USD 26.15 26.35
  • USD 26.15 26.35
  • EUR 29.25 29.5
  • PLN 6.75 6.87
Запитай юриста
[26 Березня 2018 20:32] Ольга: Доброго дня. Є наступна ситуація : в квартирі проживає(зареєстровані) подружня пара і їх двоє повнолітніх дітей. Квартира у власності в одного з подружжя, який хоче позбавити права користування цією квартирою і виселити одного з дітей шляхом дарування іншій дитинні, і та як уже новий власник зможе висилити іншого через суд.

Тож питання наскільки це реально в нашому правовому полі і з нашою судовою системою? Дякую за виділений час.
Відповідь юриста:
Доброго дня! Все не так просто, навіть і після переоформлення права власності на житло на одного із дітей.

Статтею 405 Цивільного кодексу передбачено, що житлове приміщення, яке вони мають право займати (члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним), визначається його власником. І для ґрунтовного вирішення Вашого питання, потрібно буде звернутись до людини, про виселення якої задано питання, з позовом про виселення без надання іншого житлового приміщення.

Однак для цього потрібно зібрати докази, що той із дітей проявляє агресивну поведінку до власника житла та інших членів сім'ї, через що постійно виникають конфлікти, тим самим робить неможливим проживання для нового власника квартири та членів його сім'ї. Тоді підставою для виселення буде ч. 1 ст. 116 ЖК України, відповідно до якої наймач, члени його сім'ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематичним порушенням правил соціалістичного співжиття роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі чи одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення.

Пленум Верховного Суду України з метою однакового та правильного застосування норми закону у п. 17 постанови Пленуму від 12.04.85 року N 2 "Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України" роз'яснив, що у справах про виселення на підставі ст. 116 ЖК України осіб, які систематично порушують правила співжиття і роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі або будинку, слід виходити з того, що при триваючій антигромадській поведінці виселення винного може статися і при повторному порушенні, якщо раніше вжиті заходи попередження або громадського впливу не дали позитивних результатів. Маються на увазі, зокрема, заходи попередження, що застосовуються судами, прокурорами, органами внутрішніх справ, адміністративними комісіями виконкомів, а також заходи громадського впливу, вжиті на зборах жильців будинку чи членів ЖБК, трудових колективів, товариськими судами й іншими громадськими організаціями за місцем роботи або проживання відповідача (незалежно від прямих вказівок з приводу можливого виселення).

Тобто потрібно, щоб органи поліції зафіксували факт вчинення з боку того з дітей, якого хочуть виселити, неправомірної поведінки в адресу інших мешканців будинку, і за це цого було притягнуто до адміністративної відповідальності (мінімум двічі). І тоді будуть усі підстави для задоволення позову про його виселення.
Загрузка...
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.