USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.75 40.05
  • PLN 9.76 9.92

У Києві викрили агентурну мережу ФСБ, яка діяла під прикриттям УПЦ МП

12 Березня 2024 16:45
Служба безпеки України нейтралізувала у Києві злочинну організацію, яка проводила інформаційні диверсії на замовлення ФСБ. Зловмисники масово продукували та розганяли прокремлівські наративи й провокативні повідомлення, які мали дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію та розпалювати релігійну ненависть в Україні.

Про це інформують в СБУ.

У результаті комплексних заходів СБУ викрила понад 15 учасників угруповання, чотирьох ключових фігурантів уже затримано. Серед них – один з очільників столичного храму УПЦ (МП), який входив до агентурного апарату російської спецслужби.

Наразі це одна із найбільших мереж ФСБ, яка діяла в Україні з початку повномасштабного вторгнення. Вона мала чітку ієрархію та розподіл функцій, а також – постійний зв’язок із найбільшими ЗМІ РФ, які одразу підхоплювали «потрібний» контент.
Читати ще: Закликав вірян до релігійної ненависті: СБУ викрила ще одного митрополита УПЦ МП

За даними слідства, координатором мережі в Україні був клірик, якого затримала СБУ. Він відповідав за поширення матеріалів, у яких підбурювали до міжконфесійної ворожнечі та виправдовували агресивну війну проти України.
Для цього фігурант особисто інструктував виконавців – інших учасників злочинної організації, які діяли під виглядом політекспертів і готували провокативні дописи та відеосюжети.
Підготовлений контент розповсюджували через десятки підконтрольних каналів у Telegram та YouTube, а також на сторінках у Facebook та офіційних сайтах різних єпархій УПЦ (МП).
Читати ще: До чого закликає митрополит Луцький і Волинський Михаїл, коли Москва благословляє вбивати, а Рим – здаватися

Одразу після оприлюднення замовних матеріалів їх миттєво підхоплювали центральні телеканали та інтернет-видання РФ для поширення фейків про Україну.

Здійснюючи інформатаки, ворог сподівався не лише розхитати суспільно-політичну ситуацію в Україні, але й дискредитувати нашу державу на міжнародній арені, особливо перед західними партнерами.
Під час обшуків за місцями перебування фігурантів у Києві виявлено мобільні телефони та комп’ютерну техніку, які використовували у злочинних діях на користь країни-агресора.

Читати ще: Людей розбороняє поліція: у громаді на Волині – конфлікт між вірянами УПЦ та ПЦУ

На підставі зібраних доказів чотирьом затриманим та ще десятьом учасникам злочинної організації повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України: ⁠ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану); ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність); ⁠ч. 4 ст. 28, ч. 1, ч. 2 ст. 255 (створення та участь у злочинній організації); ⁠ч. 3 ст. 161 (розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, вчинене організованою групою); ⁠чч. 1, 2 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України).
Наразі розглядають питання щодо обрання їм запобіжного заходу ‒ тримання під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Зловмисникам загрожує довічне позбавлення волі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 5
дідо Показати IP 12 Березня 2024 17:20
у Луцьку біля ТамТама величезний центр РПЦ ФСБ...всі сліпі ?
Анонім до дідо Показати IP 12 Березня 2024 18:36
Спаси вас Господи
Анонім до дідо Показати IP 13 Березня 2024 07:03
Бабло завжди перемагає зло
До ВН Показати IP 12 Березня 2024 18:19
Скiль ви будете брехати.
Всезнайко Показати IP 12 Березня 2024 23:36
Знову шито білими нитками.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus