USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Українці святкуватимуть Новий рік вдома та за 1390 гривень. Опитування

27 Грудня 2019 07:40
Цього року українці святкуватимуть Новий рік скромніше.

Про це свідчать дані загальнонаціонального дослідження, яке було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, пише УП.Життя.

Абсолютна більшість українців (86%) повідомили, що полюбляють новорічні свята (по-різному буває у 9% і не люблять ці свята лише 5%), й саме новорічну ніч наші співгромадяни проведуть удома, в колі сім’ї. Останні наміри озвучили 67%.

Ще 16,5% – в гостях у друзів чи родичів, 3% – у громадському закладі чи на публічному святкуванні, 0,5% – "у колі" інтернету, 2% – на самоті перед телевізором, 1% – у цікавій подорожі по Україні, 1% – за кордоном, 3% не святкуватимуть, а просто підуть спати, і ще 6% не вирішили, що їм робити.

Середня сума, яку українці готові витратити на новорічний стіл, становить 1390 грн.

Цікаво, що це дещо менше, ніж минулого року – 1752 грн.

Водночас 23% опитаних (як і торік) відповіли, що у них на новорічний стіл немає грошей.

Більшість українців, як і минулого року, має намір святкувати Різдво 7 січня наступного року 67% (у 2017 р. – 76%, у 2018 р. – 69%), ще 21% (у 2018 р. – 17%) святкуватимуть обидва рази – і 25 грудня, і 7 січня, і лише 4% (4% й у 2018 р.) відповіли, що святкуватимуть лише 25 грудня.

Не святкуватимуть Різдво взагалі 6% (8% торік).

У заочному "змаганні" – кого б люди хотіли бачити у ролі роздавача подарунків, переміг традиційний Дід Мороз – 28% (стільки ж минулого року), за Святого Миколая "проголосували" 17% (12% – у 2018 р.) і ще менше – за Санта Клауса (1%, у 2018 р. – 3,5%).

Водночас 31% відповіли, що для них не має значення, хто роздаватиме подарунки.

Щодоподарунків, то, як і торік, найбільше українці в новому році хотіли б отримати: здоров’я (49%); мир у країні (40%); лад у сім’ї, розуміння близьких (29%); гроші (24%); хорошу роботу (16%); успіхи дітей (12%).

Не чекають подарунків лише 1% населення.

Дослідження було проведене з 13 по 18 грудня 2019 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 1
Анонім Показати IP 27 Грудня 2019 09:12
Санта Клаус це і є Святий Миколай - тільки англійською Санта - святий, Клаус - Микола.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus