USD 27.05 27.20
  • USD 27.05 27.20
  • EUR 32.06 32.45
  • PLN 7.00 7.10

Чи змінилися страхи українців за рік. Опитування

Українці все менше бояться безробіття і безгрошів'я, і все більше - розпаду країни. Громадяни України також побоюються виникнення міжнаціональних конфліктів і масових вуличних заворушень.

Про це свідчить моніторингове дослідження Інституту соціології НАНУ, зроблене в липні-серпні 2014 року під час якого в усіх областях України, окрім АР Крим, опитали 1800 осіб, - інформує ZN.ua.

На першому місці серед найбільш актуальних для українців страхів - страх нападу на країну зовнішнього ворога. Згідно з інформацією соціологів, торік страх зовнішнього вторгнення випробовували 10% опитаних, а цьогоріч - вже 62%. На другому місці - розпад України як держави (14 і 48% відповідно). На третьому - страх виникнення міжнаціональних конфліктів. В 2013-му за нього висловилися 14%, в ​​2014-му - 34%.

На четвертому місці серед страхів, що стали актуальними для українців цьогоріч - страх масових вуличних заворушень. В 2013-му таку небезпеку відзначали 19% громадян, зараз - 33%. У той же час, значно зменшилися страхи перед збільшенням цін (з 80 до 64%), невиплатою зарплат (з 75 до 60%).

Українці все менше бояться безробіття (-18%), збільшення злочинності в країні, наполовину менше бояться зараження небезпечними для життя інфекціями, такими як туберкульоз і СНІД (-19%). Люди також почали більше боятися холоду в квартирі - страх збільшився з 18 до 24% і голоду - з 30 до 34%.

У той же час, на 5% збільшився страх повернення до старих порядків часів застою і майже кожен п'ятий (18%) стабільно побоюється встановлення диктатури в країні. Також варто відзначити зменшення на 3% людей, які не бояться нічого взагалі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...

Редакція сайту прийняла рішення тимчасово закрити коментування під новинами, які стосуються військових подій на сході.
В Україні триває війна, зокрема інформаційна. Таким чином, ми не можемо допустити, щоб ресурс Інформаційного агентства Волинські Новини використовували як майданчик для дестабілізації ситуації.


Утім нам важлива думка нашого читача, тож запрошуємо до обговорення публікацій на сторінках агентства в соціальних мережах.
Loading...
Система Orphus