USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Поліція перевірить помічника Порошенка через відео, де фура збиває Зеленського

17 Квітня 2020 20:59
Національна поліція планує перевірити екскерівника пресслужби Адміністрації президента Петра Порошенка на причетність до відео, де фура збиває його тодішнього конкурента Володимира Зеленського.

Про це йдеться у матеріалах справи, частково оприлюднених в рішенні суду, пише Українська правда.

7 квітня суд на прохання поліції продовжив терміни розслідування до 11 липня.

Слідчий обґрунтував таку необхідність тим, що він планує:

- відпрацювати на причетність до ймовірного злочину колишнього керівника Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації президента та його колег.

На момент оприлюднення ролику цю посаду обіймав Андрій Жигулін;

- за результатами відпрацювання визначитись, чи необхідно допитати їх в якості свідків та провести обшуки в їхніх помешканнях;

- дослідити наявність у діях Жигуліна ознак злочину.

За словами поліції, екскерівнику пресслужби Порошенка неодноразово направляли повістки.

Водночас, у рішенні суду йдеться, що експерт, який досліджував відео, не виявив у ньому "ознак пропаганди культу насильства та жорстокості".

Судячи з іншого судового рішення, ще від 15 серпня 2019 року, питання про наявність таких ознак було єдиним, яке ставили експерту.

Крім того, була проведена експертиза блоку комп`ютера, мобільного телефону та інших носіїв інформації активіста молодіжної організації Порошенка – «Солідарної молоді» Дениса Любченка.

У цих предметах шукали файли за ключовими словами: «У кожного своя дорога... Зе Енд», «Зеленський», «Порох сила Кокс могила», «STOP ZE DRUGS», «Фура», «Європейське майбутнє України». Таких файлів експерт не виявив.

Також у речах Любченка не знайшли інформацію щодо роботи сайту euua.org, на якому був опублікований відеоролик.

У коментарі УП Андрій Жигулін, який досі опікується комунікацією в партії Порошенка «Європейська солідарність», сказав, що його або підлеглих на допити у цій справі не викликали, повістки він не отримував.

Нагадаємо, 11 квітня 2019 року штаб кандидата у президенти Володимира Зеленського заявив, що у Telegram-каналі, причетному до президента Петра Порошенка, опублікували відеоролик, за сюжетом якого Зеленського збиває фура, а в кінці відео з’являється біла доріжка, яка ймовірно, імітує кокаїн.

Штаб відзначав, що радитиме посилити охорону після такої публікації.

У штабі Петра Порошенка заявляли, що не мають стосунку до відео.

В Адміністрації президента Порошенка запевнили, що з’ясують, як відео потрапило в Telegram.

Того ж дня Національна поліція почала розслідування через появу ролика. Справу відкрили за статтею 346 Кримінального кодексу – «погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча».

25 липня 2019 року команда Зеленського повідомила, що поліція знайшла автора ролика з вантажівкою, пообіцявши, що його чекає несолодка доля: загрожує обмеження чи позбавлення волі на строк до 5 років.

21 серпня 2019 року правоохоронці провели обшуки у активіста молодіжної організації Порошенка – «Солідарної молоді», волонтера «Відсічі» Дениса Любченка.

Він підтвердив поширення ролика, але сказав, що знайшов його в інтернеті.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus