USD 39.92 40.15
  • USD 39.92 40.15
  • EUR 43.30 43.60
  • PLN 9.18 9.26

Музей Волинської ікони отримав картини від бійців

29 Листопада 2016 12:41
Виставка картин «Я захищав свій світ» відбувається у рамках проекту терапевтичної реабілітації «ART Постріл». За кожною картиною є людина, боєць АТО, а за кожним солдатом є історія, і ця історія зображена в картинах, на іконах, - пише прес-служба Громадського формування «Варта порядку».

Арт терапія – це, насамперед, зміна стану свідомості, розкриття позитивного спектру емоцій та запасних внутрішніх ресурсів, зняття блоків і вивільнення почуття підвищеної тривожності.
Музей Волинської ікони закупив 12 сакральних картин 11 авторів. Серед робіт є ікони, інкрустовані кулями та гільзами.

Представили картини у Музеї Волинської ікони у понеділок, 28 листопада. Роботи закупили в рамках Регіональної програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в області на 2016-2020 роки.

Боєць 51-ої бригади, вартівець Андрій Соломін розповів, що музей придбав дві його картини. Одна з них присвячена святому Іллі, якого вважають покровителем десантників.

«Перед тим, як почалася війна, я служив в аеромобільних військах. І днем цих військ вважають день святого Іллі. Безпосередньо він являється покровителем повітряно-десантних військ. Я у своїй картині поєднав два часи. Намалював святого Іллю та бійців повітряно-десантних військ, які вискакують з його колісниці», – розповів Андрій.
Як кажуть самі вартівці, для ветеранів бойових дій, це, насамперед, спілкування в тісному колі однодумців, переживання разом спільних проблем та тривог. Терапія іконою - це лікування зраненої душі молитвою і святим образом.

Сьогодні роботи учасників проекту «ART Постріл» можна побачити в Музеї Волинської ікони.
«Дуже тішуся, що мої майбутні діти, внуки будуть відвідувати музей і казати, що це мій батько чи дідусь намалював, коли прийшов з війни», – не приховує радощів Андрій.

Хлопцю, попри свій молодий вік, вже довелося побачити всі жахіття війни, побувати в найгарячіших точках на сході України. Та попри все, він залишається завжди усміхненим та позитивно настроєним і продовжує творити, малювати ікони, які займають гідне місце на виставках в Україні та поза її межами.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Редакція сайту прийняла рішення тимчасово закрити коментування під новинами, які стосуються військових подій на сході.
В Україні триває війна, зокрема інформаційна. Таким чином, ми не можемо допустити, щоб ресурс Інформаційного агентства Волинські Новини використовували як майданчик для дестабілізації ситуації.


Утім нам важлива думка нашого читача, тож запрошуємо до обговорення публікацій на сторінках агентства в соціальних мережах.
Система Orphus