USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97
Світ вражає: Ідеологія «стратегічного партнерства», або рік краденої історії
9 січня 2012 року на офіційному сайті президента Росії розміщено указ «Про проведення в Російській Федерації Року російської історії». Його Дмитро Медведєв підписав «із метою привернення уваги суспільства до російської історії і ролі Росії у світовому історичному процесі». Відтак уряд Росії має створити організаційний комітет, забезпечити розробку та затвердження плану основних заходів щодо проведення року російської історії.
Одним із наслідків цього наказу є зміни в освіті РФ. Особливо це помітно у галузі видавництва нових підручників.
«Підручники історії Росії формують україноненависництво у свідомості учнівської та студентської молоді Російської Федерації», — аргументовано доводить історик Сергій Рудюк.
Ось лише кілька фрагментів з офіційного російського курсу історичної освіти і науки, наведених Рудюком у газеті «День»: «Проголошення у 1918 році незалежності України було «проявом сепаратизму», «не відповідало інтересам» українського народу і «не мало» всенародної підтримки. В Україні у 1918-1920 роках відбулася «громадянська» війна, яка завершилася «закономірною» перемогою Радянської влади над «зрадниками» українського народу — націоналістами, Голодомор 1933 року «не був геноцидом» українського народу, бо голод був Божою карою для українців за участь у атеїстичних кампаніях влади.
Пакт Молотова-Ріббентропа «був вимушеним, але необхідним» для підготовки до відбиття майбутньої німецької агресії актом. Українські націоналісти «перебували на службі німецьких окупантів». Чимало з них «служило в німецькій воєнізованій організації СС», визнаної пізніше Нюрнберзьким трибуналом злочинною.
Українські націоналісти були «найжорстокішими катами» в'язнів німецьких концтаборів, передусім євреїв. Українська повстанська армія створена «за допомогою німецької окупаційної влади», яка дала націоналістам зброю та інструкторів. Вояки Української повстанської армії — це «бандити, кримінальні злочинці».
Радянський Союз хоч і не був демократією, але був «орієнтиром і прикладом» кращого, справедливого суспільства для мільйонів людей в усьому світі. У розпаді СРСР винні «зрадники та зовнішні сили».
Незалежна Україна — це «неприродне державне утворення, приречене на швидку загибель».
Такі псевдоісторичні «перли» не пройшли повз увагу екс-Президента Леоніда Кравчука, який слушно зауважив, що рівноправного співробітництва з Росією в цьому випадку не варто очікувати: «Ці хлопці й дівчата, які сидять за партами, через-10 років прийдуть до влади в Росії... І вони будуть думати так, як думає Путін».
Справді, згадаймо, як на бухарестському саміті 2007 року російський вождь гнівно кинув: «Україна — це не держава! Що таке Україна? Одна частина її — це Східна Європа, а інша - і дуже велика — подарована нами!».
Дивуватись нема чого. «Сьогодні в Росії при владі значною мірою перебувають представники ФСБ, котрі намагаються реабілітувати поліційну державу як таку. Російські спецслужби фальсифікують нашу історію», — сказав Сергій Микитович Хрущов (син комуністичного керманича).
На жаль, частина громадян України підтримують цю історію яку їм нав'язує «цар батюшка» Путін. Загальна маса цих шанувальників історії колишні кримінальники, сексоти, зрадники та їх нащадки. Тому ця історія тільки для тих, для кого головне — шмат тухлої московської ковбаси з «водкою», якою частує «старший брат».
Тому українці повинні добре вивчати справжню історію своєї держави, щоб не попасти знову в «дружні обійми старшого брата», який готовий змінити правдиві історичні факти так, як йому вигідно.
Коментарів: 29
) Показати IP 10 Лютого 2012 18:27
ви смокчете нафо-газові труби старшого брата - як вам це до вподоби?
бандерлог до ) Показати IP 10 Лютого 2012 21:16
ти експерт по смоктанню?
AntiUkr Показати IP 10 Лютого 2012 19:18
Да кто бы трындел. ... со своими "героями"-Бандерами, Мазепами уже угвоздались на весь мир. Россия была, есть, будет. А ...? Это еще вопросик.
бу Показати IP 11 Лютого 2012 10:02
россия имеет право на такие заявления так как сувереное независимое государство!!!памятник бандере и улица ю тимошенко не показатель независимости)))украина независимое государство......?
Іван Козолуп до бу Показати IP 11 Лютого 2012 19:26
А хіба Расєя незалежна? Вона належить Путіну і його клану. Вона залежна від тих, хто купує її нафту і газ. Росія - це просто сировинний придаток розвинених країн і не більше. В Росії розвинені тільки Москва і Пітер, а решта народу тупо бухає.
Сергій Показати IP 11 Лютого 2012 13:48
Ідеологія «стратегічного партнерства», або рік краденої історії чи може рік нормальної історії? просніться і живіть разом з Росією
Хатуль Мадан Показати IP 11 Лютого 2012 15:51
роисся вперде!!!11111
Любомльчанин Показати IP 11 Лютого 2012 15:53
Вся 300-сот літня історія українців з кацапами - це лише війни, репресії, голодомори, приниження, знущання... Я б радив нашим можновладцям, відгородитися від "старшого брата" якомога більшим парканом - нехай путін з мєдвєдєвим назавжди забуде що таке Україна
За Самостійну Україну! Показати IP 11 Лютого 2012 16:45
Тисячолітня історія України-Руси це свідчення самодостатньості Української Нації. Геть від Москви!
Іван Козолуп Показати IP 11 Лютого 2012 19:29
В рускіх нема нічого свого. Всі науковці, вчені, митці, співаки, актори - українці, та представники інших держав. Навіть то й же Хрущов, Брєжнєв - українці, Сталін грузин.
Ніна до Іван Козолуп Показати IP 13 Лютого 2012 00:36
Выпускниками Киево-Могилянской Академии в первые десятилетия XVIII в. были основаны школы и семинарии почти во всех городах России - Москве, Петербурге, Смоленске, Ростове Великом, Тобольске, Иркутске, Холмогорах, Твери, Белгороде, Суздале, Вятке, Вологде, Коломне, Рязани, Пскове, Устюге, Астрахани, Костроме, Владимире на Клязьме и других городах. Учителями в этих школах преимущественно были выпускники Академии. В 1701 воспитанник, профессор и ректор Киевской академии, митрополит Рязанский и Муромский Стефан Яворский был назначен президентом московской Славяно-греко-латинской академии и провел реорганизацию этого учебного заведения по образцу западноевропейских университетов. С 1702 по 1762 гг в Московской академии на преподавательской работе было 95 профессоров из Киева. За это время в должности ректора (21 чел.) и префекта (25 чел.) было соответственно 18 и 23 киево-могилянца. Работали в России такие выдающиеся ученые, воспитанники Киево-Могилянской Академии, как Т. Прокопович, С. Яворский. С. Кулябко, Г. Бужинский, Т. Кролик. Так называемая "ученая дружина" Т. Прокоповича основала Академию наук Петербурга, способствовала проведению государственных реформ, сплачивала вокруг себя культурных деятелей России, среди которых были В. Татищев, Я. Брюс, А. Кантемир, А. Волынский и другие. Деятельность украинских ученых в России дала основание В. Г. Белинскому сделать о Киево-Могилянской академии вывод: "Вообще история этого заведения тесно связана с историей нашего русского просвещения в течение почти полутора веков". "Имела всегда в достатке ученых людей Академия Киевская ... И от нее, аки от славных оных Афин, вся Россия источник премудрости черпала "- так констатировал роль нашей, украинской, прославленной школы в российском образовательном движении ректор Московской академии, архиепископ Смоленский Гедеон Вишневский.
Богатир Показати IP 11 Лютого 2012 19:40
Слава Україні ! монголо-угро-фінська народність уявляє що вона пуп землі... нехай краще пишуть свою історію - історію підкупів, історію злоби, історію тиранів... Прийде час і московія заплатить за ці всі гріхи що вона наробила на нашій землі...
зaгрeб Показати IP 13 Лютого 2012 09:28
Интeрeсно, a кто будeт отдeлять?Можeт ты хрaбрaя вaфля?
AntiUkr Показати IP 13 Лютого 2012 09:35
Зaгрeб, Хатуль- тролли, сотрудники редакции ВН. Только их комменты модератор пропускает в нарушение правил, которые сам установил. Ребята вы пропустили оскорбления в адрес моей матери. Такое не прощают.
Хатуль Мадан до AntiUkr Показати IP 13 Лютого 2012 19:43
ой, а куди мені по зарплату підійти?
зaгрeб Показати IP 13 Лютого 2012 10:06
Нeпрощитeльный вы нaш кто ж обидeл вaшу мaму?А быдлячиe выскaзывaния в сторону милионов укрaинцeв(мaтeрeй и отцов)? Зaцeпило вЯличиe?Обтeкaй товaрищ.
AntiUkr Показати IP 13 Лютого 2012 10:17
Ты ... . Узнаю кто, вырву ... . Прикрываешся п... патриотизмом?
Іван Козолуп до AntiUkr Показати IP 13 Лютого 2012 14:20
Друже, ти порушив статті конституції України. Якщо ти громадянин України тебе чекає кримінальна відповідальність. Якщо громадянин іншої держ., на те є свої органи, які візьмуться за тебе ;)
Мирослав Ватащук Показати IP 13 Лютого 2012 10:37
Будь-які коментарі, які не стосуються безпосередньо теми повідомлення, будуть видалені.
Клим Савур Показати IP 13 Лютого 2012 15:52
Мирослав, ти яких позицій дотримуєшся - проукраїнських, чи російсько-шовіністичних, ти українець чи хохол?... Чому пускаєш в коменти, відкрито антиукраїнську пропаганду, а не пускаєш коментарі патріотів ???...
Мирослав Ватащук до Клим Савур Показати IP 13 Лютого 2012 15:56
По пунктах: ти яких позицій дотримуєшся - проукраїнських, чи російсько-шовіністичних, ти українець чи хохол? Проукраїнських. Українець. Чому пускаєш в коменти, відкрито антиукраїнську пропаганду, а не пускаєш коментарі патріотів? Наведіть, будь ласка, приклади.
Клим Савур Показати IP 13 Лютого 2012 16:09
... ----------------------------------------- ЯКЩО ТИ РАХУЄШ ЦЕ НОРМАЛЬНО ДЛЯ УКРАЇНЦЯ ЧИТАТИ, ПРИЧОМУ, НА УКРАЇНСЬКОМУ, А ТИМ БІЛЬШЕ ВОЛИНСЬКОМУ(НЕ ДОНЕЦЬКОМУ) САЙТІ, ТО ВИНИКАЄ ЗАПИТАННЯ: КОМУ ТИ СЛУЖИШ ????!!!!
зaгрeб Показати IP 13 Лютого 2012 16:15
Клим прaв.Рaспрострaнeниe сeпaрaтизмa.Срочно ip-aдрeсс в соотвeтствeнныe оргaны.
Клим Савур Показати IP 13 Лютого 2012 16:24
Це не сепаратизм - це антиукраїнська ксенофобія, яка є частиною зовнішньої політики кремля Для москви рівноправних друзів нема, є тільки "брати", менші...
Мирослав Ватащук Показати IP 13 Лютого 2012 17:15
По-перше, п.8 Правил коментування: "Редакція не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор". Але по-друге, загреб певну рацію має з точки зору п.1 Правил коментування: "У коментарях забороняються будь-які заклики до насильства, агресії, порушення законів України та норм моралі". Цей коментар буде видалено.
Клим Савур Показати IP 13 Лютого 2012 17:21
Який коментар ?...
Мирослав Ватащук Показати IP 13 Лютого 2012 17:23
Вами процитований. І, з Вашого дозволу, я вилучу цитування цього коментаря з Вашого ж повідомлення, аби видалення було ефективним.
Клим Савур Показати IP 13 Лютого 2012 17:36
Надалі слідкуйте і недопускайте випадів в сторону держави України, українців, патріотів... Я ще раз повторююсь - ми живемо не в Донецьку і не в Луганську, де більшість "аудиторії", готова душу продати в угоду кремля і москви... Ми живемо, тут, на Волині, на своїй рідній землі, яка пролита кров"ю і потом наших предків і будемо разом боронити від нападків та агресії нашу спільноту
AntiUkr Показати IP 14 Лютого 2012 10:25
Ребята, кто ваш хозяин? Папа Карло или Клим Савур? Очень у него повелительные интонации : "Надалі слідкуйте і недопускайте випадів" Не любят неционалисты дисседентов. Психологическое восприятие на уровне сексота КГБ. Относительно правовой оценки-Украина нарушает международное законодательство. Всего несколько фактов: "25 лютого 2010 року Європейський парламент прийняв резолюцію по Україні в якій заявив, що Європейський Союз "глибоко шкодує щодо рішення колишнього президента України Віктора Ющенка посмертно нагородити Степана Бандеру, лідера Організації українських націоналістів (ОУН), яка співпрацювала з нацистською Німеччиною, званням "Національного Героя України"; сподівається у зв'язку з цим, що нове українське керівництво перегляне такі рішення і зберігатиме відданість європейським цінностям". Крім того, Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй щороку з 2008 по 2011 роки приймає резолюцію "Про недопустимість певних видів практик, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації та пов'язаної з ними нетерпимості". За резолюцію, що спрямована на боротьбу проти героїзації нацизму, проголосували 118 країн світу. В резолюції ООН будь яка героїзація членів усіх організацій (в тому числі і ОУН -УПА), які воювали проти країн антигітлерівської коаліції (і проти СРСР) вважається неприпустимою, і такою що не відповідає статусу члена ООН".