USD 39.80 40.10
  • USD 39.80 40.10
  • EUR 39.85 40.20
  • PLN 9.85 10.10

«Волиньвугілля» готують до приватизації у терміновому порядку

8 Січня 2013 15:09
Міністерство енергетики та вугільної промисловості визначило 13 вугільних підприємств, керівники яких повинні не пізніше 3 березня 2013 року провести передприватизаційну підготовку ввірених їм об`єктів державної власності, що підлягають приватизації. Серед них – «Волиньвугілля».

Про це сказано в наказі №1004, опублікованому на сайті міністерства, - інформує УНІАН.

Так, згідно з наказом, до числа таких підприємств входять «Волиньвугілля», «Донецька енергетична компанія», «Макіїввугілля», «Красноармійськвугілля», «Артемвугілля», «Львіввугілля», «Орджонікідзевугілля», «Шахтарськантрацит», «Торезантрацит», «Сніжнеантрацит», «Луганськвугілля», «Первомайськвугілля», «Донбасантрацит».

Керівники зазначених підприємств повинні тепер не пізніше 3 числа кожного місяця інформувати про хід виконання наказу Департамент майнових відносин і управління корпоративними правами Міненерговугілля. Міністерський контроль за виконанням наказу наказано здійснювати заступнику міністра Сергію Чеху.
Як повідомляв УНІАН, у квітні 2012 року Верховна Рада прийняла Закон «Про особливості приватизації вуглевидобувних підприємств». До об`єктів приватизації відносяться вуглевидобувні підприємства як єдині майнові комплекси; шахти (шахтоуправління) як єдині майнові комплекси; розрізи як єдині майнові комплекси; акції, що належать державі в статутних капіталах акціонерних товариств, утворених в процесі приватизації або корпоратизації державних вуглевидобувних підприємств. Закон передбачає, що особливими умовами приватизації вуглевидобувних підприємств є продаж усіх акцій, що належать державі (без збереження в державній власності пакетів акцій) у статутних капіталах акціонерних товариств, створених у процесі приватизації або корпоратизації державних вуглевидобувних підприємств.
Крім того, особливістю є встановлення термінів до трьох років із дня завершення приватизації мораторію на застосування процедури примусової реалізації майна об`єктів приватизації шляхом зупинки виконавчого провадження і мораторію на порушення справ про банкрутство вуглевидобувних підприємств, які поширюються лише на борги, що утворилися на момент завершення приватизації.

Мораторій не застосовується до рішень про виплату зарплати, вихідної допомоги, інших виплат (компенсацій), що належать працівнику у зв`язку з трудовими відносинами, відшкодування матеріальних (майнових) збитків, нанесених каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю, стягнення аліментів і рішень про стягнення заборгованості зі сплати внесків до фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування й заборгованості зі сплаті єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України, а також до рішень про стягнення заборгованості за електричну енергію та послуги з її передачі та розподілу; переоформлення на покупця (інвестора) об`єкту приватизації діючих спеціальних дозволів на видобуток корисних копалин без проведення аукціону. Президент України Віктор Янукович підписав закон на початку травня 2012 року.

Нагадаємо також, що в грудні 2012 року Мінфін вийшов із заявою, згідно з якою виконання програми економічних реформ на 2010-2014 роки в частині приватизації та передачі в концесію державних вуглевидобувних підприємств і шахт, сума держпідтримки вугільної галузі в 2013 році скоротиться на 4,7 млрд грн – із 14,6 до 9,9 млрд грн, зокрема витрати із собівартості готової вугільної продукції скоротяться на 2,1 млрд грн – із 9,9 до 7,8 млрд грн. Приватизація державних вугільних підприємств дозволить у 2013 році скоротити витрати державного бюджету у вигляді дотацій вугільному сектору на 4,7 млрд грн.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 9
soldier of fortune Показати IP 8 Січня 2013 16:24
А ось і новорчно-різдв*яний дерибан!!! Не соромтеся, дерибаньте...
Чеширский Кот Показати IP 9 Січня 2013 10:35
А оно кому-то надо?
soldier of fortune Показати IP 9 Січня 2013 11:16
А котам ніколи нічого "не надо". Це - стратегічна галузь, безпека, а якщо хочете. Вплиньте на ринок нафтопродуктів в Україні - не вийде, а чому, бо російські гроші у нпз, заправках, і т. і. Тепер і палити виробникам буде дорого вугіллям. ТЕЦ опалюватимуть дровами... А Колісник - приватизує Волиньліс - і тоді - усе Ок.
Чеширский Кот до soldier of fortune Показати IP 9 Січня 2013 12:37
ТЕЦ - дровами? Жесть. Теплотворная способность дерева в два-три раза ниже угля (в зависимости от марки и вида). На сколько лет хватит лесов, чтобы обеспечить потребности ТЕЦ? Сколько будет стоить такая тепловая энергия? Может есть какие-то аналоги, в смысле ТЕЦ на дровах? Поделитесь. На отходах, гранулах, шроте итд, представляю, но на дровах? Котам, конечно же все пофиг. Я имел ввиду, что кому нужны старые истощенные шахты с вышедшим из строя оборудованием.
Знаючий Показати IP 9 Січня 2013 11:23
Так, воно (Волиньвугілля і Лвіввугілля) потрібне тим, хто приватизував Добротвірську та Бурштинську ТЕЦ.
Чеширский Кот до Знаючий Показати IP 9 Січня 2013 12:52
Недавно Климчук плакался, что волынский уголь никому не нужен, не хотят брать на Добротвор. Может ситуация поменялась, все ведь зависит от стоимости. Хотя это не всегда главенствующий фактор.
soldier of fortune Показати IP 9 Січня 2013 15:03
Хлопці, зрозуміло одне, - раз запалюються зірки - значить це комусь треба. Треба забрати за 1 млн. грн. нововолинські шахти - заберуть, і проведуть тендер за участі міжгалактичних інвесторів, а переможе - правильно приватизатор аналогічних об*єктів в Україні. А умови приватизації вугледобувних активів відображають не стільки інтереси державні, скільки наближених до влади інвесторів.
Чеширский Кот до soldier of fortune Показати IP 9 Січня 2013 15:47
Не спорю, просто интересно - "а кому"?
Знаючий Показати IP 10 Січня 2013 21:21
Клімчук плакався, бо ТЕЦ, так як і збагачувальну фабрику (десь під Червоноградом) теж купили. Як наслідок волинське вугілля ніхто не збагачував і транзитом відправляв споживачам (тобто виживав з ринку та обанкручував державні підроємства)

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus