USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.94

Чому тарифи на воду підвищили «заднім числом»?

12 Серпня 2014 13:57
Суттєве підвищення тарифів на воду відбулось з 1 липня 2014 року. Однак за спожиту воду до збільшення цін, тобто до 30 червня, лучани також змушені платити за новим «прейскурантом».

Про це стало відомо під час засідання круглого столу, що відбулось сьогодні, 12 серпня, у коворкінг-центрі «Репортер». Захід присвятили проблемі підвищення тарифів «заднім числом».

На думку президента Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив Петра Лавренюка, у КП «Луцькводоканал» встановили самовільний безпідставний метод розрахунку тарифу, застосовуючи формулу, що порушує права лучан.

Оперуючи статистичними даними він повідомив, що з 1 липня цього року тарифи на водовідведення збільшилися із 2,27 до 4,21 гривні, а водопостачання - з 2,52 до 4, 31 гривні.

«Ми не дискутуємо про факт підвищення тарифів, а про розрахунок і оплату комунальних послуг мешканцями. Яким чином споживач повинен оплатити послуги за старими тарифами, які йому надали до 30 червня», - задумався Петро Лавренюк.

На його думку, лучани позбавлені можливості сплатити за воду, спожиту до 30 червня, за попередніми цінами.

Однак, зі слів начальника відділу збуту КП «Луцькводоканал» Віктора Цвяка, був випадок, коли до підприємства звернулась людина, яка щодня записувала в блокнотику показники газу, електрики та води. За станом на 30 червня був зафіксований певний показник, утім, за ці послуги він заплатив аж в липні. Лучанину дозволили заплатити за воду згідно із попередніми розрахунками.

«Однак таких людей, які скрупульозно вираховують витрати за надані комунальні послуг, - небагато», - підкреслив він.

У відповідь на це Петро Лавренюк зауважив, що не споживач повинен доводити кількість спожитої води, а «Луцькводоканал» зобов’язаний контролювати процес.

Водночас, у КП «Луцькводоканал» стверджують, що про зміну тарифів з 1 липня цього року лучан попередили усіма можливими засобами: й через радіо, й через телебачення. Через ЗМІ просили споживачів розрахуватись із боргами до 30 червня згідно із діючими тарифами.

Також юрист комунального підприємства зазначила, що тим, хто не розрахувався за воду через поважні причини, як от стаціонарне лікування чи відрядження, потрібно звернутися до «Луцькводоканалу» з відповідними підтверджуючими документами. Саме в таких випадках установа має право здійснити перерахунок.

За детальною інформацією радять звертатися, зателефонувавши до КП «Луцькводоканал».

До слова, заборгованість лучан за водопостачання та водовідведення з 1998 року сягнула більше 50 мільйонів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 14
Анонім Показати IP 12 Серпня 2014 14:26
Ще одна перемога...
Анонім Показати IP 12 Серпня 2014 14:36
Тому що кожен, хто при владі знає, що проти вітру сц..ти не будеш. Люди між собою полають владу і на цьому закінчиться. Тому із ними ніхто не рахується. І це тягнеться ще з Кравчука. Про майдани говорити не буду - вони всі "зроблені" штучно. Починається все з ідеї, правильно, а потім ідуть гроші. Уже впевнився на 100%. Згідний, при Янеку було погано, ну а тепер що, краще стало ? Різниця навіть дуже відчутна, особливо для пересічних громадян. І всім добре. І все це прикривається пафосом боротьби за незалежність. А що тоді було з 1991 по лютий 2014 року. Казка про втрачений час ? .
Дмитро Показати IP 12 Серпня 2014 14:36
слава майдану
Я в шоці Показати IP 12 Серпня 2014 14:38
ВН, ви ж не на заборі пишете! Ну яке 31 червня?????????????????????????????????
ДО Я В ШОЦІ до Я в шоці Показати IP 12 Серпня 2014 14:55
Вони то не на заборі пишуть, але читати треба уважніше))
Леонід до ДО Я В ШОЦІ Показати IP 12 Серпня 2014 15:03
"Я в шоці" уважніше потрібно читати ЩО?????????????????????????????????? Чорним по білому написано - 31 червня. Візьміть в руки календар!!!
Лучанка до Леонід Показати IP 12 Серпня 2014 15:13
"Суттєве підвищення тарифів на воду відбулось з 1 липня 2014 року. Однак за спожиту воду до збільшення цін, тобто до 31 червня, лучани також змушені платити за новим «прейскурантом»." Що тут не ясно? Тарифи підняли 1 липня. ЛУчани спожили воду в червні і за неї не заплатили до 1 липня. Відповідна зараз, в серпні, вони вже не можуть платити за цю споживу в червні воду, за цінами, які були актуальні до 31 червня. А змушені платити за тарифами, які встановили з 1 липня. Зрозуміло?
Анонім до Лучанка Показати IP 12 Серпня 2014 16:28
А Є В КАЛЕНДАРІ ТАКЕ ЧИСЛО?
Анонім Показати IP 12 Серпня 2014 15:12
Что будет зимой? Если, конечно, еще до зимы доживем....
Анонім Показати IP 12 Серпня 2014 15:40
При янику було погано, але зараз в 100 разів гірше.
гість Показати IP 12 Серпня 2014 16:31
троле, при єльцині вам було погано, а при путлєрі ще гірше. Що будете взимку їсти? Якщо доживете, звичайно.
інспектор Показати IP 12 Серпня 2014 20:05
А де іспекція з питань захисту прав споживачів, доблесний Антимонопольний комітет, держінспекція цін? Напевно сплять та проїдають державні гроші! Дії Луцькводоканалу = це пряме порушення законодавства та укладеного зі споживачами договору! Треба йти до суду!
литвак Показати IP 12 Серпня 2014 20:47
УКРАИНА ЦЭ ЭУРОПА в литве я плачу 350 долоров за 75кв зимои за отопление зарплата дворника 400долоров МИЛОСТИ ПРОСИМ В НАШ РАИ
АПОЖ Показати IP 14 Серпня 2014 17:36
Чоьу заднім числом! Тому, що ми всі у попі!