голів.
У Міністерстві аграрної політики і продовольства прогнозують, що в 2012 році середнє споживання мʼяса на одного українця складе 52,5 кілограма, що на 1,2 кілограма більше, ніж у минулому році.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 2
так Показати IP 8 Травня 2012 13:26
а куди дивиться Клімчк з Карп"юком, знов шукаю кішку в темній кімнаті???
!! Показати IP 12 Травня 2012 11:30
які ше 70 гривень за кілограм???

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus