USD 39.70 40.10
  • USD 39.70 40.10
  • EUR 39.85 40.40
  • PLN 9.75 9.97
Світ вражає: Досить плювати в батьківські криниці...
Живу в одному з усіма світі, дивлюся на людей і просто не можу зрозуміти деяких речей. Вони тільки в собі, не прагнуть чути проблем, які можуть повністю змінити не лише їх – покоління їхніх майбутніх нащадків. На дворах снується клубками дим і кіптява міст. У лісах «валяються» пляшки з-під випитих пива, горілки, дешевого порошкового вина, викурені «бички» цигарок. Біля чиїхось будинків протікають сапалаївки, сморід від забруднення яких заглядає у вікна людей. Це проблеми так званого житлово-комунального господарства, на які люди вже просто не звертають уваги. А навіщо? – Є спеціальні служби, які повинні цим опікуватися. Є спеціально навчені люди, яким платять гроші за чистоту. Пересічні погляди на ситуацію: чому я маю підбирати «бумажку» викинуту кимось, чому я маю не маю права смітити, чому я не можу залишити під лавкою пляшку з-під випитого пива… Не говорячи вже про те, що такий слабоалкогольний напій у громадських місцях розпивати заборонено за законом. Та про який закон ми взагалі говоримо? У нас немає звичайної людської культури «не смітити», не згадуючи навіть про політичну та юридичну культуру і самосвідомість.
Не можу зрозуміти передумов такої поведінки. Починаючи від неолітичної революції, людина почала не забирати ресурси природи, а відтворювати її. Разом із тим антропогенний вплив цивілізації на планету зростав із мільйонною швидкістю, і якщо так піде і надалі наша Земля незабаром стане звалищем сміття, або, використовуючи мовний засіб словоскладання, - сміттєзвалищем. Звичайно, є ще на карті світу природні ландшафти, куди не посягала всевидяща рука, але це поодинокі оазиси. Оазиси, які знаходяться під захистом правил користування заповідниками, заказниками, природними парками. Законами, які людська рука може знову ж таки змінити на свій лад. За розрахунками вчених, до 2030 року площа, яку займають міста та дороги виросте до розмірів Єгипту.
Людина розвиває науку, техніку, людина полегшує своє власне життя. Людина своїм перевиробництвом, надіндустріалізацією, машинними технологіями, і, зрештою, лінню поставила сьогодні на коліна свою годувальницю – природу. Часто неправильно проводиться обробіток землі: її соки просто нещадно висмоктуються, а замість них земну породу насичують отруйними хімікатами, які продукують генетично модифіковані рослини. Хочете гемеошної кукурудзи, сої, картоплі? - Їжте на здоров’я! Це ж так не трудомістко, швидко, а головне дешево … ну, і мабуть, корисно для здоров’я?! Цікаво те, що у високорозвинених країнах Заходу генетично модифіковані продукти харчування коштують набагато дешевше, і навіть у супермаркетах та на ринках знаходяться на окремих прилавках. В Україні ж ситуація, як завжди, обернено пропорційна: у нас такі продукти мають захмарну вартість і є так званими «елітними» - привезеними з-за кордону (для отруєння жителів країн третього світу)!.
Наш світ вже просто закутався у тонни їдкого диму. Лише в Україні, за науковими даними, промислові джерела щорічно викидають в атмосферу понад 10 мільйонів тонн токсичних хімічних сполук, скидають у водойми 2,5 мільярдів кубічних метрів забруднених стічних вод. В 43 містах, де проживає до 30 відсотків населення країни, рівень забруднення повітряного басейну значно перевищує гранично допустимі концентрації (ГДК). До речі, в нас чомусь, починаючи із 1997 року ці ГДК не переглядалися. І Наказ міністерства охорони здоров’я України № 336 від 21.11.1997 року «Про затвердження списків і введення в дію гігієнічних регламентів (ГДК та ОБРВ) у повітрі робочої зони, атмосферному повітрі населених місць та (ОДР) у воді водоймищ» дійсний і досі. Розумію, напевно, такі показники вигідні для деяких великих українських промисловців, адже вони так «гаряче» прагнуть розвивати українську економіку. Цікавим є і той факт, що Україна свого часу руками одного екс-прем’єра продавала так звані квоти на чисте повітря, які вона мала як недовикористані, відповідно до положень славнозвісного Кіотського протоколу.
За останні роки в міських стічних водах в 10,8 разів зросла кількість свинцю, у 5,2 раза - міді, в 4,8 - нікелю, в 3,7 - цинку. Цифри просто захмарні. А ми це все п’ємо, на цьому готуємо, у цьому миємося. Самі незабаром станемо купою металу, яка через малорухомий спосіб життя, дарований суперсучасними електротермогальваноесвечеелектроннотехнічними благами цивілізації, обросте жиром. Картина «маслом писаная»!!!!
Праця стала одним із чинників того, що мавпа стала людиною прямоходячою і розумною. Тепер ми перетворюємося із гомо сапіенс у гомо технократікус, які усе мають, але живуть у бруді і дихають брудом. Так, ми повинні розвиватися, проте, мабуть, в іншому напрямку. Прикро, що люди сьогодні живуть одним днем, не звертають уваги на написи типу «Збережемо наші узбіччя чистими»… Тут не допоможуть і грінпіси. Та й у нас, в Україні, рівень політичної та громадянської культури воліє бажати кращого.
Усім нам відомі Божі заповіді, на яких будується християнська мораль і життя. Хотілося би, щоб витвором людини стали і так звані заповіді безпечного і далекоглядного існування на планеті Земля. Однією із них повинна стати і «Не сміти!»: у громадських місцях, вулицях, під’їздах будинків, узбіччях, парках тощо. Хай ваша чистота, люди, не закінчується лише на вашій оселі. Бо всі ми живемо у одному світі. Я хочу, щоб мої діти жили у чистому світі, і все роблю для цього. А що робите ви?!

Євгеній Ничипорук
Заступник голови Нововолинського міського осередку
Всеукраїнської громадської організації «Антифашистський комітет України»


Коментарів: 25
зaгрeб Показати IP 5 Жовтня 2011 11:49
Примитивизм в стилe комсомолa.Сочинeниe нa уровнe 6 клaссa.Совисть eщe тот бeсогон, с совeтских:)
Віктор Показати IP 5 Жовтня 2011 12:17
Так, так так, ми каки а комуністи цяці! Ага. А чи не в нас за союзу були найбільші хімічні і металургійні підприємства, де ніхто навіть і не задумувався про очисні установки?
зaгрeб до Віктор Показати IP 5 Жовтня 2011 13:52
во во
Mirna Показати IP 5 Жовтня 2011 12:17
ооо, комсомольці заспівали про божі заповіді :)
Александр Показати IP 5 Жовтня 2011 12:31
Евгений, вот в конце:"...и все делаю для этого". Чем писать все предыдущее, расписали бы, что именно вы делаете. А иначе, действительно, вы даете повод обвинять вас в лицемерии...
! Показати IP 5 Жовтня 2011 14:35
Хай комунальники краще працюють, а муніципальна поліція слідкує за порядком і карає тих, хто розкидає пляшки, бички, папірці, бо безкультурне бидло треба вчити лише кнутом, пряник не допоможе. А безкорисливої, свідомої праці типу "суботників", щоб порозгрібати г..вно, яке позалишало це бидло, особисто від мене - не дочекаєшся - "фігвам"!Не смічу і прибирати ні за ким не збираюсь.
Павло Показати IP 5 Жовтня 2011 16:14
Так йому немає що писати, що вони для цього роблять, бо насправді нічого! Хіба що можуть робити різного роду провокації аля-"старуха Шепокляк"! Такі як - Палатку в центрі Луцька поставити за збір коштів на пам ятник нелюду, З гвинтівочок "пошмаляти", і якусь дебільну табличку прикрутити! Одним словом "Хлопчаки провокатори" або просто хто більше заплатить за того підуть!!!!!!!!!!!
antikommi Показати IP 5 Жовтня 2011 16:57
Креатив Нечипорука на рівні 6 класу - *як я провів літо*, etc xD
antikommi Показати IP 5 Жовтня 2011 17:05
А взагалі пацани тредами своїми доставляють. Коли вже на стенограми цк кпу перейдуть?
М.Н. Показати IP 5 Жовтня 2011 17:45
якраз християнська релігія (не віра) відірвала людину від природи. Людина була дитиною бога та природи, а стала рабом, бо місце сина зайняв христос. Тому думаючі люди сьогодні це бачать. релігія та демократія - інструменти управління неорабом відірваним від природи, поважаючим свого господаря і терпящим своє рабське положення.
Prosto Показати IP 5 Жовтня 2011 18:37
Шановні у мене теж є повідомлення по екології!НАШІ ЛІСИ ВИРУБУЮТЬ, НАШІ РІЧКИ МІЛІЮТЬ. НЕ БУДЕ СКОРО ДЕ ВІШАТИ І ТОПИТИ КОМУНЯК!
Він Показати IP 5 Жовтня 2011 18:58
комуняцька маячня - Божі заповіді ?... нехай згадає як його натхненники 70 років гонили людей від храмів та збивали хрести з церков... Екологія - нензо, скажи нащо "напічкали" Україну атомними станціями( один Чорнобиль чого вартує), хімічними заводами
Бомба Показати IP 5 Жовтня 2011 19:13
Кому це написано ? Судячи з коментів, жити в лайні за щастя.
ПРОХОЖИЙ Показати IP 5 Жовтня 2011 19:18
"...природні ландшафти, куди не посягала всевидяща РУКА..." - гениальная фраза .Про ВСЕВИДЯЩУЮ РУКУ можно читать мускулистым глазом - не иначе . А кусок про "електротермогальваноесвечеелектроннотехнічними благами цивілізації" не прочитает даже Азаров . Лихо закручено! Особенно умиляет портрет главного эколога в фуражке . Дусту на вас , комсомольцев , нету .
Юрій Ричук до ПРОХОЖИЙ Показати IP 5 Жовтня 2011 19:26
)))))))))))))) Завжди подобаються ваші репліки, ПРОХОЖИЙ
Павло до ПРОХОЖИЙ Показати IP 5 Жовтня 2011 23:34
На рахунок "Главного эколога в фуражке" це 100% він вирішував все просто "расстрелять!" і таких активних швидко б прибирав з своєї екосистеми!
Бортник Лєна Показати IP 5 Жовтня 2011 22:22
Шановні! Дуже прикро, що Ваша критика знаходиться на такому жалюгідному рівні - не лише з точки зору семантичної, але й граматичної. Вас, мабуть, не вчили принципам фармальної та діалектичної логіки! В мене така "бідність" викликає тільки відразу. Але ні - мені Вас жаль. А жалість, як Ви знаєте, найгірше: люди не люблять, коли їх жаліють. Людина, а саме Євгеній Ничипорук, вміло, чітко і, головне, красиво, грамотно висловлює свою громадянську позицію. Вона, як Ви бачите, відходить від традиційних принципів розуміння комунізму, розглядає проблеми не об'єктивно, відкидаючи лише партійність, а зі своїєю - людської, громадянської. Ви спочатку напишість щось на зразок такого "твору учня 6-го класу", як було сказано вище. Такі твори сучасні діти не пишуть!!!!!! У Ваших словах немає не те, що грамадянської позиції, там немає людей. Мені соромно, що Україну населяють такі "ерудити". Вам, мабуть, в еру автралопітеків потрібно повернутися. Ну, туди Вам і широка стежина!
Павло до Бортник Лєна Показати IP 6 Жовтня 2011 10:29
Шановна комсомолка Бортник Лєна! Перед тим як розповідати всім про семантику, граматику і не компетентність, перевіряйте свою грамотність і вичитуйте тексти! ...грамадянської позиції - громадянська позиція( від слова громадянин,а не російського як ви напевно вважаєте гражданин),... в еру автралопітеків - австралопітеків( група приматів, по будові проміжна між мавпами і людьми). Тож вчіть українську мову, а поки не вивчили не критикуйте на рахунок граматики і семантики! Оскільки ви безграмотні!
Євгеній Ничипорук до Павло Показати IP 6 Жовтня 2011 14:50
Бортник Лена - людина аполітична, її можна ідентифікувати за ім'ям. Хто такий Павло, Віктор, Прохожий - типові полішуки, які БОЯТЬСЯ на посередньому сайті зазначити своє справжнє «хто вони». Тому велика різниця між вами усіма і безпартійною Бортник: серед заполітизованих «коментаторів» вона має ВЛАСНУ думку, а не підписується під словами безіменних авторитетів.
Євгеній Ничипорук Показати IP 5 Жовтня 2011 23:33
Політика - мистецтво дурити людей і заробляти на цьому. Веду до того, що всі "коментатори" живуть у проблемах БЮТа, Регіонів, КПУ... А такі як я будуть повертати вас на землю, до 6 класу якщо забажаєте, до шкільних уроків моралі, які залишилися не засвоєними. P.S.: Вітаю із видачою біопаспортів із подальшим вживленням електронних чіпів під шкіру наших дітей. Кольорові партії голосували «ЗА», КПУ голосувала «проти». Тому раджу жити проблемами сьогодення, бо хто живе минулим – приречений на біль.
Вітя Показати IP 6 Жовтня 2011 00:23
Кононовичі ви що накурилися? маріхуана чи кокаїн був? а може клей ПВА?
Хатуль Мадан Показати IP 6 Жовтня 2011 08:21
Камунізди і камсамольці, нафік всі до Північної Кореї - там з екологією все в порядку.
M Показати IP 6 Жовтня 2011 22:59
До редакції. Чому дописи цих комуністичних довбодятлів ви публікуєте, а публікації щодо порушення Законів України ПриватБанком - ні? Це означає тільки одне - ви продажне і заангажоване видання!
Юрій Ричук до M Показати IP 7 Жовтня 2011 00:41
Від редакції. Ти, чоловіче волелюбний і прагнучий справедливості, назвися своїм іменем, скажи, хто ти - і ми прям мох і болото з твоїх уст надрукуємо. А так - ти просто один з багатьох анонімів, і чи працюєш у банку-конкуренті, чи провокатор, чи просто якийсь псих - хто тебе зна...