USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95
Світ вражає: Уперше на Землі перевищено швидкість світла.
Сенсація у фізиці. Під сумнівом теорія відносності Ейнштейна. Міжнародна група науковців виявила частини, які можуть рухатися зі швидкістю, що перевищує швидкість світла.

Їх назвали нейтрино, і вони обганяють світло на кілька мільярдних доль секунди. Спантеличили фізиків вчені Європейського центру з ядерних досліджень. Вони направили пучок нейтрино, субатомних частин, з Женеви до Рима. Це 732 кілометри. І він дістався призначеного місця за 2,5 мілісекунди. Це швидше за світло на одну 60-мільярдну долю секунди.

Даріо Аутьєро, фізик Європейського центру ядерних досліджень:

Ми вимірювали швидкість нейтрино 15 тисяч разів. Така статистика дає нам право говорити про наукове відкриття. Нейтрино настільки інертні, що можуть пролетіти крізь земну кулю, зірки і планети, а для того, щоб вони вдарилися, приміром, об перешкоду із заліза, розмір цієї перешкоди повинен бути від Сонця до Юпітера.

Через велику інертність вивчати нейтрино дуже важко. Лабораторії, які цим займаються, розміщені глибоко під горами і навіть під кригою Антарктиди.

Нові досліди ставлять під сумнів теорію відносності Ейнштейна. Уся сучасна фізика стоїть на тому, що швидкість світла гранична у Всесвіті. Досі жодна частинка, за теорією, не могла обігнати світло. Науковці вирішили помістити свої дослідження в Інтернеті, аби їх проаналізували фахівці у світовому масштабі.

П'єр Бінетрі, фізик:

Якщо спостереження за перевищенням швидкості світла підтвердяться, це може змінити наше розуміння фізики. Але ми повинні переконатися в тому, що ці спостереження не мають іншого, банальнішого тлумачення. Для цього потрібні незалежні експерти.

Фахівці вже говорять про переворот не лише у фізиці, а й у розумінні Всесвіту в цілому. Найсміливішими є припущення, що мандри в часі стануть цілком реальними.

Джерело http://vikna.stb.ua/ua/news/2011/9/23/75749/
Коментарів: 12
Віктор Показати IP 26 Вересня 2011 17:27
А де ж в кінці статі примітка, що "це все свідчить про те що Бога нема"?:)
Л А Д О М И Р Показати IP 26 Вересня 2011 18:12
твій комент замість примітки. ги ги
ПРОХОЖИЙ Показати IP 26 Вересня 2011 18:28
Все одно наша Швидка Настя швидше за теє нейтрино.
Семен Показати IP 26 Вересня 2011 19:09
і навіть під кригою Антарктиди. Это официальное признание, что Гитлер там проводил подобные опыты, в т.ч. создание НЛО или как это понимать?
Гуцул Показати IP 26 Вересня 2011 20:20
"Це швидше за світло на одну 60-мільярдну долю секунди"...Афігєть...
Exaboto до Гуцул Показати IP 26 Вересня 2011 21:34
ну все таки швидше....
ЧОК-ЧЕК-ЧОК Показати IP 27 Вересня 2011 08:54
Головне правильно назву повідомлення приляпати, щоб всі як тупорилі лошари кинулися смакувати це. От вже інших проблем немає! Ось, як дехто коментує подібний маразм: Ученым, возможно, удалось превысить скорость света (назва статті)BBCRussian.com, 22 сентября 2011 Господин Хороший 23 сентября 2011 в 03:09 # Представляю, в каком замешательстве были ученые, когда оказалось, что Земля вращается вокруг Солнца. Тут не век, а тысячи лет наука не тем путем шла... Замешательство- нормальное состояние ученого. nicola kopernik 23 сентября 2011 в 03:17 # "Они решили обнародовать свои исследования в интернете, чтобы их можно было подвергнуть тщательному анализу в мировом масштабе." Анализ на Рамблере идет полным ходом! Миронов 23 сентября 2011 в 02:46 # Ну, и что за переполох? Помнится ещ в 80-х годах советские ученые обнаружили, что тахионы двигуются быстрее скорости света. Но, т.к. это было открытие СССР, о нем быстро забыли. А, тут... Фурор! вадим бодров 23 сентября 2011 в 03:00 # Информация передающаяся быстрее скорости света-слух. Это еще бабки знали. Конец света еще не пришел, а слух уже дошел. Влад Кононов 23 сентября 2011 в 07:07 # "Системный администратор думал, что он бог. Пока не пришел электрик и не доказал обратное" А тут саме елементарне: придуркі обЪїзани придумали стрілки перевести назавжди?!!! Хоч якось в дурнувату історію вліземо. І БОЛЬШОМУ Брату підлестимося. Дійсно, як Терехін казав:придумали б ще український кілометр чи український літр. А Exaboto хай ще раз перегляне "Мульты" сюжет про нанотехнології
O_0 до ЧОК-ЧЕК-ЧОК Показати IP 27 Вересня 2011 18:23
ммдя...
шахтёр Показати IP 27 Вересня 2011 12:32
отето харашо шо нейтрино изучили! А были при власти оранжевые ничего не изучали, тока народ трудовой гнобили, да фашизм в стране разводили. А вот пришел Янукович и сразу порядок навел, сразу открытия в науке пошли! Маладец Виктор Фёдорыч, мы за тебя!
M Показати IP 27 Вересня 2011 22:27
Не думаю, що зараз це сенсація, про нетрино було відомо вже давно. Я, наприклад, про це вже років 15 тому про це знав.
tatarynb до M Показати IP 28 Вересня 2011 12:34
точно!!! нам викладач розказував на парах з фізики...
Exaboto до M Показати IP 28 Вересня 2011 18:36
перше припущення про існування нейтрино було висказане ще в 20-х роках коли зароджувалася квантова механіка. Офіційно частинку назвали нейтрино в 33 році. Зараз же вчені вияснили що вони можуть рухатися швидше світла. Це і була новина.