USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.75 40.00
  • PLN 9.80 9.95

Качан кукурудзи – пів сотні, піца – пів тисячі: відпочивальники обурюються високими цінами на Світязі

12 Серпня 2023 10:00
Щовихідних у напрямку від Любомля до Шацька чималі затори із машин. Воно й не дивно, адже пляжний сезон на Волині у розпалі. Водіям, яким не пощастило, доводиться долати відстань у три десятки кілометрів від Любомля до Шацька кілька годин. Однак такі незручності не лякають, адже попереду – такий бажаний відпочинок. Від світязької води зі сріблом, чистого повітря, поліської природи люди у захваті. А от цінами та сервісом задоволені аж ніяк не всі.

«Ми приїхали з півдня, – каже Ірина, керівниця туристичної агенції. – Перед тим кілька днів подорожували Волинню, нам все сподобалось. Завчасно домовилися з відомим місцевим гідом про екскурсію і узгодили ціну. Коли вже були в дорозі, він заявив, що його послуги коштують не 600, а 1000 гривень. Спробували у Шацьку домовитись про комплексний обід для туристів, нам сказали, що це коштує 350 гривень. Чому так, адже у Луцьку, Рівному та Дубні нас годували за вдвічі меншу суму? Тут що, м’ясо настільки дорожче?»

Журналістка Тетяна з Києва приїхала на відпочинок з трьома дітьми. Розповідає, що шукала житло через соцмережі. Їй пощастило, адже зупинилась у хороших людей за 500 гривень на добу. Перебрала, розповідає, багато варіантів.

Читати ще: «Не очікували такої кількості людей»: туристичний сезон на Світязі – у самому розпалі

«Спочатку знайшла житло з прийнятною ціною за 800 гривень, – каже пані Тетяна. – Вже почала збирати речі, коли його власниця перетелефонувала і сказала, що хоче з нас на 400 гривень більше! Звісно, я відмовилась. Виручили знайомі – дали номер господині, у якої вони зупинялися кілька років тому. З погодою нам не поталанило: два дні йшов дощ. Аби не сидіти в кімнаті, вирішили з’їсти піцу в місцевому кафе. Коли нам принесли рахунок, не повірила очам. Виявляється, ми проїли 460 гривень!»
З Оленою та Світланою з Запоріжжя ми зустрілись на пляжі. Дівчата розповіли, що приїхали на тиждень. Спеціально взяли відпустку.

«Ми раніше тут ніколи не були, бо їздили відпочивати неподалік у Кирилівку, – розповідають туристки. – Тепер море у нас вкрали рашисти. Нам до вподоби Світязь, а головне – тут не чути сирен і звуків вибухів. Місцеві пончики нам припали до смаку. І 35 гривень таки є за що заплатити: вони великі, начинки достатньо. А головне – у кожен смаколик вкладено стільки праці! Самі господині, тому добре це знаємо. А от 50 гривень за варений качан кукурудзи – то занадто! Продавці що, у Нідерланди їздили по насіння? Так само і 1000 гривень за кілограм копченого вугра – задорого».
Зустріли ми тут і молоду пару з Луцька. Вони були без настрою, збиралися додому, бо не порозумілися з господарем.

«Ми з чоловіком винайняли у селі Світязь будинок, – розповідає молода жінка, яка назвалася Вікторією. – Заплатили за дві ночі 1800 гривень. Господар приходив по кілька разів на день нас контролювати. Коли побачив знайомих, яких ми зустріли на пляжі і запросили у номер випити по келиху пива, наробив крику. Пропонували доплатити – отримали відмову. Повірте, ми не робили нічого забороненого. Це така світязька «гостинність» за наші гроші?»
А туристи з Кривого Рогу, з якими ми познайомилися на залізничному вокзалі Ковеля, стверджують, що їх все влаштовує.

«На кожному курорті є свої плюси і мінуси, – переконує Олена, керівниця групи. – Ми не один рік подорожуємо і це добре знаємо. Нам особисто Шацькі озера сподобались. Особливо запам’ятався сплав на байдарках. Це було просто неймовірно! Війна навчила нас цінувати те, що маємо. Обов’язково приїдемо сюди ще!»

Людмила ПРИЙМАЧУК
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 33
Лучанин Показати IP 12 Серпня 2023 10:23
Все, що написано - напівправдв. Видно, автор матеріалу рідко буває на Світязі і зрвсім не орієгтується в обстановці. Копченого вугра по 1000 гривень не було навіть 10 років тому. Дивуватися цінами все одно, що грати в рулетку. Вартість ліжкомісця на Світязі коливається від ста гривень за добу. Є апартеменнти і по дві тисячі гривень за добу. З доступним харчування справді проблеми. Єдина на турбазі бюджетна харчевня давно розвалюється на очах, зате ті, хто мав би пожбати про її використання, всі сили спрямовують на розвиток власного бізнесу.
Алаверди Показати IP 12 Серпня 2023 10:50
Для усіх приїжджих з Шацька і Світязя до Луцька - проїзд у тролейбусі 100 грн., а навчання у навчальних закладах - тільки по контракту !
До Алаверди до Алаверди Показати IP 12 Серпня 2023 14:51
Так, стоять контролер і перевіряють прописку. А додаток CityCard поставити ніхто не навчив, В Університетах також чогось також прописку перевіряють, і навіть з високими балами до 140, пропонують контракт. А серйозно є люди а є людська. Світязьські бізнесмени давно перегнули межу з цінами.
Лучанка Показати IP 12 Серпня 2023 11:13
Корчамаки полішуцькі з комарами. Не розумію за що там платити такі гроші.?
Nord Показати IP 12 Серпня 2023 11:24
У них два роки не було ,тур сезону Дайте баригам відірватись врешті, Все правда , так само як і "науковий вилов риби" де стоять кілометрами ятеря , і сітки , В заповіднику
Валерій Показати IP 12 Серпня 2023 11:46
Зажерлися поліщуки.......Навіть дуже
Водолаз 16,9 см Показати IP 12 Серпня 2023 11:56
А,,,,,,,де саме "піца" по 500 грн. в нічному клубі ?
Аут Показати IP 12 Серпня 2023 12:14
Поьішва зажерлась. Але так завжди не буде, буде і наше море в . Затоці, і вільнии виїзд за кордон, так що скоро смоктати будете свої вугрі, і не тільки свої, і не тільки вугрі.
Поліщук до Аут Показати IP 12 Серпня 2023 13:16
Слухай, те на поліщуків ни гоне к*рва. В шацькому районі поліщукє ни живуть.
скептик до Поліщук Показати IP 12 Серпня 2023 19:51
вчи географію, турку : https://uk.wikipedia.org/wiki/Полісся#/media/Файл:Ukraine-Polissya.png
Анонім Показати IP 12 Серпня 2023 12:21
Копчений вугор по 1500 , пончики по 40
Катя Показати IP 12 Серпня 2023 12:28
А господар, який не дозволив вести "гостей" - абсолютно правий. Хочете посидіти з друзями - кафешок більше, ніж досить. Колись мали таких сусідів на відпочинку, це був жах, всю ніч гульбанили, на території насвинячили. Більше туди не їздимо і господарю так і пояснили - був анонсований сімейний відпочинок, а не філіал забігайлівки
скептик Показати IP 12 Серпня 2023 12:43
як кажуть в одному анекдоті : іди поторгуйся по ринку. у кожного є вибір. може поїхати в інше місце, або ж не їсти тих клятих вугрів. я один раз спробував і більше немає бажання жувати ту гуму. краще карасиків в сметані
Kolyan Показати IP 12 Серпня 2023 13:49
Не подобається, не їдьте :)
Оля до Kolyan Показати IP 12 Серпня 2023 14:20
Полішук - це діагноз.Жадніших,завідливих та гнилих людей я не бачила.Далеко орків не втікли.Не їдьте до цієї полішви,хай жруть самі.
123 до Оля Показати IP 13 Серпня 2023 11:31
Ти нацистка і нічим не відрізняєшся від тих самих фашистів або рашистів. Погань!!!
Саша Показати IP 12 Серпня 2023 14:48
В кінці села Світязь є кафе, піца 170 грн., Вугор завжди був дорогий!!! Житло платили 150 з людини, все супер!!! Звичайно є житло дорожче, але знайти можна в різному ціновому діапазоні. Колись з палатками їздили, так відпочивали!!!Ууу...))))
Красіва полішка Показати IP 12 Серпня 2023 14:53
Ну чого ви так кажете, шо ціни високі ? Ви тільки погляньте який наш Шацький голова худенький, як той некондиційний копчений вугрик ! Нам тре бюджет наповнювати !
Голда паркац до Красіва полішка Показати IP 13 Серпня 2023 15:02
Ждіть податкову, будемо наповнювати разом. УАХАХАХАХАХА!!!
Я Показати IP 12 Серпня 2023 15:46
Ну ви серйозно? Де ви бачили такі ціни на піцу? Піца в Світязі коштує в середньому 200 грн. А якщо наїли на 500, ну чого тоді жалітися? І взагалі, з чого ви взяли, що на курорті, куди ви їдете трати гроші, ціни мають бути як і в місці? Забувається напевно, що сезон 2 місяці, і це весь заробіток на рік для місцевого населення. Кожен відпочиває, як йому дозволяють фінанси, дехто з собою бере їжу і нормально, інші в палаточному містечку живуть, і теж нормально. Чого люди завжди незадоволені? Хочуть сервіс і безкоштовно.
Я до Я Показати IP 12 Серпня 2023 16:21
Ні голова Шацька, ні самі підприємці, ні пончикопекарі нічого не кажуть чи всі вони зареєстровані і скільки податків заплатили в бюджет ! А скільки тих, так званих, баз самовільно набудованих, самовільно переобладнаних, скільки тих ліжкомість на обліку у селищній раді !? Мовчить голова, немов в рот води з гліцерином із елементами срібла з озера набрав ! Всі вони безплатно використовують державні природні ресурси і ні копійки в бюджет не хочуть платити ! Догосподарювалися, шо Гряду довели до банкруства ! Продемонстуйте свій IQ ! Чи може чекаєте на ШІ ?
Він Показати IP 12 Серпня 2023 16:38
Цікаво, де це є сплав на байдарках на Світязі?
Янеробот Показати IP 12 Серпня 2023 17:47
Везіть піцу і качани з собою і не бухтіть. Триндєц, і це в розпал війни... Дехто по 10 років не був ні на морі, ні на Світязі - і не вмер.
дпс_ПОДАТКОВА_ до Янеробот Показати IP 13 Серпня 2023 15:04
Веземо полішва вам і піцу і качани. Не бухтимо, бо будемо всі бюджет наповнювати.
Янеробот Показати IP 12 Серпня 2023 17:51
кому война кому мать родна.... люди не наглійте... хочете відпочити - тихенько відпочиньте і не розказуйте, як вас обдирають світязькі бариги... на морях і в горах те саме завжди було, є і буде.
Каліманди Показати IP 12 Серпня 2023 19:07
Та сцяв я на той Світязь,що ,більше локацій нема,нажарив собі шашлик,пішов сів біля гозера чи річки і собі святкуєш,а ви корміть їх і далі тих бізнесменів.
Володимир Показати IP 12 Серпня 2023 19:31
Перестанете їздити в ці місця і ціна впаде. А так платіть далі. І вони далі будуть гнати ціни. А сервісу як не було так і далі не буде.
Вася Показати IP 12 Серпня 2023 22:57
Хтось когось силує купляти дороге хрючево?
Рент Показати IP 12 Серпня 2023 23:38
А не здається нікому що нєхуй жерти та бухати, а час до окопів та кацапів єбашить? Ви, гниди????
Аааааа до Рент Показати IP 13 Серпня 2023 15:05
Ти то з окопа???
Дикий до Аааааа Показати IP 13 Серпня 2023 17:11
Ні, він теж гнида. Тільки з гонором.
Пупкін Показати IP 13 Серпня 2023 10:28
А коли вода на озері впала, то нікому було дати по пару гривень,що б поставити нову заслонку, то всі ходили руки заламували,і кричали спасайте Світязь
АаааааЦЬ до Пупкін Показати IP 13 Серпня 2023 15:05
А пончикопеки взяли і тістом замурували заслонку. От молодчинки, от красавчики!!!