USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Сморід у Луцьку: три причини і як бути далі

11 Травня 2017 13:15
Основні причини неприємного запаху в Луцьку – це відходи із заводу, який виготовляє спирт, та незаконний злив фекалій, що в процесі бродіння спричиняє сморід. Щоб цю проблему вирішити, Луцька міська рада домовилася із заводом щодо створення цеху для відбору газу. Окрім того, готують звернення до громадських активістів, щоб організувати нічні чергування проти несанкціонованих викидів асенізаторів.

Про це йшлося під час прес-конференції щодо ситуації навколо поширення неприємного запаху у Луцьку за участю заступника міського голови Костянтина Петрочука 11 травня.

З його слів, змістовно вивчивши проблему, побачили три причини неприємного запаху:

- збільшення несанкціонованих викидів асенізаторів, які відкачують нечистоти з приватних будинків;

- на території цукрового заводу встановили підприємство з виробництва етилового спирту (у відходах містяться дріжджі, які, контактуючи з фекаліями, породжують запах);

- Гірка Полонка вивозила на поля фільтрації фекальні відходи.

Щодо останнього, каже Петрочук, що вже цього не роблять.

«Ми провели переговори з керівництвом цукрового заводу та із заводом, який виробляє етиловий спирт. Відповідно, з експертами вдалося побачити шляхи вирішення проблеми. Так, 28 квітня із залученням рятівників вдалося усунути запах. Крім того, завод почав обкопувати територію відстійників, аби обмежити доступ машин до полів, щоб унеможливити незаконний злив.

Зауважу, що в суботу сильно поширився запах. Це було пов’язано з тим, що відстійники чистили від трупних залишків, які там знайшли, провели знезараження. Це дало неочікуваний ефект. Вже на сьогодні трупного запаху немає. Щоправда, сьогодні під ранок було чути легкий «аромат». Причиною цього є те, що завод викинув відходів більше, ніж прогнозували. На цей момент проблему усувають, для цього додатково використовують хімікати», - пояснив посадовець.

Окрім цього, додає заступника міського голови Костянтин Петрочук, завод планує восени запустити цех із відбору газу. До цього часу, кажуть в міській раді, підготували звернення до громадських активістів, аби ті допомогли з нічними чергуваннями біля відстійників, щоб попередити незаконні зливання із асенізаторів.

Також лист-звернення підготували й в облдержадміністрацію, аби й вони долучалися до вирішення проблеми.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 23
Анонім Показати IP 11 Травня 2017 13:24
які нічні чергування активістів ?!!!!!!!!! а влада, екологічна інспекція, поліція для чого ? щоб зарплату одержувати ? незаконне забруднення земель (і злив відходів спиртового виробництва цукровим заводом, і злив фекалій) тягне за собою кримінальну відповідальність. винні повинні бути притягнені до відповідальності, за власний рахунок утилізувати нечистоти, компенсувати завдану довкіллю шкоду і очистити грунт.
Лучанин до Анонім Показати IP 11 Травня 2017 19:05
Одним словом:БЄЗПРИДЄЛ!
Цікаво Показати IP 11 Травня 2017 13:40
якщо дріжджі з фекаліями бродять то може можна з цієї суміші гнати самогонку?
Анонім до Цікаво Показати IP 11 Травня 2017 14:21
то вже навіщо гнати, просто так пийни
!!!! до Цікаво Показати IP 11 Травня 2017 14:41
В дегуствтори запросити директора цукрового заводу з головою Гіркополонківської сільради.
ОЛЕГ до Цікаво Показати IP 11 Травня 2017 15:18
З такого самого і женуть
ххх Показати IP 11 Травня 2017 13:49
а муніципали для чого? вдень бабусь біля ринку ганяють,а вночі нехай нюхають і чергують
Лучанин Показати IP 11 Травня 2017 13:53
А де смердить? Сьогодні обходив Пів-Луцька, ніде смороду не відчув.
Лучанка до Лучанин Показати IP 11 Травня 2017 14:19
Вам пощастило)
Анонім до Лучанин Показати IP 11 Травня 2017 14:20
а може в тебе проблеми з нюхом ? чуєш тільки оковиту ?
НІК до Лучанин Показати IP 11 Травня 2017 14:34
В районі ДПЗ сьогодні з 4-00 дихати не має чим
123 Показати IP 11 Травня 2017 14:18
Район Підшипникового з-ду, там чути сморід...
Анонім до 123 Показати IP 11 Травня 2017 17:05
Ну то на ГПЗ на Мамсурова зливаються ковбасники і асенізатори
Знаю до лучанина Показати IP 11 Травня 2017 14:19
Може в тебе насмарк
Роман Показати IP 11 Травня 2017 14:25
Чому тільки восени планують запустити цех із відбору газу? Чому це не було передбачено в технічній документації ПЕРЕД будівництвом заводу? Якщо було, то чому прийняли завод в експлуатацію без вловлювачів забруднюючих речовин? ХТО ДАВ ДОЗВІЛ НА РОБОТУ ЗАБРУДНЮЮЧОГО ДОВКІЛЛЯ ОБ'ЄКТА?
Анонім до Роман Показати IP 11 Травня 2017 17:07
Того що завод по французькій технології. І в французів непринято зливати какашки і скидати рештки тварин в водойоми.
Катя Показати IP 11 Травня 2017 15:28
Та ще вчора з 19 години почало смердіти на Гнідаві, що очі виїдало!
Вітя Показати IP 11 Травня 2017 15:45
Вчора ввечері воняло якимись гнилими кішами в районі вул.Березової, Ковельської, можна було в ригу з'їздити, ужас, що робиться, де муніципали, ходити по дворах і нищити гаражі вони вміють, а от реальною роботою для містян займатись ніхто не хоче, а все гроші, за ними правди не видно.
ВОВК Показати IP 11 Травня 2017 17:03
кому з смородом везе той жиє на ГПЗ. А на Гнідаві смердить бо там мабуть ....