USD 39.85 40.24
  • USD 39.85 40.24
  • EUR 40.00 40.20
  • PLN 9.95 10.20

18 червня: свята, події, факти. День батька та День дільничого

18 Червня 2023 00:00
18 червня в Україні і світі святкують Міжнародний день батька (та День батька в Україні). У світі щорічно третьої неділі червня святкують особливий день, коли можна показати свою шану та любов батькові.

Також 18 червня Міжнародний день пікніка. Веселе свято припадає на середину червня, коли погода так і кличе піти на природу і насолодитися літніми днями.

А ще 18 червня святкують Міжнародний день суші. Хоча це і неофіційне, але дуже цікаве свято, яке було започатковане 2009 року за ініціативи Кріс де Мей.

18 червня День народження дитячого візочка. Саме цього дня 1889 року американець Річардс отримав патент на дитячого візочка. Проте згідно з історією, він існував ще 1730 року і був виготовлений в родині герцога Девонширського. Тоді візочок мав вигляд карети, яка запрягалася поні.

Також 18 червня Всесвітній день гармонії. Головна його мета полягає в приверненні уваги до важливої ролі стану узгодженності зовнішнього та внутрішнього світу, порядку, цілісності особистості, залучення до вдосконалення.

В Україні 18 червня святкують День дільничного офіцера поліції. Професійне свято було започатковане 2004 року.

18 червня День гордості та гідності аутиста. Подія була започаткована 2005 року організацією Aspies For Freedom. Через аутистичні розлади мозку у людей виникають проблеми з соціалізацією, сприйняттям та поведінкою в цілому. Проте аутисти, як було доведено, більш уважні до деталей, вміють жити яскравим життям. Головна мета цього дня полягає в об'єднанні людей з аутистичними захворюваннями.

Також 18 червня День любителів риболовлі. Це досить популярне хобі, яке найбільше розповсюджене серед чоловіків. Часто суть любительского рибальства не в улові, а в самій атмосфері.

А ще 18 червня Міжнародний день паніки. Неофіційна, але дуже важлива з точки зору психології подія. Панічний стан може викликати чимало труднощів і проблем, але якщо постійно уникати його, то це провокує сильний стрес. Головна мета цього дня полягає в приверненні уваги людства до поняття паніки.

18 червня святкують День стійкої гастрономії. Свято молоде, але досить важливе. Започаткувала його Організація Об'єднаних Націй 21 грудня 2016 року. Його мета — привернути увагу людей до важливості стійкої гастрономії для розквіту сільського господарства і виробництва.

У Латвії святкують День сиру, у США – День рибалки, День вишневого пирога, День сироварів, День марнотратства, у Молдові – День історика, в Україні – День дільничного офіцера поліції, в Азербайджані – День прав людини, в Єгипті – День евакуації, на Сейшельських островах – День Конституції, у Туркменістані – День працівників органів юстиції.

Православна церква 18 червня вшановує пам’ять священномученика Дорофія Тирського, єпископа.

Іменини у Василини, Ігоря, Марка, Анастасії, Костянтина, Леоніда, Феодора, Нікандра, Аполлона, Віктора, Павла, Кіндрата і Галини.

Народилися:

Цього дня народилися український учений, творець української школи оториноларингологів Олександр Пучківський, український філософ, історик культури, громадський діяч на еміграції Іван Мірчук, американець, який здійснив парашутний стрибок у віці 97 років, Джордж Слейєр, український письменник Сергій Плачинда, англійський рок-музикант і композитор Джеймс Пол Маккартні, польський політик, прем’єр-міністр Польщі в 2006-2007 роках Ярослав Качинський, польський політик, президент республіки Польща у 2005-2010 роках Лех Качинський, українська фехтувальниця, шабліста, олімпійська чемпіонка Ольга Жовнір.

Події

860 – руський флот князів Аскольда і Діра напав на Константинополь.

1583
– перше страхування життя. У Лондоні Ричард Мартін застрахував життя Вільяма Гібсона на суму 383 фунти.

1637
– запорожці разом із донцями здобули османську фортецю Азов.

1651
– під час визвольної війни 1648–1654 р.р. розпочалася битва під Берестечком.

1668
– на Сербинському Полі відбулася Рада Війська Запорозького, на якій козацькі полки правителя підмосковської України Івана Брюховецького визнали Петра Дорошенка своїм Гетьманом і разом з усім Військом Запорозьким затвердили його на гетьманстві.

1709
– зруйновано Чортомлицьку Січ.

1754
– закладено фортецю святої Єлисавети, пізніше – Єлисаветград, Кіровоград, тепер – Кропивницький.

1782
– у Швейцарії зафіксований останній відомий випадок страти за чаклунство (страчена Ганна Гельді).

1815
Наполеон програв битву при Ватерлоо.

1817
– у Лондоні відкритий міст Ватерлоо.

1837
– Іспанська республіка прийняла нову Конституцію.

1881
– Ввдновлення «Союзу трьох імператорів». Імператори Німеччини, Австро-Угорщини і Росії підписали таємну угоду, за якою члени союзу зобов’язали не надавати підтримки жодній державі при нападі на одного з членів союзу.

1889
– американець Річардсон запатентував дитячий візочок.

1917
– попри заборону військового міністра Росії Олександра Керенського, у Києві розпочав роботу 2-й Всеукраїнський Військовий з’їзд, у роботі якого взяло участь близько 2500 делегатів з усіх фронтів, флотів і флотилій, а також запасних частин. З’їзд ухвалив важливі постанови про детальний план українізації війська. Головою Українського Генерального Військового Комітету переобрано Симона Петлюру.

1934 – заарештовано Романа Шухевича у зв’язку з вбивством міністра польського уряду Перацького (відплата за так звану пацифікацію).

1939
– у Каневі на могилі Тараса Шевченка відкрито йому пам’ятник.

1940
– після капітуляції французької армії генерал Шарль де Голль заявив в етері Бі-Бі-Сі, що «програна лише битва, але не війна», і він з частиною армії евакуюється у Велику Британію. Це стало сигналом для початку у Франції Руху Опору.

1946
– проголошення Італії республікою.

1946
– Міністерство внутрішніх справ СРСР розробило докладний план максимального розгрому оунівського підпілля та його збройних формувань.

1976
– проголошено незалежність Сейшельських Островів.

1991
– Верховна Рада УРСР видала постанову про святкування Дня незалежності України 24 серпня.

1996
– Україну прийняли до складу Конференції з роззброєння.

2000
– Львівська міська рада наклала заборону на трансляцію в громадських місцях російськомовних пісень.

2009
– запущений Lunar Reconnaissance Orbiter, космічний апарат НАСА з дослідження Місяця.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus