USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

У Луцьку презентують бестселер фізика-теоретика Мічіо Кайку. ЦИТАТИ

23 Жовтня 2013 09:25
Львівське видавництво «Літопис» презентує в Луцьку переклад українською мовою світового бестселера відомого фізика-теоретика Мічіо Кайку «Фізика майбутнього» (переклад з англійської Анжели Камʼянець), яка здобула Гран-прі Форуму видавців-2013.

Презентація відбудеться у четвер, 31 жовтня, о 12 годині в актовій залі головного корпусу Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, - повідомляють організатори.
В академічному світі Мічіо Кайку відомий не лише як науковець, творець теорії «сильного поля», але й як натхненний популяризатор науки, автор численних теле і радіопрограм, в яких він пропагує науково-інноваційні ідеї, які змінюють щоденне життя людини та культуру повсякдення.

У книжці-бестселері Мічіо Кайку досліджує, як три великі наукові революції – квантова механіка, біогенетика і штучний інтелект, – що кардинально змінили світ в останні сто років, трансформують наше життя в наступному сторіччі. Книжка ґрунтується на інтерв’ю з понад 300 провідними науковцями, тими, що перебувають на передньому краї науки.

Майбутнє компʼютера, штучного інтелекту, медицини, енергії, космічних подорожей і навіть майбутнє багатства ‒ про це все можна дізнатися з книжки.
Ця книга може бути цікавою для всіх, хто цікавиться інформацією про сучасні досягнення науки: для учнів, вчителів, студентів, науковців, бізнесменів, урядовців.
Книжка може бути цікавою і для топ-менеджерів великих фірм. Кайку пише тут про те, що в найближчі 10-15 років услід за приголомшливими науковими досягненнями з’являтимуться і зникатимуть цілі галузі. І він це обґрунтовує певними тенденціями, приміром, у виробництві комп’ютерів.

Очевидно, що цікавою буде ця книжка і для молодих людей, які обирають свій фах. Кайку підкреслює, що за декілька десятків років з’являться зовсім нові галузі індустрії.

Наукові редактори українського перекладу: професор Вакарчук Іван Олександрович та професор Федоренко Віктор Олександрович.

Довідка. Мічіо Кайку ‒ науковець зі світовим імʼям у галузі теоретичної фізики. Обіймає посаду професора теоретичної фізики в міському коледжі та університеті Нью-Йорка.
Ведучий численних наукових програмах на телеканалах BBC-TV, Discovery і Science, присвячених визначним винаходам і відкриттям, знімається в документальних фільмах, ведучий щотижневої програми на радіо, яка має своїх слухачів в 130 містах США, виступає з лекціями в багатьох країнах світу.


ЦИТАТИ З КНИГИ
● За останні кілька десятиріч накопичено більше наукового знання, ніж за всю історію людства.
● Квантова теорія, своєю чергою, дала нам транзистор, лазер, а також інформаційну революцію – рушійну силу розвитку сучасного суспільства. Водночас за допомогою квантової теорії науковці розкрили таємниці молекули ДНК. Приголомшливий темп біотехнологічної революції – це прямий результат комп’ютерних технологій, оскільки секвенування ДНК здійснюється суто за допомогою машин, роботів та комп’ютерів.

● На зміну телеконференціям прийде «телеприсутність» – у ваших окулярах чи контактних лінзах з’являтимуться повністю тривимірні зображення й звуки тої чи іншої людини.
● У майбутньому вам не доведеться тягати комп’ютер за собою, оскільки все навколо вас – стіни, картини й меблі – зможе під’єднати вас до інтернету, навіть якщо ви в поїзді чи в автомобілі.
● Сьогодні науковці вже вміють уміщати чіп з телевізійною камерою і радіо в таблетку завбільшки приблизно з аспірин. Якщо ковтнути таку “розумну таблетку”, то вона фотографуватиме ваш стравохід і кишківник і передаватиме відповідні радіосигнали до якогось приймача, розташованого поблизу
● Якщо ви студент і пропустили лекцію, то ви зможете завантажувати й слухати лекції, які читатимуть віртуальні професори. За допомогою телеприсутності перед вами може з’явитися образ якогось реального професора і відповісти на всі ваші запитання. У контактній лінзі ви також зможете побачити різні досліди, відеоматеріали тощо.
● Якщо ви солдат, то спеціальні окуляри або навушники можуть дати вам усю найновішу інформацію, карти, дислокацію сил противника, напрям вогню, вказівки керівництва тощо. Під час бою, коли кулі свистітимуть у всіх напрямках, ви зможете бачити крізь перешкоди й пагорби і знати позиції військ противника, оскільки їхню дислокацію визначатимуть безпілотні літальні апарати.
● Якщо ви хірург, що робить складну термінову операцію, то ви зможете бачити, що відбувається всередині пацієнта (за допомогою портативних магнітно-резонансних томографів) через тіло (завдяки сенсорам, що рухатимуться всередині тіла), а також матимете всю історію хвороби і відеозаписи попередніх операцій.
● Якщо ви гратимете у відеогру, то зможете зануритися в кіберсвіт у своїй контактній лінзі. Ви можете перебувати у порожній кімнаті й бачити досконалі тривимірні образи всіх своїх друзів, відчувати навколо себе якийсь позаземний ландшафт, готуючись до битви з уявними прибульцями. Вам здаватиметься, що ви на полі бою на якійсь чужій планеті, і навколо вас і ваших товаришів діють ударні хвилі від променевої зброї.
● Якщо вам знадобляться дані якогось спортсмена чи будь-яка інформація про спорт, то ця інформація миттєво з’явиться у вашій контактній лінзі.
● Людський мозок не можна запустити в масове виробництво. Техніку можна виготовляти масово і продавати тонами, а от людський мозок – ні, і це означає, що здоровий глузд буде валютою майбутнього. На відміну від звичних товарів, інтелектуальний капітал можна створити тільки, якщо доглянути, виховати і навчити людину, а це вимагає десятиріч спеціальних зусиль.
● Держави, які володіють багатими природними ресурсами, але не розуміють особливостей сучасної економіки, в майбутньому можуть скотитися в бідність.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus