USD 39.62 39.90
  • USD 39.62 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94
Світ вражає: Парк культури і відпочинку?
Маю гарну звичку влаштовувати на вихідних "День Татуся". В суботу та неділю гуляю з дітьми. О 10 ранку, зазвичай, найкращий час для прогулянок парком ім.Лесі Українки.

Людей майже немає, тихо, спокійно і діти можуть в колясці поспати. Ближче до 13 години вже починається рух. І приємно дивитись, що діти біжать на атракціони, в них гарний настрій.

Однак, в останні вихідні гуляти парком було неможливо. Перше, що вразило, це торгові намети, біля яких встановлена звукова апаратура. І з неї лунали зовсім не дитячі пісні, а відвертий шансон про дєвочек-воровайок, романтику зони і т.п.

І це лайно лилось не з одного намету - як мінімум я чув аналогічну музику у двох. Мені довелося покинути парк, голосна музика заважала малюкам спати. До того, біля цих наметів сиділи особи специфічного вигляду (вочевидь, шанувальники шансону), пили спиртне та грали у карти за столиком. Діти зупинялись, дивились на них, та бігли далі.

В іншому наметі вже розводили вогнище - зараз "клієнт" піде на шашлик з горілкою, поспішали. Дим від вогнища, зрозуміло, повітря не озонував. На мій погляд, те що відбувається у парку - це просто нищення культури здорового відпочинку.

Я мав нагоду гуляти парками Мадриду, Вени, Мюнхена та інших міст. Там люди катаються на роверах, читають у тиші книжки, годують птахів - відпочивають у затишній атмосфері. Жодних палаток із харчами чи алкоголем немає. Для цього є бари, кафе, ресторани і вони знаходяться за межами зеленої зони парку. Хто дав дозвіл на перетворення парку ім.Лесі Українки (громадського об*єкта) в кабак з антисанітарними умовами?

По-друге. Мене вразило, коли у центр парка заїхав джип, з нього вийшов власник, а з ним велика собака бійцівської породи без намордника і повідка! Він навмисно сюди приїхав вигуляти свого песика! Ну не має так бути! І вигулювання таких собак у парку, навіть в день, коли там багато дітей - звичайна річ. Хто має слідкувати за цим? Чому цих осіб не притягують до відповідальності? Невже треба чекати трагедії, щоб почати щось міняти?

На мою думку, в парку треба заборонити продаж алкогольних і слабоалкогольних напоїв, прибрати ці намети раз і на завжди. Краще на цих місцях влаштовувати мистецькі майстер-класи місцевих знаменитостей із малювання, боді-арту, моделювання, фотографування, співів, танців, стрільби, бойових мистецтв та інше.

Це залучить в парк нормальну молодь, дітям буде можливість визначити свій талант, дізнатись більше про видатних людей свого краю. Можливо хтось піде в спеціалізований гурток - це краще, ніж в провулку пити горілку.

В мерії стільки різних відділів, і у справах сім'ї та молоді, і Комітет по фізичній культурі та спорту, і Управління міжнародного співробітництва та туризму, і Відділ муніципальної дружини, а результат - парк перетворюється у "гадюшник".

Що ви думаєте з цього приводу, шановні читачі? Може я десь помиляюсь?
Коментарів: 22
Лучанин Показати IP 31 Травня 2011 14:24
+1...не помиляєтесь.....але наші депутати ніколи не заберуть свій бізнес з парку...нажаль
Відвідувач Показати IP 31 Травня 2011 15:14
Ви цілком праві, але на жаль бізнес інтереси нашої влади набагато важливіші ніж відпочинок людей які доручили їм дбати про власні інтереси
ask Показати IP 31 Травня 2011 15:49
підтримую, на 200% Ви праві, але...... не буде такого в парку - теж на жаль...
руслана Показати IP 31 Травня 2011 15:57
Декілька років тому мою маму в парку покусав пес директора цьго парку,про це навіть була стаття у "Віче",незнаю хто там керує зараз але бардак як був так і залишився.
Іван Петрович Показати IP 31 Травня 2011 15:58
Це досить влучне зауваження до влади! Меру Романюку варто задуматись над цим текстом, або криком душі. Впевнений, під цим поставили б підписи всі лучани.
Юрій Моклиця Показати IP 31 Травня 2011 15:58
Мені здається, що бізнес-інтереси тут ні до чого. Люди самі обирають такий відпочинок, який їм більше до вподоби, а бариги для таких справ завжди знайдуться.
Смайл до Юрій Моклиця Показати IP 31 Травня 2011 18:16
Саме владою надані дозволи, як ви кажете, баригам, які перетворюють місце відпочинку у "місце пияцтва". Тому сесія міської ради повина прийняти рішення на користь громади, а не бариг. Що до собак. Це пряма компетенція міліції. За це порушення передбачена адмінвідповідальність. Наприклад, у Канаді за вигул собаки типу ротвелер без намордника можна отримати рік тюрми. Невже вони дурніші за нас? Ні. Вони дбають про своїх громадян.
Юрій Моклиця до Смайл Показати IP 31 Травня 2011 18:59
От власне ситуація з собакою як раз і є показовою в тому, що люди будуть відпочивати так як вони хочуть, а не так як вирішить міськрада. Навіть якщо це буде незаконно. Я не є прихильником ситуації, що склалась... але порівнювати Україну з Канадою в питаннях дотримання законодавства як мінімум некоректно. Образяться:)
Смайл до Юрій Моклиця Показати IP 31 Травня 2011 20:15
Будуть до тих пір, поки ми дозволяємо їм це робити. Відомо багато методів (наберіть у пошуку гугла), як провчити таких хазяїв, але всі вони зводяться до безповоротної втрати тварини. А тварина невинна. Винні хазяїн і бездіяльна муніціпальна і звичайна міліція. Навіщо нам така муніципальна міліція? Чого на них витрачаються бюджетні кошти? Бабусь ганяти? Вони не кусаються.
Саша Показати IP 31 Травня 2011 16:05
+100500
Тетяна Показати IP 31 Травня 2011 17:18
Погоджуюся, що наш парк потрібно очистити від усіх таких забігайлівок. він же для дітей, чому від цього мають страждати саме вони?
ліберал2 Показати IP 31 Травня 2011 18:46
Потрібно просто виділити місця, де лучани (а вони бувають різні) зможуть віпити горілки з шашликом і слухати шансон. Підприємця дати дозві на 5 років, і вони все непогано облаштують, і будуть сплачувати податки в міський бюджет. А так ці бідні підприємці бігають по усьому парку, забрюднують його.. Жити за щось людям теж треба..
Смайл до ліберал2 Показати IP 31 Травня 2011 19:46
навіщо? такі місця є у вигляді зон відпочинку за містом, облаштовані столики, бесідки, там п*ють, жарять, кричать, гадять, слухають шансон і мати з сусіднього столика - всіх все влаштовує, бо ті, хто туди їде, наперед свідомо погоджується на такий "відпочинок". А парк треба зробити дитячою казкою, принаймі в моє дитинство він для мене був таким. Похід у парк вважався заохоченням за гарну поведінку :) Єдине що там продавали - це морозиво і солодощі. Тобто, все було орієнтовано на ДІТЕЙ, а не алкоголіків. Хочете пити - йдіть у бар. Куди у Луцьку можна піти з дитиною в калясці блище до природи?
Кіт до Смайл Показати IP 18 Липня 2011 16:13
1000%!!! в дитинстві похід в парк і справді асоціювався з святом. тут і атракціони, дитяче містечко, а про зоопарк взагалі мовчу))) а після походу в парк було що розказати сусідам одноліткам)) ех...
Олена Показати IP 31 Травня 2011 20:13
Погоджуюся з автором на 100%!!!
Роман Показати IP 31 Травня 2011 20:15
Майже з усім згоден. Хоча особисто мені подобається запах диму, коли смажать шашлик (в адекватній концентрації звичайно=)). Про собак - 100% згоден. А про ці палатки - прибрати звідти алкоголь і з парку відсіється вся гопота і бидло. А самі палатки нехай будуть - все-таки найближчий магазин аж на пр.Волі. якщо сказати коротко - окультурювати парк треба з розумом.
Пупо Показати IP 1 Червня 2011 00:18
Інформація по суті - Відповідальність за парк протягом останніх семи років несе особисто заступник міського голови - Лариса Соколовська. І усі проблеми парку - це її здобутки. Людина не лучанка, а мешканець Ківерець. У парку ніколи не буває, життям Луцька не живе. ЇЇ бізнес-інтереси це торгові точки армян в парку і місті, котрі вона лобіює.
Стикс Показати IP 1 Червня 2011 00:35
Парк ім. Лесі Українки перетворився у теріторію при вході на яку повинна бути вивіска "Забудь надію усяк той, що сюди входить"
Розчарований Показати IP 5 Червня 2011 03:23
Після сьогоднішньої прогулянки парком - в шоці. Фонтан навпроти Шевченка смердить на кілька метрів, сходинки в парку - всі як на руїнах якогось стародавнього міста, особливо ближче до річки. Водойми - це взагалі жах. Про кабаки взагалі мовчу. Приїхали родичі з іншого міста та з Росії, побувавши у нашому парку, були просто шоковані. А атракціони у Львові коштують менше 10 гривень, людина в трансі, що з нашими цінами парк такий запущений. А мені соромно за наше колись гарне місто....
Соня Показати IP 6 Червня 2011 09:36
Парком напевно ходять бродяги, бомжі. На мого знайомого напали в парку молодики і побили. Серед білого дня. Це жах. Парк не для наших людей.
Anti-Mafia Показати IP 6 Червня 2011 17:40
Панове, чи не вважаєте Ви, що з висвітлення громадянських "коменто-позицій" в Неті, вже пора переходити до РЕАЛЬНИХ способів грамотного впливу на ситуацію в місті, яка, судячи по багаторічним тенденціям, без участі активної частини громади Луцька, ніколи так і не зміниться?
Розчарований Показати IP 6 Червня 2011 23:11
Наприклад?