USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Україну очікує технічний дефолт, – експерт

26 Лютого 2015 13:48
Україні слід готуватися до дефолту, принаймні технічного. Таку думку висловлює керівник ГО «Публічний аудит» Максим Гольдарб.

«Ми прогнозуємо і вважаємо, що технічний дефолт не зашкодить, бо тоді можна буде відкласти виплати кредиторам і спрямувати гроші на вирішення внутрішніх проблем і розвиток власної економіки. Його можна було б оголосити в березні-квітні 2015 року. Але при цьому важливо розуміти умови, терміни і суми надання допомоги від МВФ», – зазначає він.

За його словами, серед основних виходів із кризової ситуації – по-перше, наповнення банківської системи «дешевими грошима», які банки під так само невеликі відсотки, під наглядом НБУ, даватимуть підприємцям та громадянам, аби колесо економіки запрацювало.

По-друге, скасування обмежень щодо купівлі-продажу валюти, які лише підігрівають чорний ринок.

По-третє, негайний перегляд чинної податкової системи в бік її деадміністрування, надавши всі можливі пільги та преференції виробникам і торговцям, що разом з дешевими грошима позитивно вплине на відновлення промисловості та постачання товарів.

До факторів, що обов’язково вплинуть на девальвацію та подальшу інфляцію, фахівець відносить додаткові збори і податки, продовження політики кредитування дохідної частини бюджету, подальшу приховану емісію тощо. Максим Гольдарб вказує й на негативні наслідки прямої емісії: «Електронних засобів платежів, простіше кажучи безготівкової гривні, в українському обігу стало настільки багато, що наявна готівкова гривня не здатна забезпечити обсяг необхідних операцій. І тут уже йдеться не про викуп ОВДП, погашення за рахунок цього інших ОВДП у спосіб, коли гроші в ринковий обіг не потрапляють, а про банальне друкування банкнот».

Як результат вищезазначених факторів, керівник «Публічного аудиту» прогнозує інфляцію на рівні 50 %.

Тому, за твердженням Максима Гольдарба, слід змінити всю витратну частину бюджету, зменшивши її до мінімально можливих розмірів. Для цього почати зі скорочення держапарату, адже йдеться про економію в 10 мільярдів гривень.

«Нарешті, Уряду варто спробувати звернутися до власних громадян, переконавши їх стати кредиторами-рятівниками своєї Країни. Історія вже має такі приклади – згадайте США в 30-ті роки.

