У Росії назвали нові цілі війни: на які великі міста зазіхають у Кремлі
У Москві знову лунають заяви про те, що цілі Кремля в Україні виходять за межі території, яка зараз обговорюється в останніх мирних планах, і включають Харківську, Дніпропетровську, Миколаївську та Одеську області.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає ТСН.
Зокрема, американські фахівці згадують заяву міністр закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що майбутнє мирне врегулювання має вирішити «питання долі людей, які проживають у Криму, Новоросії та на Донбасі».
Зокрема, акцентують в ISW, Новоросію кремлівські чиновники вважають як «невід’ємну» частину РФ. Новоросія включає не лише Крим та чотири області, які агресорка Росія незаконно анексувала, але й Харківську, Дніпропетровську, Миколаївську та Одеську. Що більше – у Кремлі часто називають Одесу «російським» містом і публічно обговорювали «Новоросію» як частину Російської Федерації.
Читати ще: Наступ РФ в Україні стишився: в ISW назвали причини
Водночас запропонований США 28-пунктний мирний план передбачав окупацію Росією лише Криму, усієї Луганської та Донецької областей, а також захоплених частин Запорізької і Херсонської областей, вимагаючи від Росії поступитися окупованими територіями за межами цих п’яти регіонів. Зокрема, в Харківській, Миколаївській та Дніпропетровській областях.
«Згадка Лаврова про Новоросію не є новою вимогою, але є ще одним доказом того, що вимоги Росії більші, ніж ті, що були викладені в початковому плані з 28 пунктів. Заява Лаврова, ймовірно, була спробою встановити умови перед можливою майбутньою зустріччю між спеціальним посланником США Стівом Віткоффом, ексстаршим радником американського президента Джареда Кушнера та диктатором РФ Володимиром Путіним», – наголошують американські аналітики.
Нагадаємо, адміністрація президента США Дональда Трампа протягом 2025-го пропонувала Москві територіальні поступки з боку України та бізнес-угоди, але Кремль ігнорує ці пропозиції та обирає війну. У статті Foreign Affairs наголошують, що диктатор РФ переконаний: здатен вести війну і водночас зберігати США в статусі геополітичного партнера. Цю логіку можна визначити як нову «доктрину Путіна».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає ТСН.
Зокрема, американські фахівці згадують заяву міністр закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що майбутнє мирне врегулювання має вирішити «питання долі людей, які проживають у Криму, Новоросії та на Донбасі».
Зокрема, акцентують в ISW, Новоросію кремлівські чиновники вважають як «невід’ємну» частину РФ. Новоросія включає не лише Крим та чотири області, які агресорка Росія незаконно анексувала, але й Харківську, Дніпропетровську, Миколаївську та Одеську. Що більше – у Кремлі часто називають Одесу «російським» містом і публічно обговорювали «Новоросію» як частину Російської Федерації.
Читати ще: Наступ РФ в Україні стишився: в ISW назвали причини
Водночас запропонований США 28-пунктний мирний план передбачав окупацію Росією лише Криму, усієї Луганської та Донецької областей, а також захоплених частин Запорізької і Херсонської областей, вимагаючи від Росії поступитися окупованими територіями за межами цих п’яти регіонів. Зокрема, в Харківській, Миколаївській та Дніпропетровській областях.
«Згадка Лаврова про Новоросію не є новою вимогою, але є ще одним доказом того, що вимоги Росії більші, ніж ті, що були викладені в початковому плані з 28 пунктів. Заява Лаврова, ймовірно, була спробою встановити умови перед можливою майбутньою зустріччю між спеціальним посланником США Стівом Віткоффом, ексстаршим радником американського президента Джареда Кушнера та диктатором РФ Володимиром Путіним», – наголошують американські аналітики.
Нагадаємо, адміністрація президента США Дональда Трампа протягом 2025-го пропонувала Москві територіальні поступки з боку України та бізнес-угоди, але Кремль ігнорує ці пропозиції та обирає війну. У статті Foreign Affairs наголошують, що диктатор РФ переконаний: здатен вести війну і водночас зберігати США в статусі геополітичного партнера. Цю логіку можна визначити як нову «доктрину Путіна».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 2
Старий Лучеськ.
Показати IP
15 Січня 2026 13:02
А ху-ху не хо-хо! Губу воно розкотило!
Iзя
Показати IP
16 Січня 2026 19:02
Шизоид лучшего применения себе не нашел, кроме как травить, стрелять, убивать и бомбить людей.
Не тех животных назвали тварями
«У мене немає чужих дітей і чужих воїнів», – волонтерка Мама Лора з Волині, яка чекає доньку та сина з фронту
Сьогодні 08:12
Сьогодні 08:12
У ліцеї на Волині відремонтують дев’ять кабінетів
Сьогодні 06:20
Сьогодні 06:20
У волинському храмі під час дослідження ікони XIX століття виявили два давніші приховані образи
Сьогодні 00:14
Сьогодні 00:14
28 червня: свята, події, факти. День Конституції України, почалася битва під Берестечком
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
Етнічні українці в Молдові зможуть легше отримати громадянство України
27 Червня 2026 23:45
27 Червня 2026 23:45
У Луцьку на 5 років забрали права у водія, якого вдруге спіймали під кайфом
27 Червня 2026 23:17
27 Червня 2026 23:17

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.