USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Чому волинських випускників не влаштовують вакансії

1 Липня 2014 18:28
Попри достатню кількість робочих місць молоді спеціалісти з вищою освітою не бажають працювати у сільській місцевості, - стверджують чиновники.

Про це йшлося під час круглого столу «Проблеми працевлаштування молоді», що відбувся 1 липня у Луцьку.

Заступник голови облдержадміністрації Роман Карпюк визнав, що проблема працевлаштування молоді завжди буде актуальною, адже кожен випускник прагне мати хороші здобутки із самого старту кар’єри. Так, випускники вишів, які навчалися за держзамовленням, отримують робочі місця, які, втім, не завжди влаштовують молодих людей. Наприклад, лучани, яким пропонують працевлаштування у Любомльському чи Камінь-Каширському районах, не бажають виїздити у сільську місцевість та намагаються знайти вакансії якомога ближче до Луцька. Проблеми виникають і під час забезпечення молодих спеціалістів житлом у районах.

«Сьогодні проблеми з працевлаштуванням немає. Навпаки, є багато вакантних місць. Те, що вони не влаштовують молодих людей, – це інше питання», - зазначив посадовець.

Говорячи про причини відмов молодих спеціалістів від пропонованих вакансій, перший заступник директора Волинського обласного центру зайнятості Світлана Корецька зауважила, що однією з причин є низький рівень пропонованої заробітної плати. Так, випускники вишів не бажають отримувати зарплату у межах 1,5 тисячі гривень на першому робочому місці.

«Всі не можуть працювати у місті, і це проблема, хоча усім хочеться поближче до міста. А у селі - такі ж самі люди, дуже привітні та щирі», - наголосила начальник управління освіти та науки Волинської облдержадміністрації Валентина Загрева. Вона повідомила, що трудову діяльність розпочинала саме у сільській місцевості.



Зі слів Світлани Корецької, щороку у центри зайнятості звертаються 8-10% випускників навчальних закладів області, працевлаштовуються від 20 до 30% (22-22,5% цьогоріч) випускників. Найнижчими залишаються показники працевлаштування молодих спеціалістів з вищою освітою – лише 15%. Так, торік з 1,5 тисячі випускників вишів, які звернулися у центри зайнятості, працевлаштувалися 245.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 38
иван Показати IP 1 Липня 2014 18:33
пора назад відновлювати колгоспи будувати корівники-свиноферми-теплиці -кінні заводи-рібні господарства і заняти іх туда на роботу термін 10 років без право виезду - а вже потім дозволити приіхати в луцьк на екскурсію
Patrik до иван Показати IP 1 Липня 2014 18:55
Ага, а ще би непогано ввести трудодні, замість зарплати; забрати у тих, хто в селі паспорти і позбавити їх права виїзду до міста; постійно забирати вирощений урожай, прикриваючись державною політикою та що там дрібнитися: відновити гулаги, тоді буде порядок! Отямтесь Іване, Ви напевно комуніст, чи Ви з глузду зїхали? Перепрошую, що за дурню Ви тут пишете?
иван до Patrik Показати IP 1 Липня 2014 19:17
но Ви ж нормальна людина-несприймайте все буквально : Ми ж не хижі звірі щоб за інакшу думку один одному ціплятися в горлянку : Те що кращого небуде ви самі знаете і нетіште себе мріями : Посади в чиновницькому апараті заброньвані ще з народження дітей в тих чиновників -тому вони і на пенсію неспішать :-
Patrik до иван Показати IP 1 Липня 2014 20:35
Ваша проблема у тому, що Ви не вірите в достойне майбутнє України... Ну що ж, тоді треба лягати в домовину і чекати смерті... Така Ваша життєва позиція? Я не осуджую Вас за Вашу думку, Ви маєте право на неї, але ця думка характеризує Вас, як людину, яка "не тішить себе мріями", тобто людину, яка втратила надію, яка не знаходить віри... Невже у нас з Вами тільки й проблем, що чиновники вчепилися зубами в посадові крісла? Я переконаний, що у Вас є рідня, живіть заради неї, любіть, творіть, мрійте, надійтесь та вірте! Бо по вірі нашій нам всім воздасться.
Анонім до Patrik Показати IP 1 Липня 2014 20:43
" у Вас є рідня, живіть заради неї, любіть, творіть, мрійте, надійтесь та вірте" - складіть разом з ріднею "зуби на полку", гризіть підвіконня на сніданок - надійтесь та вірте...
Patrik до Анонім Показати IP 1 Липня 2014 21:06
Я бачу, песимістів у нас достатньо... У мене, на відміну від тебе, немає причини класти "зуби на полку" і у моєї моєї рідні, на щастя, також.... Я живу і дякую Богу за життя. Стосовно тебе: ти що вибрав, те й будеш мати, те, що хочеш, те й отримаєш... Знаєш біблійну мудрість: "Що посієш, те й пожнеш."... Це про тебе... Шкода мені тебе... Щиро співчуваю.
бацька до Patrik Показати IP 1 Липня 2014 21:31
ти тут не на провіді
Patrik до бацька Показати IP 1 Липня 2014 21:42
Я не електрик і не циркач, щоб по проводах лазити... Якщо ти мав на увазі мій коментар, як проповідь, то даремно... Я грішник, а не проповідник, а в тебе, я бачу, проблеми з грамотою голубе.
бацька до Patrik Показати IP 1 Липня 2014 21:52
я ж не на екзамені
бацька до бацька Показати IP 1 Липня 2014 21:53
прибережіть вашу філософію для когось іншого.
Всезнайко до иван Показати IP 1 Липня 2014 22:19
коментар було видалено
ПС Показати IP 1 Липня 2014 18:45
ти цей коментар з ліпін пишеш?
иван до ПС Показати IP 1 Липня 2014 18:54
таз із лігва правого сектору-там е відділ пропаганди россійского фсб -а ви таки скоро точно в ліпінах разом із корчинським прибудети ? як бачиш і в ліпинах знають що таке правий сектор
Туристка Показати IP 1 Липня 2014 18:48
"Лучани, яким пропонують працевлаштування у Любомльському чи Камінь-Каширському районах, не бажають виїздити у сільську місцевість та намагаються знайти вакансії якомога ближче до Луцька". ))))) Вихідці цих регіонів не хочуть туди вертатись - всі в місті цепляються, а лучани "не бажають виїздити" то це дивно????
Маруся до Туристка Показати IP 1 Липня 2014 18:53
Мова про те, що якщо людина по направленню з сільської місцевості йде на навчання в Луцьк - у себе вдома після навчання вона буде забезпечена роботою. Тільки молодь назад не хоче і як наслідок кадри лишаються у місці село занепадає бо нема кому там працювати. На сьогодні це проблема і молодим людям треба пім'ятати, щоб держава давала їм щось потрібно вкладати це саме "щось" (у даному випадку свою працю) у розвиток держави.
