USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Перший в Україні пам’ятник Кузьмі Скрябіну – у Луцьку

1 Жовтня 2015 15:58
Того, хто «за стьобом ховав гіркоту та розчарування» та був одним із символів сучасної української музики – легендарного лідера гурту «Скрябін» Андрія Кузьменка - увічнили у Луцьку.

Перший в Україні пам’ятник Андрію Кузьменку відкрили на території торгово-розважального комплексу «Сіті-парк» у Луцьку сьогодні, 1 жовтня.

На відкриття монументу запросили батьків музиканта Ольгу Михайлівну та Віктора Кузьмича.

Ідея створити та встановити пам’ятник виникла у підприємця Андрія Покровського, який був знайомий з Кузьмою та поважав його. Як розповів ініціатор встановлення у Луцьку першого в Україні пам’ятника легендарному лідеру гурту «Скрябін», саме 1 жовтня, у Міжнародний день музики, він вирішив відкрити цей пам’ятник та вшанувати видатного українського музиканта. З його слів, Андрій Кузьменко був особистістю, у якій кожен може побачити частку себе. Андрій Покровський зауважив, що вчинки Кузьми завжди надихали на правду та справедливість, він був гідним товаришем для мільйонів українців. Він вчив любити світ та Україну, був правдивим, щирим, сміливим веселим та мудрим, дуже справедливим.

Мама музиканта Ольга Михайлівна зазначила, що бажає, аби це місце ніколи не пустувало, а всі молоді люди, знайомі з піснями Андрія, слухали їх по-новому. З її слів, часом за «стьобом» він ховав свою гіркоту та розчарування, адже те, про що він розповідав зі сміхом, не було насправді смішним. Найсильніша людина – та, яка може посміятися сама із себе, знайти свої вади, тож Кузьма намагався це робити. Зі слів мами Андрія Кузьменка, вже протягом семи місяців безліч людей, приходячи до могили музиканта, розшукують його батьків. Поблизу місця поховання музиканта є зошит, у якому люди пишуть свої думки про нього та про самих себе. Так, є люди, які не були знайомими з його творчістю, а тепер визнають, що він їх змінив.



В останні місяці життя він жив у шаленому темпі, надсилаючи допомогу у зону АТО – джипи, бронежилети тощо. Навіть з Волновахи нещодавно батькам музиканта надійшов лист із проханням їхнього дозволу на те, щоб назвати вулицю на його честь. Ольга Михайлівна зізналася, що справжній масштаб впливу Кузьми на людей побачила після його похорону, коли стотисячні людські потоки у Львові заповнили вулиці, хлопці з АТО попросили почепити йому на лацкан військову медаль. Про справжні обсяги допомоги Андрія Кузьменка бійцям не знали докладно навіть рідні, адже він не афішував цього.

Тато музиканта Віктор Кузьмич розповів, що Андрій, приїжджаючи з концертів на Волині, розповідав, що там мешкають чудові люди, любов’ю та культурою яких він перейнявся, а також привозив жарти з Волині. Батько Андрія Кузьменка подякував молоді, яка зібралася під час відкриття монументу. Він розповів, що сімнадцятирічна мешканка окупованого нині Сімферополя розповіла йому на кладовищі, де похований музикант, що виросла на піснях Кузьми. Виявилося, що пісні гурту «Скрябін» тато співав їй замість колискової. Це свідчить про те, що вже є покоління, яке виховувалося на піснях Кузьми.



Продовжили церемонію відкриття виступом волинських гуртів, які виконували пісні Кузьми.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 65
Лучанин Показати IP 1 Жовтня 2015 16:05
А ви всі його так і не почули! Дивна нація...
яна Показати IP 1 Жовтня 2015 16:09
Де саме пам'ятник встановили?
юзер до яна Показати IP 1 Жовтня 2015 17:07
СІТІ ПАРК біля скейтпарку
Укроп Показати IP 1 Жовтня 2015 16:10
Андрій був дуже хорошим, але схожості цієї немає і з пропорціями щось не склалося. Треба переробити!
тиць-здиць до Укроп Показати IP 1 Жовтня 2015 18:09
зате на віннєту, вождя індєйців схожий, не треба переробляти
Дивна Показати IP 1 Жовтня 2015 16:33
А він був проти пам"ятників...
а йо Показати IP 1 Жовтня 2015 16:35
хто автор цього кривого пам"ятника ?
Влад до а йо Показати IP 1 Жовтня 2015 17:25
зроби краще
Костя до влад до а й до Влад Показати IP 2 Жовтня 2015 10:00
Намутимо х*йні, отримаємо критику і відпишемо: зроби краще. За*бісь.
просто до а йо до а йо Показати IP 1 Жовтня 2015 21:42
певно той самий,що й памятник Клімчуку Б П створив
лучанка до а йо Показати IP 2 Жовтня 2015 02:10
Автора руку не впізнаєте? на вул. Лесі Українки стоїть Кость шишко (чи людина, схожа на нього). Пам'ятники дуже подібні. Скульптор - одіозна і таємнича Ірина Дацюк, монополіст у місті по пам'ятниках. А ще - на Меморіалі слави Василю Мойсею і Небесній сотні
Лучанка Показати IP 1 Жовтня 2015 16:40
А де саме , за якою адресою встановлений пам*ятник????
Анонім до Лучанка Показати IP 1 Жовтня 2015 16:58
Біля колишнього технікуму радянської торгівлі в Сітіпарку ,зараз коледж. Неподавлік Київського майдану Волі,49
Скрябін Показати IP 1 Жовтня 2015 16:48
Ти у цьому світі - випадковий чувак, Ти втікай, добряк, заховайся, добряк! Заржавілим людям не поможеш ніяк, Зрозумій, добряк: пізно вже - ніяк!
777 до Скрябін Показати IP 2 Жовтня 2015 17:30
Немов про себе написав цю пісню, чудові слова і він теж був чудовою людиною)
Вася Показати IP 1 Жовтня 2015 16:56
Дійсно правда, а говорив то він гірку правду. За що і поплатився життям.Він один не міг змінити систему,корупціяю,брехню,воровство,ненависть і підлість та зраду вірних друзів, аби собі.Переплюнув, переступив через іншого,лиш б мені було добре, коли дорвалися до влади будь-хто.
Лучанка Показати IP 1 Жовтня 2015 17:05
На території "Сіті Парку" , кафе Ring, Visim. Проспект Волі 49а
Лучанка Показати IP 1 Жовтня 2015 17:08
Кузьма зовсім не схожий на себе Скульптор непрофесійний! Ганьба! Вічна тобі пам'ять легендарний Кузьма!!!
Наталя до Лучанка Показати IP 24 Лютого 2016 11:26
Блін, він Кузьму не схожий,він завжди усміхався...і мікрофон не в тему...він був простіший ...
Крук Показати IP 1 Жовтня 2015 17:14
Геть на Кузьму не подібний, ні зовнішньо ні внутрішньо. Немає настрою і душі співака...
Меломан Показати IP 1 Жовтня 2015 17:42
коментар було видалено
Роман до Меломан Показати IP 1 Жовтня 2015 18:19
"Під час Помаранчевої революції, коли учасники Скрябіна підтримували різні політичні сили, після концерту Кузьми за провладні сили, Ростик та Шура публічно на 5 каналі осудили вчинок Кузьми. Цитата Домішевського: Кузьменко поставив під приціли автоматів тисячі людей, які стоять зараз на Майдані. До них приєднався і Підлужний, який працював з Кузьмою з 1990-х років." Кому памятники ставимо?
архітектор Показати IP 1 Жовтня 2015 17:55
Мабуть Ірина Дацюк знову спрацювала.
халява до архітектор Показати IP 1 Жовтня 2015 19:57
Якщо не повідомляють, хто автор, значить Іра. Мойсея спохабила і Кузьма на глиняних ногах, як і Мойсей, схоже, її робота. Хлопці, маєте грошв, то не ведіться на дешевизну. Бо кому це памятник? Точно не Кузьмі. Знав його особисто від початку 90-х.
Ностра до халява Показати IP 2 Жовтня 2015 22:44
Є такі люди, які ніби-то увіковічуючи інших, насправді увіковічують себе, а заразом і свою бездарність, відсутність такту і смаку. Це Кузьма, якщо ви раптом не впізнали. Я б не впізнала. Кузьма і марожене.(c)
777 Показати IP 1 Жовтня 2015 18:07
Вроде бы хорошее дело затеял покровский,но до конца не довёл. Это не Кузьма! Какой то левый чувак совсем. Не буду здесь пипиской хвастать, что знал хорошо его, как то пересеклись в одной компании, ну выпивали, разговаривали. Совсем другой он был и дело даже не во внешнем сходстве, души нет его в этом куске металла.
ВОВК Показати IP 1 Жовтня 2015 18:11
То є ШЕКСПІР в молодості ?
Сергій Показати IP 1 Жовтня 2015 18:13
Зовсім не схожий
лучанин Показати IP 1 Жовтня 2015 18:43
то не є Кузьма не похожий зовсім Покровський вирішив засвітитись перед прессою лишній піар не завадить пам'ятник позорище
Лучанка до лучанин Показати IP 1 Жовтня 2015 23:38
ВІн мені Гулівера нагадує,а не Кузьму...
гость Луцка Показати IP 1 Жовтня 2015 18:46
скажу честно приехал из Киева специально посмотреть на это мероприятие Кузьма не похож на себя лицо - не его! зря вложился местный бизнесмен.
гостя зі Львова Показати IP 1 Жовтня 2015 18:49
Дуже приємно, що є такі люди яким під силу встановити такий монумент! в двічі приємно я думаю батькам Андрійка! Нехай земля тобі буде пухом - великий Кузьма! ти назавжди залишився у наших серцях!
dmc до гостя зі Львова Показати IP 1 Жовтня 2015 19:58
не льсти так шибко, через 5 років і не згадаєш про такого
Микола Показати IP 1 Жовтня 2015 19:17
Краще б на добротному камні написали цитату з пісень Кузьми(думаю актуальних та близьких серцю більшості у нього багато), здається, краще б сприймалось. А так ніби і розумієш, що непоганий задум, але.... Швидше на Петра I схожий.
Коліжанка з Ноовояво Показати IP 1 Жовтня 2015 20:06
просто жах. Постсовєцкій синдром, видно, невиліковний. Оголосіть АВТОРА цього пам'ятника!!!! Лише не кажіть слово Дацюк((((
мешканець Луцька Показати IP 1 Жовтня 2015 20:28
не схожий зовсім, більше схожий на авторку скульптури. потрібно переробити
цинікам Показати IP 1 Жовтня 2015 21:00
Прийдіть до пам"ятника з квітами, роздивіться, а потім судіть, недотепи. Самі що доброго зробили? Добридень навчилися сусідам казати?
лучанин Показати IP 1 Жовтня 2015 21:35
писець який не схожий... ліпила людина яка Кузьму в очі не бачила.. мабуть в Китаї замовили ))))))))))
Лучанка Показати IP 1 Жовтня 2015 22:04
Жахливі коменти і злі ! Вас ніхто і нічого не питає!Найкраще . що ви всі могли зробити - прийти і вшанувати пам ять непересічної людини . він не був циніком як ви !Западенці...
Анонім до Лучанка Показати IP 2 Жовтня 2015 08:08
А що означає западенці???Я народилась там де і він,то якщо я западенка,то і він?????Цинічно списати гроші на якусь каменюку,бо то не пам'ятник!Він собі це не поставив,уявляю як би він зараз над цим насміхався.
Ностра до Лучанка Показати IP 2 Жовтня 2015 22:49
Я теж можу намалювати по-дитячому їжачка, підписати, що це котик - і Ви муситимете повірити!
