USD 39.40 39.70
  • USD 39.40 39.70
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.88
Світ вражає: Вшанування пам’яті героїв Крут
Морози місяця січня. Особливо східній великий фронт наших днів переносять нас, українців, думкою назад до тих днів і тих часів, коли 1918 року після проголошення незалежності нашої молодої республіки ми були змушені з місця йти на фронт, щоб оборонити все те, що кожна людина Європи вважає для себе найціннішим. До боротьби з тією навалою встала молода Українська Держава, це найважніше — її першими бойовими нагородами була молодь. Українська молодь, яка дня 28 січня 1918 року з піснями виїхала зі столиці України під станцію Крути, щоб там умирати, була першою молоддю світу, що одверто, беззастережно і рішуче стала до боротьби з північною навалою. Розуміється, вона боролась і вона падала під кулями ворога не тільки в ім'я оборони від большевизму. Її ідеал був — своя державність, своє суверенне життя, своя духовність. Вона йшла в бій з піснею "Ще не вмерла", одначе у звуках цієї пісні звучав також один мотив, який став зрозумілим щонайпізніше. Мотив спротиву проти марксизму, мотив молодого, амбітного й гордого народу, який був і є глибоко переконаний, що тільки його суверенність на землях предків дасть повну і тривку запоруку, що большевизм, як такий, буде стертий з поверхні нашої планети. І не вина тієї молоді, що голосу її пісні в той час світ не почув. Не вина тієї молоді, що світ так каригідно злегковажив великим шляхетним поривом Української Держави. І коли вже конечно дошукуватись якоїсь вини, то вона була хіба в тому, що та молодь, як і цілий народ, що її видав, не були підготовлені до взятого на себе завдання. Це був порив душі й серця зов національного інстинкту. Це було непереможне хотіння, хай проти льогіки, проти всіх сил світу вписати на сторінки історії щось таке, що в прийдучому дасть зачіпну точку для нової, більш організованої та більш досконалої боротьби. Хай будуть Крути! Честь тим, що їх нам дали. Схилім голови перед їх пам'яттю. Вказуєм нашим дітям на могили, які повстали з Крут
Улас Самчук
Блисько 300 київських студентів протистояли 4 тис. більшовиків на чолі екс-полковника царської армії М. Муравйова, який «перейшов на сторону революції». Всі вони загинули і більшовикі захопили Київ. На знак помсти знищіли понад 5 тис. мешканців.
Коментарів: 24
Oleg1982 Показати IP 30 Січня 2012 11:21
300 студентів проти 4 тис. більшовиків!!! Напевно хтось захотів дуже сильно попіаритись в той час, вивівши 300 студентів проти реальної сили більшовиків. А потім ще 5 тис.людей розстріляли... І де тут героїзм? Тут просто в когось розуму не було щоб нормально організувати оборону Києва. Невже не знали що помруть? Для України потрібно було жити. Може живими 300 свідомих громадян більше б допомогли державі...
правда. Показати IP 30 Січня 2012 12:10
Все брехня придумана нациками.Хто розбирається в історії знає,що це неправда!
Наівняк Показати IP 30 Січня 2012 13:10
Псевдоархаічна мова, лінгвистичні викрутаси, ідіотизм викладу. Безумовні діагностичні ознаки неонацистів галицького розливу. Читаєш абз №1: "Особливо східній великий фронт наших днів переносять нас, українців, думкою назад до тих днів і тих часів, коли 1918 року після проголошення незалежності нашої молодої республіки ми були змушені з місця йти на фронт, щоб оборонити все те, що кожна людина Європи вважає для себе найціннішим." Ау, філологи, допоможить!!! Не допоможуть. Тут робота для псіхіатра. Як робочий діагноз- шизофреністична графоманія з ускладненням націоналістичного характера на фоні хронічного єврофренєізму.
Волинянин до Наівняк Показати IP 30 Січня 2012 20:10
Це мова Уласа Самчука - волинянина з Дерманя. - А ти звідки?
Луцьк Показати IP 30 Січня 2012 16:09
Слава Героям !
Наівняк Показати IP 30 Січня 2012 19:22
Засунь їх сам знєш куди
Іван Козолуп Показати IP 31 Січня 2012 10:29
Люди, вчіть історію рідної країни. Але читаючи ваші висловлювання, роблю висновки, що ваша рідна країна - матушка расєя. Якби в ті важкі часи І-ї світової вдалось втримати незалежну Україну, було би набагато менше таких запроданців і омоскалених шестьорок, як зараз.
Наівняк Показати IP 31 Січня 2012 13:15
Донбасс порожняк не гонит. А западенцы на поклон придут. Газ воровать-это вам не мелочь на базаре тырить. Козолупчик-вчи не вчи історію, а хата хододна, а на заробітки все одне поїдешь. Там тебе швиденько навчимо РОДИНУ любити. За базар западенцям все одне відповідати доведеться. Волинь дотаційний регіон, ледарі на себе заробити не можуть, а гонору... Якщо таки свідомі чогож на освіту грошнй бракує. (Читийте "ВН", не я придумав), чогож вас ніде за людей не рахують?
Хатуль Мадан до Наівняк Показати IP 31 Січня 2012 13:23
Дурашка, розкажи ще всім тут, що злидотний обідраний і спитий даунбас нас годує. Посміємося.
Наівняк Показати IP 31 Січня 2012 13:31
Так яж наівний читаю фіндокументи. Зокрема фінзвіт ВОДА. Там все чітко прописано. Ваш губернатор постійно в Київ за дотаціями. Хатулюсику уважно почитай ВН-у вас самих все добре написано.
йолка до Наівняк Показати IP 31 Січня 2012 14:54
брысь в копанку, наивный. ахметову нужен новый майбах!
Наівняк до йолка Показати IP 2 Лютого 2012 09:16
Майбах, чи ні, але виробництво у нас, а на захукр одні торгаши.
Хатуль Мадан до Наівняк Показати IP 3 Лютого 2012 16:32
правильно! д...баське б...ло повинне пахати. спасибі житєлям донбасу. арбайтен! гут-гут!
Наівняк Показати IP 31 Січня 2012 14:03
Для окремих постерів: http://focus.ua/society/207331/
Лучанка до Наівняк Показати IP 31 Січня 2012 19:03
Твоє життя-це самоствердження тут, в житті ти ніщо та ніхто,я впевнена!
Александр Показати IP 31 Січня 2012 16:03
Ну посылать на героическую смерть "гетьман всея Украины" Скоропадский умел, конечно, и тогда со студентами, и когда ему "белые" поверили о совместной борьбе вместе с Добровольческой и Донской армиями за воссоздание единой России, а он бросил на произвол судьбы 5 тыс. белых офицеров - защитников Киева от Петлюры...Всем это хорошо известно, также как и то, что "героизм" одних является следствием преступления других. Как пестра примерами наша кровавая история....
Хатуль Мадан до Александр Показати IP 31 Січня 2012 17:49
учи матчасть. скоропадський прийшов до влади через 4 місяці після крут. треба дякувати соціалістам і лейбералам з центральної ради, які розвалили армію і профукали підтримку селянства.
Александр Показати IP 31 Січня 2012 19:14
Я с вами на брудершафт не пил. Скоропадский стал гетьманом 29.04.1918г. До этого он был избран в Чигорине вольным казачеством Главнокомандующим войсками Центральной Рады. Но лично вы можете и дальше защищать это гов.., тем более учитывая его позицию во Второй мировой войне по отношению к СССР, совпадающую с вашей.
Хатуль Мадан до Александр Показати IP 31 Січня 2012 21:45
Чигорин - то що за місце?))) Вивчи спочатку граматику, а тоді сунь писка в історію. Від послуг Скоропадського ЦР відмовилася, доречі. Якби Грушевський і братія справді доручили йому формування збройних сил - то сталися б не Крути, а другий Конотоп. І мені глибоко чхати на позицію СиСиСиРи в усіх питаннях, коли що.
Наівняк Показати IP 1 Лютого 2012 09:01
Западенці-банда торгашей, яка нічого не виробляє, а вміє тільки розповідати "яки вони працелюбні" Економіка зосереджена в центрі і на сході України. На сайті ВН повідомлення про шляхетський будин6ок:"держава виділить кошти". А, в честь чого кошти яки заробляють у нас в Дніпрпетровську повинні їти западенцям? На хрена мені особисто ваш "шляхбуд". Наши гроши їдуть в держбюджет а потім торгашам на зах укр. Ні, треба федеративний устрій. Кожен сам на себе заробляе. Я не політик, але впевнений від ледацюг треба позбовлятися. И є підстави у Хатуля казати: "...злидотний обідраний і спитий даунбас". Це факт обдертий регіон, тільки забули добавити -Вами торгошами. Колись цьому буде край. Все більше людей розуміє-від зах укр треба позбовлятися.
Александр Показати IP 1 Лютого 2012 10:05
Ну видишь, я ж не ошибся в тебе. "Якби" "не якби"...в то время земля украинская народила массу националистиеского гов.., как впочем и сейчас, ярким примером чего является Хатуль Мадан. А вот детей "Белого братства" жалко...Послал бы некий Хатуль Мадан своего еврейского сына к этим "спартанцам" на погибель, ох и чтил бы он потом и их подвиги, и ЦР, и Скоропадского...
Наівняк Показати IP 1 Лютого 2012 14:22
"Улас Самчук" Чудовий приклад націоналістичной ідеології. Наведу лише декілька біографічних моментів, від себе ані слова: "Служил в гарнизоне г. Тарнова. 23 августа 1927 г. дезертировал и бежал в Германию. С 1927 г. обучался в университете г. Бреслау (сейчас — Вроцлав). У него сложились дружеские отношения с немцем Германом Блюме, который спонсировал его обучение, а его мать обучила его немецкому языку. Позднее Самчук встретил Блюме уже после начала войны — Блюме руководил гражданской полицией рейхскомиссариата Украина, и по его ходатайству в 1942 г. Самчук был освобождён из-под ареста". Коментарі зайві
Хатуль Мадан до Наівняк Показати IP 1 Лютого 2012 14:37
батя януковича теж поліцаєм був. і шо?
Наівняк Показати IP 4 Лютого 2012 12:20
Да холераз ним. Мова їде про "не сотвори собі куміра", про лже пророків. По великому раханку про наше плебейське ставлення до "імпортних" ганчирок, ТВ, кумірів та іншого лайна.