USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Тисячі людей штурмують аеропорт Кабула. ЗМІ показали, як люди падають з переповнених літаків

16 Серпня 2021 12:17
В аеропорту Кабула люди штурмують літаки, аби вилетіти з країни, оскільки авіація залишається єдиними способом втечі — наземні прикордонні переходи контролює «Талібан».

Паніка та тиснява в аеропорту змусила американських військових, які охороняють територію, випустити попереджувальний вогонь, пише Бабель з посиланням на Reuters.

Щонайменше пʼятеро людей були вбиті, але наразі достеменно невідомо, що стало причиною смерті — тиснява чи постріли.
Журналіст Ахмер Хан показав кілька відеосюжетів, на яких люди намагаються залізти в літаки пасажирськими трапами і по рукавах терміналів кабульського аеропорту.
Видання Політика країни оприлюднила у Телеграм-каналі жахливе відео з Кабула. Люди випадають (або їх викидають) з переповнених літаків, які летять з Афганістану. Як повідомляють, кілька людей намагалися втекти, зачепившись за шасі літака. За іншими даними, їх викинули з літака. Всього, як повідомляють місцеві ЗМІ, четверо чоловіків загинули, впавши на житлові будинки.
Також показали ще одне моторошне відео з кабульського аеропорту. Вертоліт армії США розганяє людей зі злітної смуги, щоб міг злетіти американський транспортник. При цьому люди сидять на шасі літака. Не виключено, що це ті, хто потім зірвався зі злітаючого літака.
На цих кадрах видно, як десятки людей намагаються врятуватися з Афганістану: вони чіпляються за шасі та фюзеляж американських військових літаків, які вилітають з країни.
«Так. Масштаб катастрофи просто величезний. У тому числі і моральної катастрофи США, які просто кинули країну і своїх союзників в ній.

Все те, що зараз відбувається в Афганістані, варто доповнити ще однією інформацією: Афганістан є основним союзником США поза НАТО з 2012 року. Це саме той статус, який так прагне отримати Україна», - додає Політика країни.

У квітні США і союзники почали виводити війська з Афганістану в рамках завершення місії НАТО «Рішуча підтримка», яка почалася у 2014 році. Таліби з початку липня вели активні бої за територію, а на початку серпня з боями почали займати центри провінцій. 11 серпня таліби наблизилися до Кабулу.

15 серпня таліби оточили Кабул, почавши переговори з урядом про передачу влади. Президент Афганістану Ашраф Гані покинув країну, а «Талібан» заявив, що взяв під контроль всю територію. О 16:00 Кабул пав. «Талібан» відмовився від перехідного періоду і зажадав повної передачі влади.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 27
B. Показати IP 16 Серпня 2021 12:37
Вот как США и союзники предали людей которые на них работали
Покажіть кльоуну до B. Показати IP 16 Серпня 2021 13:01
Наглосакси його не витягатимуть.
Анонім до Покажіть кльоуну Показати IP 16 Серпня 2021 13:25
А він їм взагалі не потрібен, чому ви вирішили що вони будуть його витягувати?
Анонім до B. Показати IP 16 Серпня 2021 13:04
для Росії новий Афганістан це явно гемор, а американці свою місію виконали, що могли то зробили, мені здається,що навіть забагато туди грошей вони втюхали, як виявилося даремно,бо середньовічні люди ще не доросли до демократичних цінностей.
скептик Показати IP 16 Серпня 2021 12:50
в чем , брат, сила ? да в силе и в оружии
скептик Показати IP 16 Серпня 2021 12:51
це початок АРМАГЕДОНУ
Ага ага до скептик Показати IP 16 Серпня 2021 13:11
Це початок армагедону для рашки. Талібан на піденних кордонах паРашки, а їй відповідати немає чим. І ще Кавказ памятає про всю кров, яку рюській ванька там пролив ...
Марія Показати IP 16 Серпня 2021 12:52
Так само допоможуть й нам.
ботоксШМЯК до Марія Показати IP 16 Серпня 2021 13:18
Що у вас в голові за каша? Ви з якого то переляку рівняєте Україну з цим середньовічним наркокортелем? Подивіться на Польщу, от так США допомагає, і люди там живуть шикарно. Подивіться на Південну Корею, - ось так США допомагає. Да хоча б на теперішню Німеччину подивіться, це теж заслуга США.
Анонім до ботоксШМЯК Показати IP 17 Серпня 2021 10:20
ну газову трубу "допомогли" вже добудувати на "благо" України то ж чекаємо ще допомогу.
ботоксШМЯК до Анонім Показати IP 17 Серпня 2021 14:15
В тебе точно каша в голові, або вата. Це дії твого спонсора, педеРації. Газову трубу, скоріше за все для шантажу ЄС, будує педеРасія. Які питання до США? Тим більше що наш теперішній гарант зумів розісратись зі всіма західними союзниками, в тому числі із США і ЄС. Тому питання в першу чергу до бубочки, ну і міжнародного терориста-педеРасії.
Вам?! до Марія Показати IP 16 Серпня 2021 13:18
Вас, зелень, навіть ростов не прийме.
Анонім Показати IP 16 Серпня 2021 12:56
Це урок: якщо у нас так розкрадають допомогу від США і Європи, як це, судячи з усього відбулось в Афганістані,то таке може повторитися і в нас.
Да до Анонім Показати IP 16 Серпня 2021 13:13
США 20 років вливало в Афганістан міліардні субсидії, міліардні. За двадцять років населення не змінилось, розкрадання і корупція зашкалює... Питання, а на хуа воно США?
Ігор до Да Показати IP 16 Серпня 2021 14:34
вливало мільярди, а отримували взамін десять мільярдів сприяючи наркотрафіку на захід і постачаючи зброю. Ніхто не воюватиме собі в збиток!
1 до Ігор Показати IP 16 Серпня 2021 15:01
Жду статистику по доходах США від наркотрафіку. Достовірну статистику з посиланням на достовірне джерело інформації! Чекаю.
пиняботокс до Ігор Показати IP 16 Серпня 2021 15:03
То ти напевно путаєш з контрабандою кокаїна з Аргентини росіянами. Памятаєш грандіозний скандал навколо російського посольства в Аргентині, що поставляло кокаїн дип.пошто. ?! Ха ха ха.
1 до Ігор Показати IP 16 Серпня 2021 18:08
Що Ігорюня, обкакався із статистикою?
Пенсіонер Прокопчук Показати IP 16 Серпня 2021 13:12
Cередньовікові племена ніколи не були переможені. Американці забули або не хотіли знати, що на народження хлопця афганські батьки дарують своїй дитині замість пустушки - автомат "Калашникова". Афганці нація войовнича. СРСР нічого не міг з ними зробити, то ще США захотіли: "попытать счастье, - рассчитывая на успех!?".
Дідо проснись до Пенсіонер Прокопчук Показати IP 16 Серпня 2021 13:24
Ти дідо цю совкодр*черську пропоганду залиш для себе. Совок обісрався в Афгані, тому й придумав цю казочку про "непереможний Афганістан". АЛЕ! Афганістан був завойований і не один раз, тим же Македоським, монголо-татарами. А в 17 столітті вся територія Афганістану була поділена між Індією і Іраном. А в подальшому Велика Британія завоювала Афганістан без жодного пострілу, силою грошей і дипломатії. ТАК ЩО ДІДУ, МІНЯЙ РАДЯНСЬКІ ГАЗЕТИ НА ТУАЛЕТНИЙ ПАПІР, хоч якась корить буде.
Дідо до Дідо проснись Показати IP 16 Серпня 2021 13:57
Не кради моє псевдо
Дідо до Дідо Показати IP 16 Серпня 2021 14:26
Це скоріше було як звертання до старого пенсіонера. Твоє псевдо мені і даром не потрібне. Але якщо вже так стало питання, то вкажи, ДЕ, КОЛИ І ЗА СКІЛЬКИ ТИ ПРИДБАВ ЦЕ "ПСЕВДО"?! ЧИМ ПІДТВЕРДЖУЄТЬСЯ ТВОЄ ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА ЦЕ ПСЕВДО ТА ЯКИМ САМЕ ДОКУМЕНТОМ!?
Пердідо до Дідо Показати IP 16 Серпня 2021 14:56
Що в ДРА зробив СРСР, коли влада після виводу військ ще 3 роки трималася, а що США, яким Росія не мішала руліть.?
Гулівееер до Пердідо Показати IP 16 Серпня 2021 15:05
Ви на чому зараз, психотропи? Якийсь беззвязний брєд написали.
Баняком по рогах до Пердідо Показати IP 16 Серпня 2021 16:26
Не забув ще, як в спини військовим срср стріляли? Бач, як "совєтцкі салдати" "наробили" добра в Афгані...
Дідо до Дідо Показати IP 16 Серпня 2021 15:21
Звичайною реєстрацією на сайті, які ще підтвердження потрібні?
Дідо проснись до Дідо Показати IP 16 Серпня 2021 16:21
Якщо б ти, дідо, був трохи уважніший, то нік під яким ти висловив своє невдоволення, не "Дідо", а "Дідо проснись". Тому будь уважніший і не мели дурні.