USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Статті про УПА зникають з української «Вікіпедії»

30 Липня 2013 16:11
Низку статей української «Вікіпедії», де розповідається про опір упівців німцям під час Другої світової війни, було видалено за скаргами користувачів з української «Вікіпедії». Статті про УПА вилучили після скарг «користувачів». Одні й ті ж люди поскаржилися на публікації упродовж лише одного дня, інформує expres.ua.

Серед кандидатів на вилучення - статті «Бій біля села Городець», «Звільнення в'язнів із німецького концтабору Осада Креховецька», «Підрив лінії зв'язку Вінниця-Берлін» та ще інші публікації про воєнні операції, проведені бійцями УПА проти нацистських окупантів. До речі, до вилучення їх запропонували ще у 2011 році.

Причому поскаржилися на статті протягом одного дня одні й ті ж самі люди. Статті вилучили, й дотепер дізнатися на цих сторінках, що розповідали про ті бої учасники подій, неможливо. Ні серед істориків, ні серед політиків, ні серед пересічних користувачів Інтернету не знайшлося тих, хто б захотів поновити зміст або ж написати іншу статтю. До слова, писати до «Вікіпедії» може кожен, тільки б структура статті відповідала вимогам та щоб інформація підтверджувалася джерелами.

Голова громадської організації «Вікімедія Україна», який займається промоцією ресурсу, Юрій Пероганич назвав ситуацію, що склалася, «інформаційною чисткою».
«Йде війна за наші душі, війна за ті знання, які має народ. Тому, безперечно, коли люди починають писати про історію ОУН-УПА, то вони наражаються на величезний опір. Ті, хто пише статті такого змісту повинні бути добре озброєними для того, щоб вміти написати їх правильно, підкріпити необхідними аргументами та джерелами», – сказав він.

З його слів, видалити статтю не так просто. Якщо матеріал абсолютно відповідає правилам написання і має багато посилань на авторитетні джерела, то його ніхто не вилучатиме навіть після скарг.

Однак якщо недоліки все ж таки знайдені, механізм видалення приблизно такий: спочатку відбувається обговорення скарг на статтю, користувачі «Вікіпедії» голосують «за» чи «проти» вилучення, аргументуючи свою позицію, і вже після цього адміністрація вирішує подальшу долю матеріалу.

Також Юрій Пероганич додав, що навіть після вилучення недосконалої статті будь-хто може написати нову, покращену.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Я Показати IP 31 Липня 2013 23:05
Правильно ! Ведь никаких документальных подтверждений ,тому что бандеровцы были врагами нацистов и вели против них боевые действия НЕТУ. Они были союзниками , а скорее всего обслугой и зондер командами и не более.
Я Показати IP 31 Липня 2013 23:05
Правильно ! Ведь никаких документальных подтверждений ,тому что бандеровцы были врагами нацистов и вели против них боевые действия НЕТУ. Они были союзниками , а скорее всего обслугой и зондер командами и не более.
котигорошко Показати IP 31 Липня 2013 23:59
Ага ,твій дідуньо енкаведист ці документи без солі з"їв а в тобі "я" його гени забродили.Але то попустить...лиш би жовч тобі в писок не вдарила...

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus