USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

З Німеччини на Волинь гуманітарна допомога «мандрувала» півроку

28 Вересня 2013 16:48
Ще в грудні німецькі дітки спакували гостинці для своїх однолітків з Волині (цукерки, олівці, книжечки, шоколадки, іграшки), а розпакувати їх у селах Іваничівщини змогли лише посеред літа, інформує Волинська газета.

Міністра Наталію Королевську, яка нещодавно побувала на Волині, вирішити проблему вже й не просять, тепер – адресували звернення до Президента України та Кабміну. Погодяться чи ні депутати Волинської облради підтримати благодійників та надіслати звернення до столиці, стане відомо 30 вересня.

Однак, на превеликий подив, розглядаючи проект рішення під час засідання постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю облради, не всі члени комісії знали про труднощі з розмитненням гуманітарних вантажів, попри те, що проблема давно «гримить» на всю Україну, а ситуації в нашій державі дивуються навіть іноземні благодійники.

У чому ж потребують керівники волинських благодійних організацій розуміння та підтримки? Якщо раніше для отримання дозволів на ввезення та розмитнення гуманітарних вантажів треба було подати документи на розгляд комісії з гуманітарної допомоги при облдержадміністрації, яка раз у два тижні відправляли ці папери до Києва, то зараз всі документи розглядаються лише міністерством. Розглядаються їх дуже довго.

А це, фактично, паралізує ввезення гуманітарної допомоги. Вантажі перебувають під митним контролем понад півроку. А варто не забувати, що ці вантажі – це не завжди ношений одяг (який у нас найчастіше асоціюються з і словом «гуманітарка») чи корм для «кішчачьїх» магазинів (як свого часу висловилася з трибуни Верховної Ради міністр соцполітики Наталія Королевська). Часто це медичне обладнання, ліжка для лікарень чи інших установ, меблі для соціальних закладів, продукти харчування…

Благодійники просять елементарного: розмістити на сайті мінсоцполітики перелік документів, після отримання комісією цих паперів – рішення щодо заявника. А також, аби термін прийняття цього рішення не перевищував 30-ти днів з часу отримання документів міністерством. Під відповідним звернення підписалися голова правління ВОБФ «Дитяча місія. Україна» Людмила Лонюк, голова правління ВОБФ «Діти Чорнобиля» Людмила Стеболяєва, директор ВОБФ «Мрія» Руслан Костюк, директор ВОБФ «Надія життя» Борис Писаренко, виконавчий директор Мальтійської служби допомоги у Волинській області Гюнтер Блеккер, голова Волинської облорганізації Товариства Червоного Хреста України Валентина Пришко, голова правління Іваничівського районного благодійного фонду «Незабудка» Сніжана Горбачук та інші.

Комісія рекомендувала волинським обранцям дослухатися до думки цих людей і адресувати звернення до Президента та Кабміну, аби вольовим рішенням таки були вжиті заходи, що забезпечили б гуманітарним вантажам і належний контроль, і «зелене світло».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Ludmila Показати IP 22 Квітня 2014 11:36
Hey, that's pofrlwue. Thanks for the news.
Ludmila Показати IP 22 Квітня 2014 11:36
коментар було видалено

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus