USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94
Світ вражає: Події в Любомлі перед 9-им травня...
Третього травня у до нас звернувся настоятель храму св. Архістратига Михаїла о. Віктор Возняк. Виявляється в цей день на нього, як на представника УПЦ КП, спробували вчинити тиск очільники місцевої адміністрації. Метою їхнього «наїзду» було заборонити вірянам Української Православної церкви відслужити поминальну панахиду за загиблими у Другій Світовій під час проведення урочистостей 9 травня.
Ось уже кілька років підряд 9 травня в Любомлі почергово правлять поминальну службу над померлими під час найбільшої війни ХХ століття представники як Московського так і Київського патріархатів. Чотири роки тому за участю тодішнього голови держадміністрації Василя Веремчука, його першого заступника Володимира Склянчука та завідувач сектором з питань внутрішньої політики, зв’язків зі ЗМІ та громадськістю Ростислава Міщука (в минулому головний ідеолог комунізму в районі), а також священиків найбільших церковних приходів Любомля відбувся круглий стіл, на якому було врегульовано це питання. І суперечок більше не виникало. За всі ці роки жодного конфлікту між прихожанами обох церков.
«Непорядок!» - подумала влада. – «Бо треба поділяти, щоб легше було керувати». Тому цього року вірні служаки ось вже котрого за рахунком режиму вирішили показати своєму народу, що то значить влада. Слухняно виконуючи команду «фас!!!», дану Табачніковим, вони кинулися розбудовувати «руській мір». І нищення УПЦ КП для них неодмінна складова цього процесу. Втілили у життя це завдання найбільш притаманним комуністам-кегебістам-кучмістам способом - через погрозами та адміністративний тиск. Викликали о. Віктора до держадміністрації, де все ті ж (о, іронія долі!) Ростислав Міщук, Володимир Склянчук , але замість Василя Веремчука нинішній глава райдержадміністрації Олександр Дзядук заспівали зовсім іншої пісеньки. Як розповів нам отець Віктор, чиновники на підвищених тонах погрожували йому чиненням перешкод у церковному житті району та міста, обіцяли не давати землі під забудівлю нових церков КП у Любомльському районі.
«Слуги народу» відверто нехтують права, гарантовані Конституцією України, відповідно до якої громадяни мають свободу віросповідання. Сьогодні вони вирішують де, коли, і кому молитися, а завтра (чом би й ні!) будуть вказувати нам якою мовою розмовляти і політика якої партії є єдино правильною. От вам і «покращення життя»!
Коментарів: 30
Любомльчанин Показати IP 6 Травня 2012 08:15
Дожилися....
Волиняка Показати IP 6 Травня 2012 12:29
Хлопці, тут усе просто. Є категорія управлінців, які готові п`яти лизати президенту, якими б брудними вони не були. Церква - інституція духовної влади, а оскільки влада у нас налаштована прокремлівськи, то й церкви у нас не повинно бути української, а лише Гундяєвська: продажна й лицемірна структура урядників кремлівських карликів. Не сумуйте - нарід український за вами, а манкурти хохловидні цілуватимуть усе, що підставлять "продажно-канонічні" департаменти кремля з хрестами на головах і фігою в думках...
VCS до Волиняка Показати IP 7 Травня 2012 12:43
Хвате вже лапшу людям вішати! Яка влада прокремлівська?! :) Якби так було, то Янукович би був на інавгурації Путіна! :) А його там немає! Досить людей обманювати! Хоча ... що ви ще можете! :)
гундявий Показати IP 6 Травня 2012 14:33
о яка у вас любов до ближнього...справжні християни...
Екс_житель_Любомля Показати IP 6 Травня 2012 21:11
Це сумно....А як же на рахунок єдиної Апостольської Церкви? Мене вразило інше в рідному Любомлі. Як можна було ЗНИЩИТИ історичний парк в центрі міста? Це ж повне "мракобєсіє", ідиотизм і повна безвідповідальність влади. Студент навіть першого курсу садово-паркового господарства знає, що першою засадою створення будь-якого парку збереження "історичних дерев". Це ж історія нашого міста в якого дубоголового чиновника на це піднялась рука?
Павло Поліщук Показати IP 6 Травня 2012 23:01
До чого тут віра та любов? Це відстоювання власного права на українську культуру, державу, навіщо пересмикувати? Русскоє православіє - невід'ємний елемент кремлівської геополітичної доктрини щодо України. Через віру, починаючи з 17ст., коли Москва задушила зародки української державності у вигляді козаччини і коли Київську митрополію насильно підпорядкували під Московський патріархат, було розгорнуто цілеспрямовану роботу по нівіляції української культури. Ректори Києво-Могилянської академії переорієнтовувалися під смаки русскаго православія, прості віряни платили податки московському патріарху, так централізовувалася влада московська. Після здобуття незалежності 1991р. в Україні постала власна держава, в ешелонах влади тоді було і є зараз досить московських працівників ГБ, які впроваджують свої плани: допомагають скуповувати через підстаних осіб стратегічні об'єкти, землю російським олігархам, підігрівають український чванькуватий політикум. А ось православіє навіть підставних осіб не потребує. 500літнє привчання українських вірян до російської церкви - дало свої плоди. І сьогодні - "Українська православна церква Московського патріархату" - це влада Путіна в Україні. Хто відвідує і долучається до цього кремлівського проекту - сліпі маріонетки, яких обкурили, обдурили, спекулюючи на вірі, і продовжують експлуатувати на користь "русской імпєрії". Прозрійте нарешті! Віра - це не патріархати та інші управлінські надбудови, віра - це любов, яка не мусить розділяти, а об'єднувати навколо власної держави, а не сусідньої, якою б дикоздоровенною за площею вона не була. Голіаф теж був здоровий, а отримав по лобі від малого Давида.
Прикро Показати IP 7 Травня 2012 09:53
На Володимирівській (МКБ)в Луцьку посеред будинків, на єдиному дитячому майданчику, де хлопці ганяють мяча, де займаються діти з районної спортшколи БУДЕ нова церква Московського патріархату. І це незважаючи на те, що поряд (20 метрів)вже стоїть їхня церква! Сьогодні по квартирах ходили якісь віруючі й запитували хто якої віри. Мій син потім побачив, як біля дверей іновірців ті ставили червоним фломастером хрестики! Що б це могло означати?
міщанин Показати IP 7 Травня 2012 10:17
а я знаю що буде одна і друга церкви ні хто нікому нічого не забороняв
патріот до міщанин Показати IP 7 Травня 2012 12:58
А звідки ви шановний володієте такою інформацією,чи не з високого кабінету пишете?
Волинянка Показати IP 7 Травня 2012 12:53
Шановний автор, Ви, пишучи статтю, хоч перевіряйте інформацію, якою оперуєте. "Головним ідеологом комунізму" як Ви висловилися, Ростислав Міщук ніколи не був, оскільки ідеологами вважалися секретарі райкому, а таку посаду він ніколи не обіймав.
Волинянка Показати IP 7 Травня 2012 12:54
До речі, майже весь склад сучасної Любомльської райдержадміністрації служили ідеології комунізму та обіймали посади держслужбовців ще за "Совєтів" .
патріот Показати IP 7 Травня 2012 12:56
сьогодні голова райдержадміністрації,зранечку зібравши термінову нараду,вирішили,що потрібно дозволити священникові УПЦ КП відслужити панахиду на "фосії"!!!!!!!!!Це сталось після того як місцеві князьки,які зараз сидять в держвних кріслах ознайомились із статтями в інтернеті о.Віктора та його прихильників.Цікаво на що сподівалися голова райдержадміністрації Дзядук,його заступник-Склянчук,коли в четвер, визвавши священника в свої кабінети,забороняли йому та його вірним зявлятися на офіційній частині заходу?
коментатор Показати IP 7 Травня 2012 14:52
нічого не маю проти того, щоби панахиду відправляв представник УПЦ-КП нарівні з настоятелем від Московського патріархату. Але ну ніяк не можу повірити у щирість намірів "Свободи", що це не просто використання зайвої нагоди для піару. "Свобода" щиро вболіває за участь настоятеля у мітингу з нагоди Дня Перемоги? Сумніваюся...
Влада міста до коментатор Показати IP 8 Травня 2012 21:21
Та якого там піара? Ті хлюпікі нічого не зроблять ви подивіться хто вних за главного, головенець! Вони вже давно затихли зі своїми амбіціями. Не дотих УПЦ звернулася, це вже не свобода, це якесь збіговисько начолі з пастухом! От побачите ніякої свободи не буде!!!
Він Показати IP 7 Травня 2012 19:00
коментатору "шановний" друже, причому тут Свобода - тут не одним словом не згадується ні одна політична партія... а може ви щось переплутали...
Коментатор до Він Показати IP 8 Травня 2012 09:23
Та "Свобода" тут при тому, що на інших сайтах, зокрема на "Волинській правді", "Волинь-пост", можливо тепер уже й на іншщих про конфлікт текст іденчтиний з тим, що й на Вол. новинах, однак є посилання на Свободу
коментатор Показати IP 8 Травня 2012 09:25
http://www.pravda.lutsk.ua/ukr/news/40172/ прочитайте і не питайте при чому тут "Свобода"
г.с Показати IP 8 Травня 2012 20:28
тут чи возняк прибрехав,чи свободівці перебрали зі своїм піаром.окрім промашки із міщуком, шановні вдумайтесь, хто із чотирьох названих осіб може дати чи не дати землю для будівництва церков? це вирішують сільські ради і їх голови або міська рада на чолі з гіриковичем. друже климе, богдане і іже с німі, ви вже трохи перебираєте зі своїм піаром, ішли би вже краще кров здавати, або кричіте в парку ганьба, це у вас гарно виходить.
Клим Савур до г.с Показати IP 10 Травня 2012 06:29
"шановний" r.s. , несмішіть людей - вся влада в районі, в голови райдержадміністрації , в нього в руках сконцентровані(нехай і небеспосередньо) "важелі впливу" на туж міську, так і сільські ради - а це- міліція, податкова, КРУ... Люба в вказівка з білого дому, для сільського Голови - це закон і виконується без "обговорень"... Тому, дивлячись, на теперішню владу в Україні, нема нічого дивного , коли "область" та "район", діє "під копірку центральної" влади...
Влада міста Показати IP 9 Травня 2012 06:41
А куди подівся Богдан з свободи? Щось давно його не видно та і не чути? Ще з ним возняк міг кашу зварити, але не з марионеткою сушиком. Вони і толком піаритись не вміють, ці овечки пропустять таку нагоду заявити про себе! Хочете впевнитися? Візьміть червоні прапори і жодного свободівця ви не зустрінете.
Влада міста Показати IP 9 Травня 2012 18:47
Що овци свободівці получили, були прапори червоні, а сусліка чомусь небуло! Напевно йому дзядук також заборонив приймати участь в мітингу! Шакали ви продажні і ніякої ідеології в вас немає. сусліку капут пора йому іти корів пасти!!! А возняк молодець підтягнув трьох батюшок своїх і без всякої свободи люди раду дадуть!!!
