USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.70 9.90
Світ вражає: ​Чому 23 лютого не варто святкувати «день захисника вітчизни»
На каналі YouTube у розповіді любителя історії йдеться про історію святкування дня захисника вітчизни з часів СРСР.

Зокрема, можна почути про те, що свято це стосується Робітничо-селянської червоної армії, яка була створена 1918-го року.
Святкувати ж цей день почали 1919-го. Водночас ця армія фактично почала своє функціонування із загарбницької війни проти України. "Це є армія загарбницька", -- констатує автор каналу.

Нагадаємо, Указом Президента України Леоніда Кучми №202 від 23 лютого 1999 року "день захисника вітчизни святкувався щорічно 23 лютого.

Президент України Петро Порошенко закликав українців святкувати День захисника України (а не "вітчизни") 14 жовтня. Про це йдеться в Указі Президента України Петра Порошенка № 806/2014.

Як відомо, 14 жовтня християни відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці.

З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. Традиційно вважається, що на Покрову у 1942 році було утворено Українську повстанську армію.
Коментарів: 8
Вова Показати IP 23 Лютого 2015 14:47
Варто,не варто ! Бардак прекратите!
Анонім Показати IP 23 Лютого 2015 16:34
А чому Кучма тепер такий білий і пушистий,а ,,заставляв,, всіх святкувати свято ,,загарбників,,.Ще й указом затвердив.Розберіться між собою наверху і не насміхайтеся з людей.
Моль Показати IP 24 Лютого 2015 18:12
А мене курс бакса більше хвилює і чому ніхто не несе покарання за штучне зубожіння людей.
Волинянин Показати IP 25 Лютого 2015 08:32
А це нічого, що велика частина громадян України не сприймає свято - День народження УПА 14 жовтня? Може головою потрібно було думати, коли визначати дату нового свята, а не одним місцем ? Але у нас зараз у владі ті, хто тільки й думає : щоб зробити такого, щоб Україні ніколи не було спокою!
Олександр до Волинянин Показати IP 23 Лютого 2019 14:54
А це нічого, що 90% тих хто вітає зі святом 23 лютого навіть в армії не служили? Вони ні до одного зі свят не мають жодного відношення!
макс Показати IP 25 Лютого 2015 10:42
Не потрібно навязувати народу свій світогляд і свої погляди. Хочуть люди, які служили в цій армії і охороняли країну святкувати - нехай святкують. Не бються ж вони і не крадуть, зрештою. Це їх свято і ми повинні поважати їх. З таким успіхом можна заборонити масу свят і оголосити тих, хто їх святкує сепарами, ворогами і т.д. Не настроюйте народ проти влади, їй і так не довго залишилося хороводити і топтати його ногами.
максу Показати IP 25 Лютого 2015 22:37
Так! Не потрібно! Ми так довго засвоювали цей світогляд. А тепер, що! Знов учитись. Голова болить. Якщо люміній є люміній, то значить люміній. Всьо!!!
гiсть Показати IP 26 Лютого 2015 23:22
Хто вважаэ 23 лютого своiм святом-хай святкуэ,а у нас буде свято,коли всi мирнi люди будуть жити у мирi i злагодi.Коли дiтки будуть народжуватись i ми всi будемо радiти,що батьки здоровi i мирне життя .