USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.60 39.85
  • PLN 9.70 9.85

Смертоносніші за ВІЛ та малярію: вчені заявили про тиху пандемію, від якої щороку помирає мільйон людей

21 Січня 2022 23:38
Вчені під час дослідження оцінили масштаби «тихої» пандемії, яка нині більш смертоносна, ніж малярія або ВІЛ. З’ясувалося, що в усьому світі від інфекцій, пов’язаних із мікробами, стійкими до антибіотиків, щороку помирає понад 1 млн людей.

Результати дослідження, яке фінансувалося Фондом Білла та Мелінди Гейтс, фондом Wellcome Trust і Міністерством охорони здоров’я та соціального забезпечення Великобританії, були опубліковані у медичному журналі Lancet. Про це повідомляє «Обозреватель» з посиланням на газету Financial Times.

У 2019 році 1,27 млн смертей були прямим результатом лікарсько-стійких бактеріальних інфекцій, ще 4,95 млн смертей були пов’язані з ними. Це різкий стрибок порівняно з попередніми оцінками в 700 000 смертей на рік.

Стійкість до протимікробних препаратів (УПП) була названа експертами однією з найсерйозніших загроз для охорони здоров’я у 21 столітті. Цифри наголошують на небезпеці розвитку стійкості бактерій до наявних антибіотиків унаслідок надмірного їхнього використання, зокрема під час пандемії COVID-19.

«Я все ще думаю, що це недооцінка реальності. УПП справді є екзистенційною загрозою для сучасної медицини в країнах із високим, середнім та низьким рівнем доходу», – зазначив заступник директора Всесвітньої організації охорони здоров’я Ханан Балхі, коментуючи ці дані.

Дослідження було засноване на моделюванні, що грунтується на широкому спектрі джерел даних, включаючи медичні записи, результати лабораторних досліджень та дані спостереження від фармацевтичних компаній та спеціалістів з охорони здоров’я.

Аналіз показав, що тягар смертей, пов’язаних з УПП, як частка від загальної смертності широко варіюється по всьому світу і є найвищим у Західній Африці, за якою слідують Східна Африка та Південна Азія.

Хоча рівень використання антибіотиків вищий в інших регіонах, включаючи Близький Схід, дослідники дійшли висновку, що смертність відображає поєднання і ступеня циркуляції стійких бактерій, і частоти критичних інфекцій, як-от інфекції нижніх дихальних шляхів, кровотоку та інтраабдомінальні інфекції.

Автори дослідження закликали до посилення профілактики та контролю інфекцій, посилення вакцинації, зокрема від бактеріальної пневмонії, скорочення використання антибіотиків у сільському господарстві, скорочення їхнього неналежного використання у людей, наприклад, для лікування вірусів, та нових інвестицій у розробку нових заміщувальних препаратів.

Нагадаємо, з 1 квітня 2022 року в аптеках України антибактеріальні лікарські препарати (антибіотики) можна буде придбати виключно за електронним рецептом. А до кінця наступного року Міністерство охорони здоров’я хоче, щоб усі рецептурні лікарські засоби в Україні відпускалися лише за електронним рецептом.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
лучанин Показати IP 22 Січня 2022 14:26
чим більше колють вакцин - тим більше до них стійкими стають віруси. коліть ще!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus