Волинські «холмщаки» відзначили ювілей. ФОТО
З нагоди 20-ї річниці утворення Волинського громадсько-культурного товариства «Холмщина» 21 листопада у луцькому Палаці культури відбулася ювілейна академія «Пам’ятаєм отчий край».
Заслужена артистка України Алла Опейда та заслужений працівник культури В'ячеслав Судима відкрили захід піснею «Отчий край».
Члени товариства «Холмщина молода» внесли до залу вогонь пам’яті, після чого, від імені учасників академії, поклали квіти до пам’ятника Михайлові Грушевському та пам’ятника жертвам воєн, депортацій, антиукраїнського терору, репресій, яких зазнали українці Холмщини, Підляшшя, Лемківщини та Бойківщини.
Вітали присутніх артист Волинського академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка Сергій Бень, народний аматорський хор «Дзвони Холмщини», тріо «Віра, Надія, Любов», квартет «Жайвір», заслужена артистка України Лариса Мікоян.
Голова Волинського обласного ветеранського громадсько-культурного товариства «Холмщина», заслужений працівник культури України Микола Онуфрійчук розповів про історію українських холмщан, діяльність товариства «Холмщина» та подякував усім, хто підтримує товариство.
Настоятель храму Холмської ікони Божої Матері митрофорний протоієрей отець Михаїл та хор цієї церкви привітали глядачів з ювілейною академією.
Отець Михаїл побажав учасникам академії «менше сліз і більше впевненості у завтрашньому дні». «Будьте українцями, бо українець – це настільки горда назва, що я вчора, перший раз в житті одягнувши подаровану вишиванку, пройнявся страхом і зняв. Бо я вважаю себе недостойним честі тієї крові, яка пролита за ці хрестики. Вчіть своїх дітей любити свою землю», – закликав священик.
Довідково:
Волинське обласне ветеранське громадсько-культурне товариство «Холмщина» - громадська, ветеранська організація, яка об'єднує українців, виселених у 40–50-х роках із Холмщини, Підляшшя та інших етнічних українських земель Польщі в Україну, їх нащадків. Основною метою товариства є задоволення та захист соціально-економічних, культурно-освітніх, духовних, вікових потреб, прав, інтересів осіб, виселених у 40-50-х роках із Холмщини, Підляшшя, інших етнічних українських земель на Волинь, та їх нащадків, надання їм моральної та матеріальної підтримки. Про це йдеться у статуті товариства.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Заслужена артистка України Алла Опейда та заслужений працівник культури В'ячеслав Судима відкрили захід піснею «Отчий край».
Члени товариства «Холмщина молода» внесли до залу вогонь пам’яті, після чого, від імені учасників академії, поклали квіти до пам’ятника Михайлові Грушевському та пам’ятника жертвам воєн, депортацій, антиукраїнського терору, репресій, яких зазнали українці Холмщини, Підляшшя, Лемківщини та Бойківщини.
Вітали присутніх артист Волинського академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка Сергій Бень, народний аматорський хор «Дзвони Холмщини», тріо «Віра, Надія, Любов», квартет «Жайвір», заслужена артистка України Лариса Мікоян.
Голова Волинського обласного ветеранського громадсько-культурного товариства «Холмщина», заслужений працівник культури України Микола Онуфрійчук розповів про історію українських холмщан, діяльність товариства «Холмщина» та подякував усім, хто підтримує товариство.
Настоятель храму Холмської ікони Божої Матері митрофорний протоієрей отець Михаїл та хор цієї церкви привітали глядачів з ювілейною академією.
Отець Михаїл побажав учасникам академії «менше сліз і більше впевненості у завтрашньому дні». «Будьте українцями, бо українець – це настільки горда назва, що я вчора, перший раз в житті одягнувши подаровану вишиванку, пройнявся страхом і зняв. Бо я вважаю себе недостойним честі тієї крові, яка пролита за ці хрестики. Вчіть своїх дітей любити свою землю», – закликав священик.
Довідково:
Волинське обласне ветеранське громадсько-культурне товариство «Холмщина» - громадська, ветеранська організація, яка об'єднує українців, виселених у 40–50-х роках із Холмщини, Підляшшя та інших етнічних українських земель Польщі в Україну, їх нащадків. Основною метою товариства є задоволення та захист соціально-економічних, культурно-освітніх, духовних, вікових потреб, прав, інтересів осіб, виселених у 40-50-х роках із Холмщини, Підляшшя, інших етнічних українських земель на Волинь, та їх нащадків, надання їм моральної та матеріальної підтримки. Про це йдеться у статуті товариства.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0
У Франції поліція під час рейду проти наркоторговців виявила викрадену картину Пікассо
Сьогодні 00:15
Сьогодні 00:15
Лише кожен четвертий американець вважає, що війна з Іраном була того варта. Опитування
23 Червня 2026 23:42
23 Червня 2026 23:42
Смертельна поїздка на Львівщині: власник прокату дав 17-річній дівчині несправний квадроцикл без гальм
23 Червня 2026 23:21
23 Червня 2026 23:21
⚡️Наш Telegram-канал. Оперативні новини з Волині, України і світу⚡️
23 Червня 2026 23:14
23 Червня 2026 23:14
Клуб УПЛ підписав футболіста з Ковеля
23 Червня 2026 23:01
23 Червня 2026 23:01
Медведчуку оголосили підозру у виправданні збройної агресії РФ
23 Червня 2026 22:40
23 Червня 2026 22:40
На Волині дикі кабани витолочили картопляне поле
23 Червня 2026 22:20
23 Червня 2026 22:20
18 днів без зв'язку і зі зламаними ребрами: з Миколаївського ТЦК звільнили шістьох чоловіків
23 Червня 2026 22:00
23 Червня 2026 22:00
На Волині судили патрульного, який вчив водія давати хабарі і просив 250 доларів
23 Червня 2026 21:41
23 Червня 2026 21:41

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.