USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

У луцькому парку пропонують садити бамбук

5 Лютого 2016 18:24
Вирощувати цікаві та екзотичні рослини пропонують у Центральному парку Луцька, вивчивши досвід інших країн.

Про це йшлося під час засідання робочої групи з розробки концепцій розвитку Центрального парку культури та відпочинку імені Лесі Українки та парку імені 900-річчя Луцька 5 лютого. Обговорювали питання екологічного аспекту функціонування Центрального парку міста.

Аспірантка Інституту екології Карпат НАН Юлія Козак зауважила, що єдиним виходом для підвищення різноманітності видів дерев у парку є підвищення рівня ґрунту.

Так, наразі базові умови у парку характерні лише для верби та тополі. Навіть вільха у таких умовах не виростає. Дослідження шурфу показали, що на глибині 1,1 метра натрапляють на воду. Оскільки в дерев є вимоги до екологічних умов, видовий асортимент не можна збільшити, не забезпечивши екологічні умови для виростання дерев. У центральній заплаві у Луцьку практично немає дерев, а саме в цій зоні розташований парк. Отже, не дивно, що дерева там відмирають – місце для них нехарактерне.

На це начальник відділу промоції міста Богдан Каліш зазначив, що можна розглянути варіант висадження рослин, не характерних для Волині, але характерних до природних умов парку. Як приклад, він назвав бамбук, який, зокрема, вирощують у Нідерландах на низинних територіях, у парках, де безліч каналів. З його слів, можна і треба садити цікаві рослини. Водночас потрібно розробити дендрологічний план парку, зберегти існуючі здорові рослини у парку.

Науковець відповіла, що питання варто вивчати, звернувши увагу на досвід інших.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
Всім Показати IP 5 Лютого 2016 18:54
Бамбук? Дійсно! Він буде демонструвати місцеву аборигенну туземну ментальність. Я за бам бук!
ку-ка-рі-ку Показати IP 5 Лютого 2016 19:00
Будемо разом курити бамбук.
Лучанка Показати IP 5 Лютого 2016 19:37
Ні, з "мером" будемо курити... Точніше він скоро реально його куритиме...
законнік Показати IP 5 Лютого 2016 21:03
А Тетяна Гнатів для свого закладу культури як його має закуповувати? Оптом через тендера, чи вроздріб поштучно? Щос в Законі Про культуру упустили про бамбук))) Хоча про парки все виписано чітко і доволі давно. з 2012 року ні культури... ні бамбука ні дотримання цього Закону!
Іван Показати IP 5 Лютого 2016 21:24
не садіть, бо почнуть по кущах курити
Лучанка Я Показати IP 5 Лютого 2016 21:33
Парк у нас чудовий і річка Стир , і зоопарк є.А пропоную створити оранжерею квіткових рослин на території парку , яку можна буде відвідувати будь-якої пори року за помірну плату . Місця у парку достатньо
Анонім Показати IP 5 Лютого 2016 23:56
правильно. і завести характерну фауну - ЖАБ, ВУЖІВ, ГАДЮК
11111111111111 Показати IP 6 Лютого 2016 00:36
Будемо робити бамбукові вудочки!!!!!!!!!!!!То коли вже
природолюб Показати IP 6 Лютого 2016 09:49
Пропоную бамбук, мак, коноплю, агаву для текіли ну і цукровий буряк. Можна ще собачник Романюка "Ласка" разом з Даною туди перенести для запаху.
полішук Показати IP 6 Лютого 2016 09:57
на болоті може рости тілки те що може!
Братан Показати IP 6 Лютого 2016 12:24
Бодя ти сам, як той бамбук. Напевно під час навчання з 1994 по 1999 рік в інституті на соціології перевчився їдь додому в село і там сади бамбук в Ковельському районі, а що з ОДА попросили? Видно там тоже такі ідіотські ідеї подавав.
Не ботанік Показати IP 6 Лютого 2016 18:39
Думаю, що є можливості понасаджувати кущів-дерев і без бамбуків. Наприклад деякі види дерену (свидини), береза, існує ж багато видів верби, мабуть ще щось є.