Туристка до Маруся Показати IP 1 Липня 2014 18:57
Я читаю уважно, тож не перекладайте мені текст статті. Мова йде не про це. Хоча ваші слова теж мають зміст
иван Показати IP 1 Липня 2014 18:57
це питання про відправлення розбещеной молоді і чиновників товариш мао-рішив в ході проведення культурной революціі :- всіх на село садити рис : Як бачити в китаі все получилось-нерозумію чому в нас цих лайдаків разом із чиновниками які при владі 21 рік невідправити на роботу в сільску місцевість
Туристка до иван Показати IP 1 Липня 2014 19:04
Ви самі поїдете, чи вам білет купити?
иван до Туристка Показати IP 1 Липня 2014 19:12
на білет я завжди гроші маю непривчиний жити на дурничку : туристів обхожу строною бо вони вірять в казки :- хоч багато з них вже дорослі : Зещебещити коли гривня буде 20-25 гривень так що незабувайте батьківской хати :- В мене все нормально з гумором так що подорожуйте пані туристко тудой-сюдой (сюдой -тудой ) как говорять в Одессе
МАРІЯ Показати IP 1 Липня 2014 19:14
Якби цільовики поверталися, а не купляли цільові направлення і не відкуплялися потім від них.... Але ж це система, схеми....
иван до МАРІЯ Показати IP 1 Липня 2014 19:22
а ще Марія в кожного чиновника е також діти і всі вони хочуть бути начальниками і ніц неробити : подивись на лікарів всі із роду -банкірів-силовиків-адміністраторів-торгашів- :- нічого тут незміниться ми живем при хижому капіталізмі а хижаки завжди пожирають слабших
Вєталь Показати IP 1 Липня 2014 19:40
«Сьогодні проблеми з працевлаштуванням немає. Навпаки, є багато вакантних місць. Те, що вони не влаштовують молодих людей, – це інше питання», - зазначив посадовець. Де він знайшов ці вакантні місця?Чого ще йому не приверзиться з перепою .
Гроші до Вєталь Показати IP 1 Липня 2014 19:45
Місця дійсно є, але їх треба купляти. Самі працівники (медсестри) про це знають, а для молодих відповідь - немає!
Антисистема Показати IP 1 Липня 2014 19:54
А розслідувати як самі держслужбовці влаштувалися на роботу? Невже через Центр Зайнятості. Добре сидіти у мякому кріслі і розмірковувати про проблеми молоді. У молоді взагалі перспектив ніяких - роботи нема. Хоча робота є тільки по-великому блату. А що робити тим, у кого нема впливових батьків і звязків. А ЦЗ нехай пригадає славнозвісного пана Галицького... і подумає
ЮРИСТ Показати IP 1 Липня 2014 20:04
Коментарі читачів - це поле діяльності для ЧЕСНОЇ прокуратури. Багато можна розслідувань провести при БАЖАННІ.
Інспектор Петренко до ЮРИСТ Показати IP 1 Липня 2014 20:07
так, болить людям - ось вони і пишуть
психолог до ЮРИСТ Показати IP 1 Липня 2014 20:18
Коментарі - це обговорення, люди пишуть що думають, а вірити чи ні це особисте питання кожного. Керуйте своїми емоціями, а не "прокуратуру" чіпаєте по кожному питанню.
Прокурор до психолог Показати IP 1 Липня 2014 20:23
Тобі є що приховувати?
психолог до Прокурор Показати IP 1 Липня 2014 20:24
Є)))))))))
Психолог до Прокурор Показати IP 1 Липня 2014 20:30
Є мені що приховувати. Ви хотіли б про це поговорити?
Фрейд до Психолог Показати IP 1 Липня 2014 20:57
мені є з ким поговорити. а ти трохи перепочинь, а то у тебе почалося професійне вигорання
Психолог до Фрейд Показати IP 1 Липня 2014 20:58
Сексуальне вигорання
адлер до Психолог Показати IP 1 Липня 2014 21:06
видно, для тебе це дуже болісне питання. Нічого не можу помогти.
Boot-Gusaim Показати IP 1 Липня 2014 23:08
Вова не хоче вже овочі розкладати в супермаркеті? Випускникам вакансій море - наприклад продавці на ринку, працівники ЖЕКу і тд
Вовк до Boot-Gusaim Показати IP 1 Липня 2014 23:17
ти теж, так розумію, продавець на ринку?
НІНА ЛОГІКА Показати IP 1 Липня 2014 23:26
А яка в селі інфраструктура? Все понищили в гарячі 90. А жити де? З бабкою-маразматичкою - побійтесь Бога!Зробіть умови, як бацька на Білорусії, то молодь буде працювати і в селах без проблем!
випускниця Показати IP 9 Липня 2014 14:54
да цікаво де це направляє університет,якщо навчався на державному?брехня,нема зараз такого