Свободівець до Влада міста Показати IP 11 Травня 2012 07:27
На відміну від продажних комуняк, які в Раді співають в одну дудку з олігархами та бандитами, (а в Любомлі прийшли в день Скорботи та Пам"яті, з своїми червоними шматами, це ж велике свято для них - знищивши тільки в Другу світову понад 8 мільйонів українців !!!), свободівці прийшли до храму та помолилися за душі загинувших воїнів , після чого пройшли колоною до "фосії", де разом з любомльчанами, віддали шану невинноубієнним... А "владі міста", скажу - перестаньте мислити нарешті по більшовицьки: 9-те Травня, це свято повинно бути не з піснями, які кожен раз лунає з вашо адміністрації, і не з прапорами (чи то комуняцькими, чи то з свободівськими), це день Жалоби, і день Скорботи, в який ми повинні молитися і сумувати, за тими, хто поклав голову за ради миру і заради нас...
Любомльчанин Показати IP 10 Травня 2012 06:03
Скрізь де візьми - скрізь Свобода декому "мерещиця", декому "ріже очі"... Ой боїтеся, ви патріотів, коли вони прийдуть до влади - будете втікати з України, як щурі з потопаючого корабля... Чи може, знову , повернете картуз другою стороною?... Ні, тепер невдасця - кожен, якщо не ввстигне, втікти - ОТРИМАЄ ПО ЗАСЛУЗІ - одних на нари, одних в "двірники"...
коментатор до Любомльчанин Показати IP 10 Травня 2012 17:16
Не патріотів треба боятися, а неадекватних людей при владі, бо історія вже знала таких: і Сталіна, і Гітлера і т. д. А який відсоток таких з-поміж тих, хто на кожному перехресті кричить про свою любов до України - можна зробити висновки, проаналізувавши їхні дії і конкретні справи. Справжній патріот України не акцентує увагу на своєму "винятковому" патріотизмі.
ХАРАКТЕРНИК Показати IP 10 Травня 2012 21:47
Але куда не круни кругом при владі головенці.
справжній комуніст Показати IP 11 Травня 2012 14:50
свободівцям. це для вас день скорботи і жлоби по гітлеру-визволителю, для вас це поразка, а для усіх людей перемога, і перемогу з прадавніх часів, що в древніх римі що в греції,що на русі святкували з піснями.і не вам неукам вказувати як і що нам святкувати
патріот. Показати IP 11 Травня 2012 17:48
шановні односельчани.Не обливаймо брудом один одного,в статті пробували розкрити тему про наглість місцевої влади та надто велику їхню самовпевненість.На місцевого священника УПЦ КП о.Віктора Возняка,який крім того,що є настоятелем місцевого храму,являється ще й Шацьким і Любомльським деканом,спробували вчитити моральний тиск.Швидше всього необійшлося тут і без о.Володимира Лисого(священника московського патріархату),який перебуває значно довше в м.Любомль та служить в готовій церкві.Громада КП значно менша (поки що!!!!)Тому і трапився такий прикрий випадок,і він не одинокий у Волинській області цього року,подібне спробували зробити і в інших районах де КП небагато.А в містах Луцьку,Ковелі,Володимир Волинську,Горохові,Нововолинську,Ківерцях та багато інших чиновникам в страшному сні не сниться про подібні заяви,московські священники беруть участь в публічних заходар тільки з дозволу священників київського патріархату.Дуже скоро так буде і в м.Любомль.
ХАРАКТЕРНИК до патріот. Показати IP 19 Травня 2012 07:41
Яка ще країна з піснями празднує кроме московії, дивіться новини правильні, комуніст зарепаний. Всі країни переможниці ложили вінки до пам"ятника невідомому солдату, а в рОСІЇ він з"явився тільки за 25 років... то оце так вона шанує своїх загиблих
г.с Показати IP 12 Травня 2012 10:21
односельчани в головні, а любомль місто. шановний рогулю "патріот" не лізьте зі своєю політикою до церкви, там без вас якось обійдуться і владнають свої справи люди віруючі
Свободівець! Показати IP 15 Травня 2012 09:18
ТАРТАК "Не кажучи нікому" (кліп) http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ew4_VImyiUM КОМУНЯКУ НА ГІЛЯКУ.