USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.85 40.20
  • PLN 9.86 10.10

Нардепи пропонують дозволити призивати пенсіонерів

2 Жовтня 2023 15:01
Парламентарі хочуть дозволити призивати осіб старшого віку. Зараз в Україні мобілізують осіб віком від 18 до 60 років, але у Верховній Раді планують розширити вікові обмеження.

Зокрема нардепи зареєстрували законопроєкт, у разі прийняття якого з’явиться можливість мобілізувати чоловіків від 60 років, пише Gazeta.ua.

«Військовий вік для простих солдатів хочуть підвищити до 65, а для вищого військового керівництва – з 65 до 70 років», – йдеться у повідомленні.

В пояснювальній записці сказано, що на початку повномасштабного вторгнення велика кількість військовослужбовців, які були мотивованими та придатними за станом здоров’я, мали достатню фізичну підготовку та військовий вишкіл, мобілізувалися у віці, близькому до граничного. При цьому деякі з них вже досягли граничного віку.

Автори проєкту підкреслили, що чимало таких громадян мають бажання мобілізуватися, а деякі з них навіть зверталися до суду з вимогою надати їм право на проходження військової служби.

Парламентарі називають неспроможність осіб, старших за 60 років, служити, незважаючи на бажання та мотивацію, ейджизмом, тобто дискримінацією за віковою ознакою.

Нардепи пропонують чоловіків старших за 60 років призивати лише за таких умов:

– висока професійна підготовка, досвід практичної роботи на посаді;

– визнання ВЛК як придатних за станом здоров’я для проходження військової служби;

– бажання служити у лавах ЗСУ.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 23
це пісець Показати IP 2 Жовтня 2023 15:31
А самі не хочуть признатися?
Юрій Миколайович Показати IP 2 Жовтня 2023 16:05
Депутатів і офіс включно з зеленим на передову ,війна тоді закінчиться дуже бістро.
Правда Показати IP 2 Жовтня 2023 16:11
Бенн Воллес(ексміністр оборони Британії)навпаки призиває мобілізовувати молодих,бо це вже інша війна і вимоги високі,а ці і далі чудять.Чоловіки 60+в Україні придатні за станом здоровя...
Кривда до Правда Показати IP 2 Жовтня 2023 17:43
Та хай йдуть,їм вже нема шо втрачати.Молодим ще жити і жити.ці при совєтах добре навчилися,обороні в тому числі!то хай ідуть,нема шо кататися по місту і нєрви тріпати молодьожі.хоч якийсь толк буде з них і так держава кормить
вовк до Кривда Показати IP 2 Жовтня 2023 20:15
осел
Представник ТЦКСП до Правда Показати IP 2 Жовтня 2023 21:01
Читаю Ваші коментарі й чітко відчуваю Вашу військово-облікову спеціальність 021000
Олена Показати IP 2 Жовтня 2023 16:43
А свої сраки і дітей срак,не хочуть призвати?
108 Показати IP 2 Жовтня 2023 20:24
Хтось може знає. Це вже дно, чи ще ні?
До 108 до 108 Показати IP 3 Жовтня 2023 07:29
це народні депутати, це обрані народом
2023 до До 108 Показати IP 3 Жовтня 2023 12:39
Сьогодні - день тварин!
Мамонт до 108 Показати IP 3 Жовтня 2023 07:51
Ще ні, ще знизу гримати будуть. Чекайте і все буде.
Анонім до 108 Показати IP 3 Жовтня 2023 14:21
ще ні далі буде
Бернард Барух Показати IP 3 Жовтня 2023 07:46
Ну коли вже до гоїв дійде, що геноцид йде що тут, що там...
Правда Показати IP 3 Жовтня 2023 08:10
Відчувати ви можете щось в ду..а 60+ можуть служити,але добровільно і ніякої ВОС вже не мають.
Максим Показати IP 3 Жовтня 2023 08:38
Юріка і весь 95 квартал на передову, щоб відробили свої ордени " За мужність", які їм видали, тоді буде справедливість.
"Затравлю і я пиздун Показати IP 3 Жовтня 2023 13:11
Шановні відвідувачі сайту запам'ятайте верховна рада це є зріз нашого Українського народу (політичного суспільства) поки ми будемо такими як є, у верховній раді України буде сидіти наше віддзеркалення!
До Затравлю і я пизд Показати IP 3 Жовтня 2023 17:39
Саме так. Усе це кодло привели високопорядні українські виборці. Бачили очі що купували? Мабуть що ні. То хоч наступного разу не облажайтесь і вчиться брати відповідальність на себе, а не звинувачувати купу, яку самі і поклали
Мойша до До Затравлю і я пизд Показати IP 3 Жовтня 2023 20:16
Наступного разу... Та ви шановний невиправний оптиміст. Це не гра. І наступного разу може і не бути.
Анонім Показати IP 3 Жовтня 2023 18:21
Було б достатньо переглянути ' інвалідності' і 'хвороби' пенсіонерів, колишніх поліцейських, особливо начальників різних рівнів, пенсіонерів - прокурорів, пенсіонерів -суддів, пенсіонерів СБУ. Усі вони отримують завищені пенсії, судді то взагалі отримають захмарні пенсії, йдуть на пенсію рано. Крім того, багато хто з них поробили собі вже давно липові інвалідності для отримання більших виплат від держави. Чому їх не перевірять знову якісь незалежні медкомісії ? Якщо пересічну людину, то беруть з купою різних боляк в армію. А цих 'илітних ' пенсів ніхто не чіпає, бо вони заховалися від мобілізації за 'болячками' і 'інвалідностями', купленими за хабарі. Як гнилі понти ганяти,займатися браконьєрством і попойками, то вони здорові, а як воювати, то всі 'інваліди' як один, з великою пенсію і далеко ще не пенсійним віком.
Аноніму до Анонім Показати IP 3 Жовтня 2023 20:28
Це запитання до кого? Ви думаєте, що компетентні органи чи малокомпетентні депутати читають все, що пишуть про їхню роботу? Зверху про депутатів все правильно написали. Можна додати про некомпетентність та безмежне жлобство. Жлоби дбають про своє неміряне збагачення, а некомпетентні про те, щоб їх не вигнали з роботи
Андерсон Показати IP 4 Жовтня 2023 09:11
Все правильно, нехай йдуть пенсіонери. Вони сидять на шиї держави й так, толку з них ноль, тільки всякі субсидії плати. Вперед пенсіонкри, то ви нам таку державу побудували, то й ідіть та захищайте!
Браво до Андерсон Показати IP 4 Жовтня 2023 11:28
Андерсон. Солідаризуюсь. Ось тільки одне стримує. Які з них вояки. Це здебільшого розумовий та фізично немічний тягар, який може привести до поразки але не до перемозі. Для експерименту. Наповніть якийсь штаб відставними полковниками та генералами. Освіта совкова, ментальність совкова. Та вони половину свого підрозділу за день знищать. Тільки на інженерні роботи