USD 39.80 40.10
  • USD 39.80 40.10
  • EUR 39.90 40.20
  • PLN 9.85 10.10
Світ вражає: На Волині іноземців вчили української мови. ФОТО
Впродовж семи днів, з 2 по 9 липня, на Волині тривав «літній університет», який зібрав 16 учасників з різних країн світу.

Це проект міжнародної студентської організації AEGEE, яка щороку організовує величезну кількість різних цікавих проектів для молоді.

Найпопулярнішими серед заходів AEGEE є так звані «літні університети», під час яких студенти мають можливість відкривати для себе нові країни, нові культури, звичаї та способи життя.

Цього літа і активісти AEGEE-Lutsk (серед яких, зокрема, студенти факультету РГФ Волинського національного університету) провели такий «літній університет». Назвали його "Дві мови - одна душа".

Його відвідали 16 учасників з різних країн Європи: Італія, Іспанія, Туреччина, Чехія, Бельгія, Австрія, Нідерланди.

Головна мета – навчити іноземців української мови, відкрити Україну з нової сторони, познайомити з нашою культурою та традиціями.

Цьогорічна випускниця факультету РГФ Юлія Сущук, котра брала участь у «літньому університеті» розповіла: екскурс в українську історію почали з музею під відкритим небом у Рокинях, де учасники куштували страви національної української кухні та напої, співали українські пісні.

Екскурсії до замку Любарту, підземелля та інших культурних памяток Луцька викликали в іноземців купу позитивних вражень.

Потім молодь попрямувала на Світязь, який, щоправда, зустрів дощовою погодою. Але, попри це, учасники змогли весело та корисно провести час на свіжому повітрі.

Незабутня була і ніч на Івана-Купала: дівчата сплели вінки, які згодом пустили по воді, хлопці розпалили багаття та стрибали через вогнище.

Кожного дня учасники «літнього університету» 2-3 години часу присвячували вивченню української мови. Результатом цього стало справне виконання іноземцями українських пісень.

«Літній університет» – це маленька частинка життя, яка залишається у спогадах, яка зігріває, і дає стимул робити щось далі, щось більше», – поділилась враженнями учасниця заходу.

До слова, перший етап проекту відбувався у Дніпропетровську, де іноземці вивчали російську мову. В україномовному Луцьку ж, ясна річ, гостей з-за кордону вчили розмовляти українською.

"Захід не відбувся б без підтримки нашого ректора - професора Ігоря Коцана, за що йому велика вдячність. Він посприяв нам із поселенням людей в університетському гуртожитку і дав у користування базу відпочинку ВНУ на Світязі "Гарт". Також дякуємо і проректору з економіко-господарської роботи Василю Подляшанику", - розповіла активістка міжнародної студентської організації Юлія Сущук.

"Не вдався б і захід без допомоги декана факультетут РГФ - Оксани Олексіївни Рогач. Вона дуже багато нам допомагала, щоб прийняти гостей достойно", - додала Юлія.
Коментарів: 14
Роман Показати IP 12 Липня 2011 15:31
Ну не парадокс?! Європейці можуть вчити українську мову, а представники тих регіонів, що на нас працюють, "дотації" нам депресивним дають, не можуть вивчити.... Це напевно щось з генетикою....
kamil Показати IP 13 Липня 2011 08:22
яка там мова? бухали гуляли вони в основному) так і за бутилкою вивчили пару слів)
Юля Показати IP 13 Липня 2011 10:24
хмммм....цікаво звідки така інформація?Поєднувати навчання і відпочинок ніколи не було заборонено, наскільки я знаю!
Exaboto Показати IP 13 Липня 2011 10:35
5 і 6-а фоткі класні. Українську опанували :)))
Den Показати IP 13 Липня 2011 11:29
Юля, а ви не дивуйтесь. Тут, як правило, люблять обгадити. Тут всі "експерти", ніхто не розважається, пива не п"є, не курить, сексом не займається. Всі святі і праведні. Всі працюють на благо неньки-України, всі чесні і моральні...
Exaboto до Den Показати IP 13 Липня 2011 11:52
навіщо в цьому випадку тут такий цинізм? Скільки ви мови української вивчите за 7 днів? Ковбасячи в барах і на Світязі з пивком? Просто люди гарно провели час, вивчили пару слів... Все чудово :)
Алла В. до Exaboto Показати IP 13 Липня 2011 12:45
Цинізм показуєте саме ви, роблячи висновок про людей, яких ви не знаєте. Кожен судить по собі, як то кажуть. Я вже неодноразово зустрічала ваші злісні коментарі, Exaboto. Тому не дивуюсь. Коли я вчилась в університеті, то лише одного разу мала нагоду бувати на подібній літній школі. Щоправда, це було не в Луцьку. Так от, і наші, і іноземні студенти дуже гарно знаходять спільну мову між собою. І ви собі навіть не уявляєте, яке це задоволення філологу спілкуватись у невимушеній атмосфері з іноземцем. Вчити не на лекціях чи семінарах, а у ігровій формі. Так чужа мова набагато швидше засвоюється. Запитайте будь-якого викладача, чи то методист, чи то чистий практик, і він вам скаже подібне. Тому не треба бути таким різким і критичним. В нашому житті і так багато негативу, а ви ним аж надто щедро розкидаєтесь, тим більше там, де це недоречно! Всього доброго!
Exaboto до Алла В. Показати IP 13 Липня 2011 13:01
ха :). Різкі тут ви :). А так я абсолютно з вами згоден :). Чому ви так розійшлись? Сам не одноразово був за кордоном і прекрасно розумію що одне діло вчити мову в школі (університеті чи на курсах) - зовсім інше безпосередньо спілкуватися розмовною мовою. Тим більше з молоддю і тим більше так як зробили ці хлопці. Сам за любки "повчив" би мови в подібних умовах :)). А на рахунок негативу - так це досить субєктивне поняття. Я абсолютно позитивна людина, але зі злом треба боротися :). Хай щастить :)
Юля Показати IP 13 Липня 2011 12:33
О які високі слова! Ми принаймі спробували людям показати що таке Україна, і якщо вони запамятали хоча б три слова, це вже добре! А що зробив ти, щоб Україну нарешті почали сприймати не як село під Росією?
Exaboto до Юля Показати IP 13 Липня 2011 13:07
ну... наприклад за кордоном пояснюва людям, що Україна І Росія це дві різні держави. Чьто ми нє русскіє. Ви здивуєтесь як багато людей не розуміє різниці. Ну ще наприклад був тиждень на майдані... Так все, але чекаю того моменту коли терпіння народу прийде кінець і тоді я буду серед тих хто буде з палкою :).
Роман до Exaboto Показати IP 13 Липня 2011 15:32
От з цим згідний:) Я теж неодноразово пояснював, що я не росіянин. Одного разу, в Англії, то вже так дістали, що я назвав одного ірландцем (а для них це жах), він аж закипів, ось так вбив йому в голову. що я не росіянин, що ми різні народи:)
Юля Показати IP 14 Липня 2011 10:28
Проблема в тому шо ви пояснювали, а ми показали! =)
Exaboto до Юля Показати IP 14 Липня 2011 15:05
ах вот в чому проблема :))).
Плюха Показати IP 15 Липня 2011 16:41
Тут був я)