радован Показати IP 1 Жовтня 2015 22:09
Робота новачка, не більше.
Не маю нічого проти Показати IP 1 Жовтня 2015 22:27
пам'ятника для дійсно героя України, але длячого тут чей безлад і взагалі "кудою" тут українська прянння трава.
Анонім Показати IP 2 Жовтня 2015 00:09
пам`ятник жахливий
Анонім до Анонім Показати IP 2 Жовтня 2015 00:15
Кузьма був класний, а пам`ятник - *івно
Анонім Показати IP 2 Жовтня 2015 08:03
Взагалі не схожий!!! Жах! Це знущання над пам'яттю!!!
Люди Показати IP 2 Жовтня 2015 09:49
Головне що пам"ять буде по Кузьму! Дякуюємо.
****** Показати IP 2 Жовтня 2015 11:03
приємно, що пам"ятають Кузьму. А де пам"ятник Хурсенку?
Юрій Показати IP 2 Жовтня 2015 16:01
Земля йому рухом. А пам'ятник непрофесійно зроблений . Цікаво , щоб сказав про нього Кузьма?
777 Показати IP 2 Жовтня 2015 17:37
Кузьма завжди посміхався, і саме таким його і поирібно було зобразити. Я теж за те щоб пам'ятник переробили, але вже інший скульптор, бо це не Андрій, я прикро вражена...
wtf 9 raz Показати IP 2 Жовтня 2015 18:04
автора_ расстрєлять пластиліном! і покрасить бронзовою фарбою!
Лариса Показати IP 2 Жовтня 2015 18:48
Я не люблю пісень, які виконував Андрій, бо вони калічать українську мову - жахливий суржик! Всім, кому не подобається пам"ятник, рекомендую зібрати гроші і поставити ще один. Мені ж і цей до вподоби.
777 до Лариса Показати IP 2 Жовтня 2015 20:10
А ви ще скажіть, що у нас в країні усі розмовляють чисто українською мовою)) Його пісні мають глибокий зміст, який зрозумілий далеко не кожному...
Радован до Лариса Показати IP 2 Жовтня 2015 21:03
все сказала?
Ностра до Лариса Показати IP 2 Жовтня 2015 22:51
Цей "витвір" якраз і є мистецьким суржиком...
Назар Показати IP 2 Жовтня 2015 20:02
Кузьма-кращий
Анонім Показати IP 2 Жовтня 2015 20:13
Скульптору вуха повідкручувати б. Нездара
Анонім Показати IP 2 Жовтня 2015 22:02
В Москві Церетелі, у Луцьку-Дацюк. Ганьба
Єлизавета Показати IP 2 Жовтня 2015 22:19
Щиро радію що в нашому місті є пам'ятник справжньому громадянину та патріоту Кузьмі. Але скульптор не відобразив справжнього, такого, яким він був життєрадісного та справедливого Кузьму. Хотілося б бачити такий пам'ятник, з якиом хотілося б помовчати...
не пацик до Єлизавета Показати IP 2 Жовтня 2015 23:24
напевне правильно ! бо можуть через пару років забудуть а так подивляться згадують і лірику і прозу а може хто і заспівае ! Я за царство йому небесне ! і вічна память ! неодинарній але щирій і чесній людині який був патріотом Украіни .
Роман до Єлизавета Показати IP 4 Жовтня 2015 15:00
ага. Великий патріот показав себе під час Помаранчевої.
Правосєкам до Роман Показати IP 4 Жовтня 2015 18:10
коментар було видалено
Лучанка Показати IP 4 Жовтня 2015 18:19
А що більших заслуг ніж в Кузьми не знаййшли ні в кого?
Віталій Показати IP 5 Жовтня 2015 15:36
Я любив Кузьму, він був веселий чувак, і говорив щиро. Для мене він був душею нації. Реально цікаво його бачити. Не критикуйте слова- я не є фанат, просто як кожний українець - бачив і чув його. П.С. був сьогодні біля пам*ятника..взагалі не те .....пародія, не схожий..знести таке треба.
Аліса Показати IP 8 Жовтня 2015 22:19
Пам"ятник має бути величним, захоплюючим, проймати дух. Задача скульптора передати характер, емоцію натури. А тут, нажаль, цього не видно. Але так чи інакше, попри всю любов людей до Кузьми, я думаю, він би не хотів ніяких пам"ятників.