USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Махінації з землею у центрі Луцька: міськрада продає об’єкти за безцінь

11 Лютого 2016 11:07
Нежитлове приміщення комунальної власності загальною площею 71, 0 квадратний метр в історичній частині Луцька на вулиці Караїмській, 7 міська рада продає за 70 тисяч гривень, що по курсу 26,75 складає 2 616 доларів. Такою є прогнозована вартість приміщення згідно з інформацією, яку надали депутатам Луцької міської ради.

«Реальна ж ринкова вартість подібного об’єкта в тому районі обласного центру – біля 28 000 доларів», – пояснює депутат міськради від УКРОПу Ігор Поліщук.

«Так, зважаючи на ціни на комерційну нерухомість в районі центру міста, середня ціна за метр квадратний становить 1000 $, якщо приміщення з середнім ремонтом і в нормальному стані. Враховуючи стан цього приміщення, великі кошти доведеться вкласти в ремонт, хоча все ж реальна ринкова ціна не може бути менше 400$ за 1 м.кв. (28 000 $ ) – хоча б тому, що власник приміщення може оформити земельну ділянку», – додає Поліщук.

Ці кошти, 28 000 доларів, міг би отримати міський бюджет, якби приміщення виставлялося на аукціон. Натомість – схема інша.

Підприємець Кальний О.В., який певний час орендує приміщення (договір оренди від 02.04.2014 №1145), подав у міську раду звернення, щоб орендований ним об’єкт відповідно до Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», керуючись ст.. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» включили у перелік об’єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу.

Міська рада звернення розглянула і задовольнила. Відтак, з’явився Проект рішення Луцької міської ради від 04.02.2016 «Про включення нежитлового приміщення загальною площею 71,0 кв. м. на вул. Караїмській, 7 до переліку об’єктів, що підлягають приватизації шляхом викупу».

Зауважимо, що для того, щоб мати можливість викупити приміщення з комунальної власності, потрібно провести так званих «невід’ємних поліпшень» на 25% експертної оцінки вартості об’єкта. Очевидно, експерт оцінив прміщення на Караїмській, 7 у 49 000 гривень, бо, згідно з локальним кошторисом на будівельні роботи №2-1-1, невід'ємних поліпшень підприємець провів на понад 12 тисяч гривень.



Зокрема, він начебто протравив стіни протигрибковим розчином, поліпшив штукатурення по каменю і бетону стін, улаштував стяжку, замінив двері та вікна на металопластикові.



«Оглянувши приміщення складається враження, що більшість робіт були виконані лише на папері, – коментує депутат від УКРОПу Микита Рабан і додає: Цікаво, що у локальний кошторис включені такі пункти як «Монтаж дверного блоку» та «Монтаж металопластикових вікон», але вартість самих матеріалів – дверей і вікон – не включена. Фактично, навіть на папері підприємець змонтував у приміщення неіснуючі двері та вікна».

Водночас, Микита Тарасович стверджує, що, у будь-якому випадку, остаточний висновок щодо ходу виконання невід'ємних поліпшень та їхньої вартості прийме відповідна депутатська комісія після огляду об'єкта, який відбудеться завтра, 12 лютого.

Окрім приміщення на Караїмській, 7 об'єктів комунальної власності, які плануються до продажу у 2016 році у Луцьку шляхом викупу, є 6 інших.



Додамо, що наразі за виконанням вищезгаданого наразі ще проекту, але після найближчої сесії міської ради, рішення міської ради стежить та відповідальний заступник міського голови Григоренко С. А.