І наостанок, як би це сумно не звучало, необхідно готуватися самим і готувати інших, у першу чергу кредиторів, до дефолту. Принаймні, технічного. У такій ситуації це вже не настільки страшно», – стверджує керівник «Публічного аудиту».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 28
оля Показати IP 26 Лютого 2015 13:52
Той так зрозуміло всім -і не до технічного а взагалі до дефолту.Здобули..........
Анонім Показати IP 26 Лютого 2015 14:04
Гольдарбу може й не страшно, а мені якось стае сцикотно...
123 Показати IP 26 Лютого 2015 14:05
От тобі і сеня-реформатор, довели країну до банкрутства, людей до злиднів, а так погано при янику жилося
Анонім до 123 Показати IP 26 Лютого 2015 14:30
вони наробили за рік стільки рехформ, скільки за 23 роки не додумався ніхто !!!
Анонім до 123 Показати IP 26 Лютого 2015 14:48
Там де Яценюк провів реформи, маніяку робити нічого.
321 до 123 Показати IP 27 Лютого 2015 11:04
камікадзе.) сподіваюсь, завершить він так само...
лучани Показати IP 26 Лютого 2015 14:33
Якби це був спавжній експерт, то він би давно був мільярдером.
дядько Показати IP 26 Лютого 2015 14:45
Гольдарбу не страшно , бо, судячи по прiзвищу i краватцi, грошi має , а так загалом це просто ж...па - скажiтє, а єто нє больно ? - нєт, чьто ви , раз - i всьо, фю-фю фю-фю фюфюфю
Штірліц Показати IP 26 Лютого 2015 14:49
Дякую за газ на АЗС по 15!! ДЯКУЮ!! Петрович і Олексійович - НАЙКРАЩІ!! це європопа.........
Анонім до Штірліц Показати IP 26 Лютого 2015 16:30
Це повна д...па.
ещьо Показати IP 26 Лютого 2015 14:51
даааааа дожились!! повна с***ка! і проживи за 50-80 дол.в місяцб
Анонім Показати IP 26 Лютого 2015 15:27
Рiк назад на форумах тут писали "проживемо ми без Раши" !!! Хай вони попробують без нас прожити!!!! цiкаво було б зараз послухати шо тi розумники скажуть))))))))) Логiчний фiнал вже близько!!!!!
Штірліц до Анонім Показати IP 26 Лютого 2015 15:31
Проживемо. Питання чи всі проживуть. А "рашка" вже претерпіла; 1612, 1812, 1914-1920, 1941-45, 1993. І не шолохнеться.
321 до Анонім Показати IP 27 Лютого 2015 11:06
без рашки ще й як прожили б, але ж ті с**и не відчепляться ніяк.
ціна питання до Анонім Показати IP 27 Лютого 2015 21:56
А і дурню зрозуміло, що порвати всі стосунки з країною-сусідом, з якою 70% торгівельних відносин - це самогубство! От і результат! Мова не про війну, а чисто економічна діяльність! Думати треба було і поступово все вирішувати, а хлопам швидко у крісло захотілось, а результат всі побачили!
типовий ватнік Показати IP 26 Лютого 2015 15:35
коментар було видалено
До Штірліца Показати IP 26 Лютого 2015 15:53
У ці роки "рашка"як ти пишеш і гатила іноземних окупантів
Штірліц до До Штірліца Показати IP 26 Лютого 2015 16:00
З допомогою народів, які проживали на територіях теперішньої України. у 1600-1612 взагалі була страшенна політична криза: Лжедимитрії, поляки і тд. і тп.
1005000-й аналітик Показати IP 26 Лютого 2015 16:04
«Нарешті, Уряду варто спробувати звернутися до власних громадян, переконавши їх стати кредиторами-рятівниками своєї Країни. Історія вже має такі приклади – згадайте США в 30-ті роки." в нас своя історія. Наші громадяни вже кредитували спершу СССР, а після 91-го, за 23 роки, через купу великихі не дуже банків і Україну своїми заощадженнями, результат всім відомий. Не можна алкоголіку давати гроші в борг чи просто так - все одно проп'є, спочатку вилікувати треба.
літік до 1005000-й аналітик Показати IP 27 Лютого 2015 21:49
Щоб таке відбулось - потрібна довіра до влади, а такого немає і не буде! Так що... жахливе майбутнє :(
ш Показати IP 26 Лютого 2015 16:06
не
Олег Показати IP 26 Лютого 2015 16:26
Люді добрі, на майдан і змітати просто цих скотів...
13.10.77 до Олег Показати IP 26 Лютого 2015 20:39
скільки б яник не крав ,особисто в мене нічого не вкрав всі хто при владі крадуть 100% ,а ця влада це жах страшно чекати завтрашній день,що буде.Причин для майдана ще більше стало ,одні комунальні я не розумію невже всім подобається платити за ком.посл 1000 при зарплаті 1218мінімалка.
ХТЗ до Олег Показати IP 27 Лютого 2015 21:47
А в них є бульдозери...
вік Показати IP 26 Лютого 2015 16:29
коментар було видалено
13,10,77 Показати IP 26 Лютого 2015 20:48
де золоті батони унітази гроші з мижигір'я налетіли обікрали,продали б все були б гроші ,хоч в ато передалиб
факт до 13,10,77 Показати IP 27 Лютого 2015 21:46
Ні! Там братки Парубія нажились - це плата за Майдан!!!
13,4π Показати IP 27 Лютого 2015 21:44
От тільки наведіть хоч один приклад позитивних діянь Яценюка за всю історію його перебувань у "високих" кріслах? Чому всі так з ним носяться? Що любого супротивника брудом поливає і тільки язиком бла-бла? Ну язиком - це не мішки таскати... От тепер і має Україна!:(