USD 39.00 39.35
  • USD 39.00 39.35
  • EUR 39.10 39.45
  • PLN 9.71 9.93

6 червня: події, факти, дні народження

6 Червня 2014 00:00
День народження 6 червня відзначають заслужений артист України Еділ Ольшевський, завідувач лінійної залізничної амбулаторії міста Луцька Людмила Рак, гітарист гурту «Фіолет» Микола Тимощук (на фото), депутат Луцької міської ради Андрій Козюра. Інформаційне агентство Волинські новини вітає їх зі святом та бажає здоров’я, злагоди й удачі.

Окрім того, сьогодні - День журналіста.

Наша хроніка:

Минулого року у цей день Інформаційне агентство Волинські новини показувало ролик британського екстремала на Youtube, який зібрав понад сто тисяч переглядів за дві доби. Чоловік виклав в інтернет відеозапис підкорення одного висотного будівельного крана.

Волинянка стала «Заслуженою журналісткою України». Почесне звання отримала редактор Іваничівської районної газети «Колос» Валентина Петрощук.

У топ-8 кращих голів Чемпіонату України потрапив гол гравця луцької команди. «Влучним» в усіх розуміннях слова став гол півзахисника ФК «Волинь».

Народилися:

Цього дня народилися іспанський художник, найбільший представник іспанського бароко Дієго Веласкес, французький драматург, «батько французької трагедії» П'єр Корнель, видатний російський поет і прозаїк Олександр Пушкін, німецький бізнесмен, засновник всесвітньо відомої хімічної фірми BayerAG Фрідріх Байєр, польська письменниця Еліза Ожешко, український історик, педагог, громадсько-політичний діяч Олександр Барвінський, німецький фізик, який 1909 року розділив з італійцем Гульєльмо Марконі Нобелівську премію за винахід бездротового телеграфу, Фердинанд Браун, німецький письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури 1929 року Томас Манн(«Будденброки»), радянський партійний і державний діяч, нарком Вищої ради народного господарства СРСР у 1926-1930 роках Валеріан Куйбишев, український червоний командир, комдив часів громадянської війни в Україні Микола Щорс, вірменський композитор, автор знаменитих балетів «Спартак» і «Гаяне» Арам Хачатурян, радянська російська театральна й кіноактриса Тетяна Пельтцер(«12 стільців», «Формула кохання»), український і російський журналіст, громадський діяч, голова Об`єднання українців Росії та Федеральної національно-культурної автономії українців Росії Олександр Руденко-Десняк, російський музикант, продюсер, наставник групи «На-на» Барі Алібасов, український економіст і політик, міністр економіки України у 2007-2010 роках Богдан Данилишин, російський музикант, колишній учасник групи «На-на» Володимир Льовкін.

Сталося:

1944 - початок операції «Оверлорд» (висадка військ союзників під командою Ейзенхауера в Нормандії). Відкриття «другого фронту» на Заході. Також цей день відомий під назвою «День Д», операція, якою був відкритий Другий фронт, розпочалася з наймасштабнішої на той час у світовій історії висадки повітряного десанту із залученням 12 000 літаків, який передував морській десантній операції. Майже 160 000 солдат союзників одночасно перетнули Ла-Манш та вторглися до Франції. Протягом 3-х тижнів після захоплення плацдарму проводилася концентрація певної кількості військ, відтак операція «Кобра» розпочалась з нанесення з цих плацдармів міцних ударів по всьому фронту з метою прориву в глибину оборони військ Вермахту. Битва за Нормандію тривала протягом двох місяців, доки 24 серпня головні сили противника не були оточені у Фалезькому котлі, а 25 числа був звільнений Париж.

1950американська акторка Елізабет Тейлор уперше вже вийшла заміж. Її обранцем став Ніккі Хілтон. На знімальному майданчику фільму «Клеопатра» у неї спалахнув бурхливий роман з актором, що грав Марка Антонія, — Річардом Бартоном. У 1964 вони одружилися, розлучилися через десять років, через рік знову зв'язали себе узами шлюбу і знову розлучилися через рік. За цей час вони зіграли удвох в одинадцяти картинах. Одного разу на Валентинів день Бартон подарував своїй дружині найдорожчу перлину в світі — Перегрину. Під час шлюбу з Бартоном актриса почала набирати вагу. Надбанням громадськості стали її проблеми з наркотиками і алкоголем. Фільми за участю Тейлор все рідше окупалися, і вона була змушена у віці сорока п'яти років фактично завершити кінокар'єру, звернувшись до театру. Проблеми зі здоров'ям продовжували переслідувати Тейлор і в наступні роки.

1982акторка Софія Лорен залишила Італію по тому, як провела 17 днів у в'язниці через несплату податків. Софі Лорен живе зараз між Сполученими Штатами, де ростуть її сини і де має ранчо «1000 дубів» під Лос-Анджелесом, та Женевою, де має вишуканий будинок, що наповнений антикваріатом, перськими килимами і порцеляною. Тут, серед своїх близьких, вона почувається найкраще, бо, з її слів, є жінкою дуже тендітною і понад усе потребує тепла та опіки. Вона говорить: «Я найбільше ціную щирість. Бо якщо люди нещирі між собою, то між ними нічого не виросте, ніщо не розквітне». Зірка світового кіно, хоч вже для кількох поколінь є уособленням жіночності, — надзвичайно несмілива. Коли їй потрібно подати свій голос у товаристві, то боїться сказати щось недоречне і, нарешті, замість трьох слів скаже лише одне. Софі дуже неохоче дає інтерв'ю. Найбільше вона розмовляла з журналістами на початку 1990-х років, коли отримала свого другого «Оскара» за життєвий внесок у мистецтво кіно і, щиро задоволена цим, не могла втриматися від розмов. Але загалом вона виходить з тіні лише тоді, коли повинна рекламувати якийсь новий фільм.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus