USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92
Світ вражає: Ще раз про перейменування вулиць у Луцьку
Читаю новину - у Луцьку вулицю імені Котовського хочуть перейменувати на вулицю Холодноярську. Це в пам’ять про Холодний Яр – місце у Черкаській області, відоме через діяльність там українських гайдамаків, а також самопроголошену з 1918 по 1922 Холодноярської Республіки.

В принципі з тим, що нєфіг луцькій вулиці носити ім"я окупанта, який воював проти українців - я згідний.

Але чому вулиця має бути Холодноярською??? Бо зараз популярний роман Василя Шкляра "Залишенець", де описані події Холодного Яру? Ні, роман гарний, і сторінка історії - більш ніж важлива. Чотири роки повстанські загони відчайдушних гайдамаків у лісах не давали спокою комуністам, шарпали їх звідусіль, звільняли від більшовиків цілі міста, йшли на смерть, вірячи у вільну Україну, - ну все як по нотах української історії: трагічно і героїчно.

Але...

Читаємо, що кажуть наші шановні депутати. http://www.volynnews.com/news/interesting/novi_nazvy_lutskykh_vulyts_spysok/

"Сергій Григоренко пояснив, що, приймаючи рішення про перейменування вулиць, підбираючи для них нові «імена», комісія передусім ставила за мету відновити їх історичні назви. Якщо ж цього зробити було неможливо – вулицю рекомендували назвати іменем людини, чи згадкою про явище, що пов’язане з історією міста Луцька і Волині, аби тим самим популяризувати історію рідного краю, виховувати в лучан місцевий патріотизм

«І лише в третю чергу вулицям, які необхідно перейменувати, ми вирішували пропонувати присвоїти імена славних, відомих, знакових імен з історії України», - сказав Григоренко."


То ж чому ви, шановні і мудрі депутати-патріоти не згадали про Колківську республіку???

У тилу німців з березня до листопада 1943 року це утворення з центром у містечку Колки стало важливим осередком боротьби з окупантами - розміщувалися військові штаби, видавалися газети і листівки для всієї Західної України (вийшов навіть посібник для шкіл з українознавства), була єдина в УПА військова школа кіннотників, проходити різноманітні військові вишколи, діяла військова лікарня і школа санітарів, старшинська школа, школи артилеристів і мінерів, кінної розвідки і політосвіти, працювали кравецькі і швейні майстерні, хлібопекарня, молочарня, готель... Одним словом як для української історії - було круто (більше можна прочитати тут)

Вулиця імені Колківської республіки - чудовий приклад для формування "місцевого патріотизму", бо кожне мале буде батька за рукав шарпати: "а шо то значить?".

Пропоную врахувати, поки ще не пізно.

P.S.

Гей, браві свободівці - чого ж ви таку файну тему для піару прогавили?
Коментарів: 9
коли що небудь нічого не змінює Показати IP 7 Серпня 2011 19:48
імені Колківської республіки - ви ще забули про бабу Параську, можна назвати вулицю імені оранжевої революціонерки баби Параськи з майдану Незалежності. І промовляти зручно, і у паспорті писати, і на ковертах, зручно запам*ятати та інше.
911 Показати IP 7 Серпня 2011 20:57
+ 100500 Повністю погоджуюся, Тарантіно! Хороша ідея. Наша історія має бути увічнена в назвах вулиць. Дякую!
Лучанин Показати IP 8 Серпня 2011 00:57
А Ви зверніться з письмовою заявою: "Прошу перейменувати одну з вулиць Луцька на "Вулиця імені Колківської республіки". Оплату всіх подій, пов'язаних з перейменуванням, враховуючи витрати підприємств, підприємців та громадян міста гарантую з власного рахунку (банківські реквізити). Думаю в даному випадку перейменування саме Вашої вулиці обговорювати будуть найменше, бо в даному випадку фінансова складова буде відсутня. В питанні перейменувань в першу чергу постає питання розбазарювання коштів, а не саме питання назв. Школярі, деякі студенти та декілька дорослих людей, можливо їх запам'ятають, враховуючи Вас. Але більшість буде всерівно пам'ятати старі назви і це не є питанням обговорень. Гроші потрібні місту в першу чергу на ремонт вулиць, будинків, каналізацій, водогонів. Школи та лікарні теж дуже сильно потребують кошти на їх ремонт, реставрацію, добудову, перебудову. Навіть якщо сума коштів витрачених на перейменування з бюджету є незначна, порівняно з тим що треба на те що я перелічив, ця сума зможе вирішити бодай одне питання з того, що буде дуже суттєвим!
Роман до Лучанин Показати IP 8 Серпня 2011 08:41
Ви мабуть неуважно читали, вулицю в будь-якому випадку переіменовують, питання лише в новій назві.
Tarantino до Лучанин Показати IP 8 Серпня 2011 08:51
Ще раз про перейменування вулиць у Луцьку Якось ви так багато написали, і трохи не по темі по-мойму. Я не про гроші, я не про свою вулицю, і тим більше не про ремонт лікарень... Якщо коротко, то я сказав: "якщо вже перейменовуєте, то перейменовуйте з розумом і без поспіху". От і все
Лучанин Показати IP 8 Серпня 2011 14:50
Шановні Роман та Tarantino. Я написав все по темі. Ви підтримуєте перейменування вулиць, обговорюючи різні варіанти їх назв. Я ж взагалі проти цього до того часу поки в бюджеті не залишиться вільних коштів на це. Якщо вас влаштовує стан нашого міста, то далі розмірковуйте над варіантами.
Tarantino до Лучанин Показати IP 8 Серпня 2011 15:48
Якщо ви уважно прочитаєте, те що ви написали, а потім ЩЕ УВАЖНІШЕ прочитаєте те, що написав я - ви мусите зрозуміти, що ми говоримо про різне. Я ніде не сказав, що мене влаштовує стан мого міста, чи щось про вільні кошти в бюджеті. Чи що я радію від того, що у нас вулиці перейменовуватимуть. Я теж за те, щоб ліпше не перейменовувати - не на часі. Але те, що ми тут - як і сотня інших коментаторів - це напишемо, нічого не змінить. Тому я говорю про дрібніший і суто практичний аспект проблеми - раз перейменовуєте - робіть це з розумом. Авось дослухаються. Але я вже це вам пояснював. Будь ласка, не пишіть втретє, що в бюджеті немає вільних грошей....
Colonel Показати IP 9 Серпня 2011 12:35
"Лучанину" та "коли що небуть нічого не змінює" - бабe Параску, свою бабу і мудрагеля діда - порівнювати з Колківською республікою!?? Це вже занадто навіть для манкурта.
ЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ Показати IP 14 Серпня 2011 05:09
:))))))) Тарантіно, а ви таки провокатор:)))) Передьоргувач і шукаєте там, де не треба рити. Ось так: Вулиця імені Колківської республіки - чудовий приклад для формування "місцевого патріотизму". Ви що їли-пили пред тим як написати таке????