Нагадаємо, днями останній назвав місцевих підприємців, які торгують алкоголем, новітніми жидами. На це голова Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Юлія Тимошенко виключила його з лав політсили, а Луцький міський голова Микола Романюк посадив Григоренка у службове авто. Йому надали «Шевроле Авео», державний номер АС 25-50 АН, колір сірий, 2008 року випуску, кузов № KL1SF69YE8W017455.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 21
Влада народу Показати IP 11 Лютого 2016 11:20
Григоренко ---------РЕШАЕТ
Рабану до Влада народу Показати IP 11 Лютого 2016 13:22
Змінюйте рішення і не лише по цьому обєкту Аналогіно по Волі і інших підвалах де зробили роботи на папері іхочуть прихватизувати приміщення за безцінь..а караїмську я сам куплю!!))))0673341235 Дзвоніть вже готовий дати 15 тис.доларів
анонім Показати IP 11 Лютого 2016 11:25
Коли тендер я тоже куплю навіть за більші гроші
Сергій до анонім Показати IP 12 Лютого 2016 08:32
даю 25 тис. і можу продовжити торг.
не поняв Показати IP 11 Лютого 2016 11:26
а земля тут яким боком?
знаючий до не поняв Показати IP 11 Лютого 2016 11:35
тим, що коли купив приміщення, можеш приватизовувати землю під ним
не поняв до знаючий Показати IP 11 Лютого 2016 11:43
не приватизувати а викупити бо це не житло(або оренда)
==== Показати IP 11 Лютого 2016 11:50
Всі "їсти" хочуть. Підчищають те, що Кривицький і йому подібні не продали.... Ніяк не понаїдаються.
Полішук Показати IP 11 Лютого 2016 11:58
А хто встановив ціну 70тис грн? Вірогідно то ціна за знос тої розвалюхи, яка вже давно муляє в старому місті своїм аварійним станом.
Микола Показати IP 11 Лютого 2016 12:10
Та вже задовбала ця міськрада треба романюку нагадати башкаленка з кайданками, не довго вже...
ааа Показати IP 11 Лютого 2016 14:27
а якщо я сам в себе купляю то і виторгував і взагалі то акційний товар!!!
село до не поняв Показати IP 11 Лютого 2016 14:31
і не "поймеш" бо голова іноді потрібна не тільки для шапки! та й мозги треба мати а втебе вони якщо і є-то як кіт наплакав
бєлка Показати IP 11 Лютого 2016 14:31
Хто знає - на Гнідаві, де колись був призовний пункт, іде будівництво: кому і за скільки продали те комунальне майно і що там за будова?
підтримую питання до бєлка Показати IP 11 Лютого 2016 15:37
бо по іншому хо щось говорять а там повністю совать і землі там багато і приміщення нормальне ще було але прихватизація його неоминула)))
Тарас Чурило Показати IP 11 Лютого 2016 15:51
Об"єкти продають за безцінь, а земля насправді дорога і вікати чималенькі
Лучанка Показати IP 11 Лютого 2016 16:54
Молодець, цкй Ігор Поліщук, усіх виведе на чисту воду! З підлабузником григоренко - розібрався, а тепер ще й це актуальне питання, переконана, вирішить на користь громади, а не на користь пузатих кошельків !
Анонім до Лучанка Показати IP 11 Лютого 2016 19:46
"УКРОП" РУЛИТЬ.а куди подівалися "активісти",Народний контроль,Варта порядку,Самооборона майдану ...та ще безліч ділків від піару...
natalka Показати IP 11 Лютого 2016 20:42
Хто робив таблицю? Якщо пишуть 70000 тис.грн. - то це 70 000 000 грн. Або одиниці виміру не вірні або суми.
Анонім до natalka Показати IP 11 Лютого 2016 21:49
Та певно григоренко ту таблицю складав)))
Сергій Г. Показати IP 12 Лютого 2016 08:30
Давайте реально передамо ці будівлі пораненим в АТО і членам сімей загиблих. А якщо треба їх викупити, за ці мізерні кошти, то скинимось разом. Бо реально рішали від влади оці "нові українці- прібліжжжонні( які по закінченню майдану стрімко рванули до Києва фотографуватись на барикадах, а потім тих же клоунів я бачив коли вони приїзджали з власним фотографом у зону АТО) скуплять все, що ще залишилось не вкраденого, за бесцінь. Зверніть увагу як поменшало садочків та дитячих закладів. Чомусь усі замовкли про дитячий садочок який за копійки купив "гнилий прокурор Чернота" на вул. Ківерцівській і влаштував там під видом бань "публічний дом"(будинок розпусти і скупчення підарасів). Поліщук Ігор молодець!!! Але знайте що в країні зріє нова сила - Сила гніву і супротиву. І новоприбулим можновладцям треба памятати що вже вам до росіїї втікти не вдасться.....